Jak uzyskać więcej komentarzy na blogu?

Podziel się:

Chcesz uzyskać więcej komentarzy na blogu? Jedną z unikalnych cech bloga jest to, że czytelnicy mogą dzielić się swoimi opiniami, przemyśleniami lub poglądami na twoje artykuły. Moim zdaniem komentarze czytelników zwiększają wartość artykułu i często lubię czytać komentarze bardziej niż sam artykuł. Wiele komentarzy jest również oznaką zdrowego i aktywnego bloga.

Wielu nowych (a nawet nie tak nowych) blogerów jest często sfrustrowanych, ponieważ otrzymują tylko kilka ewentualnych komentarzy. Sprawdziłem i wybrałem kilka wskazówek, jak uzyskać więcej komentarzy na blogu.

1. Po prostu zapytaj

Istnieje stare motto marketingowe, które mówi, że jeśli chcesz, aby kupujący coś kupił, po prostu powiedz mu, aby kupił. Proces zbierania komentarzy jest bardzo podobny. Jeśli chcesz komentarze do swojego artykułu, po prostu o nie poproś. Ostatnie zdanie na jednym z moich blogów brzmiało: „Dodaj komentarz!”. O dziwo, ludzie właśnie to zrobili, dodali komentarze! W efekcie mamy więcej komentarzy na blogu. Oczywiście im bardziej kreatywny jesteś w swoim pytaniu, tym więcej ludzi to zauważy i faktycznie to zrobi.

Innym sposobem użycia tej techniki jest napisanie artykułu, który zadaje czytelnikom pytanie. Na jednym z moich blogów często pisałem post „Zapytaj czytelników”, który zadawał im pytania typu „Jakiego oprogramowania do finansów osobistych używasz?”. Tego rodzaju posty zawsze generowały wiele komentarze na blogu.

komentarzy na blogu
komentarzy na blogu

2. Zachęcaj do komentowania

Oprócz zapytań o komentarze moje artykuły zakończyłem również pytaniami. Zadałem takie rzeczy jak:

Co myślisz?
Czy stosujesz to podejście?
Co dla ciebie zadziałało, o czym nie wspomniałem?
Czy masz jakieś prawdziwe doświadczenie na ten temat, jeśli tak, proszę podziel się swoimi przemyśleniami.
Czy to ci się przydarzyło?

Zadawanie pytań, w szczególności pytań skierowanych do czytelników, skłania ich do myślenia i zachęcania ich do dodawania swoich przemyśleń i perspektyw poprzez komentarze. Uważam, że ta technika jest bardzo skuteczna i jest naprawdę łatwa do wykonania.

3. Komentatorzy nagrody

Na wszystkich moich blogach lubię publikować posty z linkami. Co jakiś czas odsyłam do innych blogerów, którzy zostawili najlepszy lub najdokładniejszy komentarz. Łączenie się z innymi blogerami to świetny sposób na nagrodzenie ich i podziękowania za poświęcenie czasu na przemyślany i cenny komentarz.

Innym sposobem na nagrodzenie komentatorów jest rozpoznanie ich na stronie głównej lub pasku bocznym. Można to łatwo zrobić za pomocą wtyczki o nazwie widget Top Commentators Widget.

Ostatnim sposobem na nagrodzenie komentatorów jest rozdanie nagród. Ludzie uwielbiają wygrywać, więc znajdź coś, co możesz rozdać (wskazówka: mnóstwo czasu firmy stowarzyszone lubią rozdawać kopie swoich produktów). Niech ludzie dodają komentarze do konkretnego artykułu, aby wziąć udział w rozdaniu. Możesz przekazać nagrodę losowo lub komuś, kto uważa za najbardziej wartościowe komentarze na blogu.

4. Rozmawiaj aby uzyskać więcej komentarzy na blogu

Mam zasadę dotyczącą wszystkich moich blogów, że powinienem odpowiadać na każdy pojedynczy komentarz. Nawet jeśli jest to tylko krótkie „Dzięki za komentarz”, musisz rozpoznać i podziękować ludziom, kiedy poświęcają czas na komentarz. Jeśli zadadzą pytanie, odpowiedz na nie. Jeśli się nie zgadzają, odpowiedz z szacunkiem i być może rozpocznij dialog o tym, jak się czują. Wykorzystaj komentarze jako okazję do rozmowy z czytelnikami. Pozwól im cię poznać i poczuć się swobodnie rozmawiając z tobą. Zrób to, a liczba komentarzy wzrośnie.

5. Napisz post z listy i poproś o uzupełnienia

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zwiększenie ruchu na blogu jest napisanie posta na liście. Post list to post składający się z listy rzeczy. Na przykład: „99 sposobów na zwiększenie ruchu na blogu” lub „10 sposobów na naprawę własnego samochodu”. Tego rodzaju posty są bardzo korzystne dla czytelników i niezwykle popularne w mediach społecznościowych, takich jak Digg . Jednym z aspektów często przeglądanych postów na liście jest możliwość uzyskania mnóstwa komentarzy. Jak ty to robisz?

Poproś czytelników o dodanie do listy! Czytelnicy uwielbiają dzielić się swoimi pomysłami i proszenie ich o dodanie do opublikowanego postu na liście z pewnością generuje komentarze na blogu i w przeszłości bardzo skutecznie działał na moich blogach.

Dla tych doświadczonych blogerów, którzy to przeczytali, jakie strategie lub wskazówki zwiększyły komentarze? Czy odpowiadasz na każdy komentarz? Dlaczego lub dlaczego nie. Dodaj do tego artykułu, dodając swoje przemyślenia poprzez komentarz!


Podziel się:

Dodaj komentarz