Pozycjonowanie stron

Podziel się:

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który musi być poparty analityką i wynikać z określonej strategii. W pierwszym kroku musimy ustalić, na jakie frazy strona ma być pozycjonowana (dobór słów kluczowych), czy jest dobrze dostosowana do tego celu (treści, meta dane, architektura informacji), a także z kim się mierzymy i jakiej skali działania są konieczne do realizacji celu (analiza konkurencji).

A.Co to jest SEO?

Jest to proces optymalizacji witryny. Dzięki SEO poprawisz pozycję swojej witryny w wyszukiwarkach i poprawisz UX (doświadczenia użytkownika) odwiedzającego. Z tego powodu witryny z optymalizacją wyszukiwarek zajmują wyższy odsetek najlepszych witryn w rankingu rankingu wyszukiwania. Dowiedz się, jak pozycjonować swoją witrynę w Google dzięki temu poradnikowi.

B.Jakie są podstawy skutecznego pozycjonowania?

Podstawą skutecznego i dobrego pozycjonowanie stron i klasyfikacji w Google są 2 kluczowe elementy:

  1. Optymalizacja SEO na stronie
  2. Optymalizacja SEO poza stroną

Chociaż są to stare koncepcje w świecie SEO, wiele razy te dwa elementy nie są poprawnie wdrażane. Jak pozycjonować swoją stronę w Google? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

seo specialist

W tym poradniku przedstawimy 10 najlepszych strategicznych czynników SEO, na które należy zwrócić uwagę podczas wewnętrznej optymalizacji witryny. Jak pozycjonować swoją stronę w Google? Jeśli te 10 czynników zostanie poprawnie wykonanych, Google bez wątpienia wynagrodzi twoją stronę. Wszystkie są niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną i wydajną optymalizację i przeprowadzić pozycjonowanie stron.

C.Pozycjonowanie stron Google?

1. Doświadczenie użytkownika (UX)

Obecnie jest to najważniejszy czynnik brany pod uwagę przez Google przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu witryny w SERP.

Doświadczenie użytkownika stanowi kompendium strategi projektowania stron internetowych, aby przekonać użytkownika do pozostania na stronie. Następnie celem jest zatrzymanie go na stronie tak długo, jak to możliwe, i umożliwienie mu interakcji z witryną.

a.Jak Google ocenia jakość doświadczenia użytkownika?

Google korzysta z danych określanych jako CTR kliknięć (współczynnik klikalności) do mierzenia zadowolenia użytkownika przed naszą witryną. CTR lub współczynnik klikalności to liczba kliknięć, które link do naszej witryny otrzymuje w SERP za każde 100 razy, gdy ten link się pojawi.

Jak pozycjonować swoją stronę w Google? Gdy CTR jest wysoki, oznacza to dla Google, że nasza strona internetowa jest ważna dla użytkowników i dlatego wnosi większą wartość do ich wyszukiwania. To zachęci Google do poprawy naszej pozycji w Internecie .

Bez wątpienia ważne jest rozważenie projektu strony internetowej. Firma lub projektant nie może zignorować różnych obecnych urządzeń. Nie możesz zaprojektować swojej witryny na wyłączność dla komputera domowego. Dostępność z urządzenia mobilnego znacznie poprawa komfort użytkowania.

google ctr

Dlatego projektowanie stron internetowych dostosowane do obecnych urządzeń elektronicznych, takich jak tablety lub smartfony, zapewni lepszą wizualizację twojej strony. Użytkownicy będą mieli wiele różnych opcji do poruszania się na niej.

Kolejnym kluczowym elementem UX jest prędkość ładowania. Wyobraź sobie atrakcyjną stronę, która przyciąga odwiedzających, a także ładuje się bardzo szybko. Możesz przekształcić tych gości w potencjalnych klientów.

b.Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy ulepszaniu UX?

Struktura witryny, zapewniająca wrażenia, które przekonują użytkowników do poruszania się po niej i interakcji, a także wysokiej jakości treści to bardzo ważne czynniki, które sprawiają, że użytkownik ma przyjemne wrażenia.

Wszystkie poprzednie czynniki i wiele innych są bardzo ważne, dlatego musisz mieć witrynę odpowiednią i przydatną dla odbiorców. W strukturze witryny znajdziemy takie czynniki, jak szybkość ładowania, responsywny projekt, kolory i wizualizacja internetowa.

2. Jakość treści

Jak pozycjonować swoją stronę w Google? Jednym z najważniejszych punktów jest doświadczenie użytkownika i ma to na celu osiągnięcie dobrej pozycji w wyszukiwarkach. Publikacja i aktualizacja treści o wysokiej jakości, które są użyteczne dla użytkownika, jest decydującym czynnikiem pozycji twojej witryny w SERP.

Musisz napisać do użytkownika. Napisz dużą ilość tekstu i daj oczekiwaną wartość użytkownikom, przyciągając ich uwagę. Powinny być twoim priorytetem.

Jakość treści jest dobrze napisana, trafna, użyteczna i musi prowadzić użytkowników przez stronę. Każda część lub akapit musi zabrać użytkownika do następnej. Kontynuujesz w ten sposób, dopóki użytkownik nie przeczyta całej naszej sieci, a tym samym użytkownicy chcą rosnąć.

Więc nie róbcie treści bylejak. Uzyskaj treści najwyższej jakości, jakie możesz zaoferować odwiedzającym. Dlaczego? Im dłużej pozostaną na Twojej stronie i będą z nią współdziałać, współczynnik odbicia spadnie poprzez zwiększenie i poprawę naszego CTR. Im dłużej użytkownik pozostaje w witrynie i z nią korzysta, tym lepiej dla Google.

3.Jak uzyskamy pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie uzyska robot indeksujący Google . Google wydedukuje cel twojej sieci i dostarczy wiele ważnych i wysokiej jakości informacji dla swoich użytkowników.

Oznacza to, że jeśli twoja witryna próbuje sprzedawać mundury, dodaj dużo treści na ten temat do swojej witryny. Porozmawiaj o rodzaju tkaniny (istnieje wiele rodzajów, należy wymienić je wszystkie lub większość z wyjaśnieniem), rozmiarach mundurów, kolorach, guzikach.

Jest to część która ma znaczenie, jakie Google nadaje obecnie twojej stronie. Wszystko to dzięki nowej zmianie RankBrain, która wykorzystuje treści semantyczne i synonimy.

Nie zapomnij starej wskazówki: „dodaj słowo kluczowe w treści ale bez przesady”; Google powinien zobaczyć słowo kluczowe, z którym twoja strona odnosi się bardzo naturalnie. Uważaj, nie używaj słowa kluczowego zbyt wiele razy i unikaj zmniejszenia gęstości witryny.

Pamiętaj, że gęstość słów kluczowych jest różna, ale od 1% do 2% jest najlepsza.

4. Znaczniki tytułu H

Do tej pory w tym artykule było mowa o utrzymywaniu uwagi użytkownika na swojej stronie internetowej i zachwycaniu go wysokiej jakości treścią. Cóż, kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, kluczem do sukcesu SEO, są tytuły strony. Tworzenie unikalnych tytułów i odpowiednich opisów jest punktem wyjścia do sukcesu w SEO. Staraj się zaczynać tytuły zawsze pytaniami, które sprawiają, że czytelnik myśli i chce kontynuować czytanie. Utrzymanie architektury H1, H2 i uwzględnienie naszych słów kluczowych w tych tytułach zapewnia dużą wartość treści.

znaczniki tytułu

Jeśli dodasz opisy do wyrażeń lub pojęć rozszerzających informacje, postaraj się odpowiedzieć na pytania tak jasno, jak to możliwe.

5. Styl tekstu

Jest to ściślej związane bezpośrednio z użyciem słów kluczowych i tak zwanym „zagęszczeniem słów kluczowych

Dlaczego? Ponieważ im więcej masz tekstu, tym bardziej powinieneś być ostrożny. Zawsze należy dodawać słowa kluczowe, dla których próbujesz pozycjonować się w Google. W preferowanym zakresie nie więcej niż 1% do 3% tekstu powinny stanowić słowa kluczowe. Jeśli słowa kluczowe pochodzą z początku tekstu, będą miały większe znaczenie.

6. Tytuł celu / Opis celu

To tak naprawdę nazywam „organiczną reklamą”. Różni się od reklam Google Adwords, ponieważ tytuł i opis twojej strony są częścią „reklam, których Google nie płaci”. Będą one widoczne w wynikach wyszukiwania. Są pierwszą interakcją między twoją stroną a klientem, ponownie związaną z User Experience (UX).

Bardzo dobrze jest używać „Odkryj, umieć, jak lub użyj liczb: 10 wskazówek, 3 punkty, 8 czynników, 9 rzeczy itp.” Zawsze pamiętaj, aby odpowiedzieć na pytania, których użytkownicy szukają w tytułach i metaopisach. Dzięki tej metodzie zwiększysz CTR swojej witryny i zwiększysz liczbę kliknięć witryny w wyniki.

Pierwsza interakcja między kliknięciem twojej witryny a wejściem na nią lub zapomnieniem i szukaniem innej strony. Powinieneś poświęcić trochę czasu na tworzenie tytułów i opisów meta, które są zgodne z celem strony, odpowiednie dla użytkowników SERP i Google oraz budują pozycjonowanie stron.

7. Mapa linków

Wewnętrzne linkowanie stron naszej witryny w uporządkowany i przejrzysty sposób ułatwia pracę wyszukiwarek.

Wygodne jest to, że każdy link prowadzący do artykułów, stron wewnętrznych lub dowolnej innej strony powinien być kliknięty.

„ Mapa serwisu „ oprócz generowania opcji dla użytkowników, dodaje go do Google w celu wskazania stron wewnętrznych, z jaką liczy stronę tak, że są one indeksowane. Ułatwia to śledzenie Googlebota i przyspiesza indeksowanie witryny.

8. Ustal odnalezienie się w swojej witrynie.

Z tego powodu wielu używa „okruszków”, aby poinformować użytkownika, gdzie się znajdują, to również prowadzi wyszukiwarki. Wdrażając to, zawsze staraj się dowiedzieć, dokąd chcesz dotrzeć do odwiedzających i wyszukiwarek. Zawsze trzymaj je jednym kliknięciem od głównej strony.

okruszki

9. Link słowa kluczowe

Wcześniej było to ignorowane wewnętrznie w Internecie. Jednak teraz twój adres tworzy hiperłącza, które mogą zawierać słowo kluczowe. Ważne jest, aby wziąć to pod uwagę słowo kluczowe zarówno ze strony głównej jak i na stronę wewnętrzną, jest to również ważne.

Pamiętaj, że Google pozycjonuje strony, a nie witryny.

Wyobraź sobie więc, że zoptymalizujesz stronę wewnętrzną. Następnie wykonujesz zadanie tworzenia linków. Dzięki tej metodzie poprawiasz reputację tej strony, a ta strona zaczyna zdobywać lepszą pozycję w Google. Autorytet tej strony wzrośnie, dlatego posiadanie linku do głównej witryny sprawi, że twoja główna witryna przejmie część tego autorytetu.

To samo dzieje się ze strony głównej na wewnętrzną.

Staraj się nie używać linków „don’t follow” na swoich wewnętrznych stronach. Nie przeciążaj jednak stron, które chcesz pozycjonować, wieloma linkami wychodzącymi.

Upewnij się, że liczba linków poza witryną nie przekracza 10 linków, takich jak korzystanie z sieci społecznościowych , które większość witryn posiada.

Łącza do wewnętrznych stron naszej sieci nie wpływają negatywnie na pozycjonowanie, ponieważ domena główna również zyskuje autorytet.

Bardzo dobrą techniką jest połączenie strony głównej ze stroną zewnętrzną, która jest bardzo reprezentatywna, ważna i z dużym DA i PA . Ta strona powinna być podobna do twojej i mówi o tej samej niszy biznesowej co twoja.

10. Obrazy i filmy

Używaj słów kluczowych w tytule i alternatywnej etykiety na wszystkich obrazach i filmach używanych w witrynie. Oprócz optymalizacji obrazów używanych w witrynie nie zapomnij dodać tagu ALT, który wskazuje nazwę, najlepiej wraz ze słowem kluczowym i bardzo wpływa na pozycjonowanie stron

Obecnie wiele witryn korzysta z umieszczania filmów na swoich stronach, co wydłuża czas ich trwałości. To niebezpieczny sposób. Jeśli twoja witryna działa wolno i ma mało miejsca, spowoduje utratę klientów, ponieważ użytkownicy nie odwiedzą jej więcej jeśli będzie zbyt wolna.

11. Analityka internetowa, jak korzystać z Google Analytics w mojej witrynie?

Wreszcie, po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, niezbędna jest kontynuacja analizy metodycznej – Ising narzędzia Google są niezbędne. Wśród nich możesz użyć Google Analytics i Google Search Console.

Zaleca się, aby za każdym razem, gdy zrobiłeś powyższe punkty, mierzyć wysiłek w pracy i przeglądać wizyty, czas pobytu, miejsce pochodzenia itp. Możesz zrobić dysk z narzędziami, które dostarczają te dane i pomagają ci dokonać decyzje lub kierują marketingiem.

D.Jak poprawić pozycjonowanie stron?

1.Parametr „Jakości ruchu” w twojej stronie

Zwykle osoby, które przeglądają statystyki blogów i stron internetowych, często uważają, że duży ruch w ich witrynach jest całkowicie pozytywny. Dlatego inwestują ogromne budżety w internetowe kampanie reklamowe, aby przyciągnąć dużą liczbę użytkowników do swoich witryn.

Jest problem z tą metodologią: większość ludzi, którzy przybywają na twoją stronę internetową lub bloga za pomocą tego rodzaju techniki, robią tylko to, aby wejść na twoją stronę, aby opuścić ją kilka chwil później. Przybywają tutaj jako przelotni turyści , nie po to, by zostać, ale raczej dlatego, że twoja rada odwróciła ich od normalnego przeglądania. Innymi słowy, gdy płacisz za tego typu kampanie, w krótkim okresie zobaczysz wielu odwiedzających witrynę, ale wielu z nich nie można uznać za wysokiej jakości publiczność, co oznacza, że ​​są to ludzie, którzy są naprawdę zainteresowani twoimi propozycjami, ale są tymczasowy efekt twojej płatnej kampanii.

pozycjonowanie stron

a.Osiągnięcie sukcesu.

Prawda jest taka, że aby dowiedzieć się, jak dobrze udało ci się osiągnąć sukcesi, musisz zdefiniować wyraźny parametr pomiarowy , który nie ma nic wspólnego z płatnymi reklamami, ale mierzy rzeczywiste zainteresowanie odbiorców twoimi treściami. A jaki jest ten parametr?  W „Akcje” z twoich postów! W rzeczywistości specjaliści podkreślają, że SEO i content marketing idą ze sobą w parze: tam, gdzie pozycjonowanie  SEO wymaga content marketing reaguje kreatywnie . Wszystko sprowadza się do tego, że możesz generować wartościową treść na podstawie najczęściej zadawanych słów kluczowych od użytkowników w twoim sektorze.

Ponadto, jak wyjaśniają eksperci , 70% konsumentów ma większe prawdopodobieństwo zakupu czegoś, gdy zobaczą treść produktu lub usługi udostępnioną przez znajomego . Oprócz „Laików” to także Udziały odzwierciedlają faktyczne zaangażowanie odbiorców w Twoje treści.

Podsumowując, w celu lepszego  pozycjonowania należy generować wartościową treść , która naprawdę napędza użytkowników.

2.Zwiększ udostępnianie treści o wartości dodanej, aby poprawić pozycjonowanie w sieci

Teraz, gdy wiesz, jaki jest prawdziwy parametr, aby dowiedzieć się, czy ludzie naprawdę interesują się twoimi treściami i mogą się z nimi identyfikować, nadszedł czas, aby ulepszyć je do maksimum . W jaki sposób? Nadając publikacjom wartość dodaną, aby ludzie chcieli dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Dlaczego pomaga to w pozycjonowaniu stron internetowych ? Eksperci wyjaśniają to bardzo dobrze: w ciągu ostatnich lat content marketing stopniowo przezwyciężył klasyczne techniki SEO służące do poprawy pozycjonowanie stron internetowych za pomocą konkretnych działań.

Tak więc , aby osiągnąć lepsze pozycjonowanie stron w Internecie, kluczem jest autentyczne wzbudzenie zainteresowania użytkowników, aby mogli oni udostępniać twoje publikacje swoim kontaktom w sieciach społecznościowych.

Teraz, w jaki sposób zapewnić, że treść naprawdę interesuje użytkowników poprzez dostarczenie wartości dodanej? W związku z tym pomocne mogą być następujące wskazówki:

  • Pamiętaj, aby poznać grupę docelową , aby móc generować odpowiednie treści, co oznacza, że ​​odpowiadają one zainteresowaniom twojego profilu publicznego.
  • Kiedy naprawdę poznasz swoich odbiorców , musisz sprawdzić, czy twoje publikacje mają wartość dodaną , co oznacza , że są w stanie informować , edukować , dostarczać rozrywki lub uczyć czegoś .
  • Zaleca się uporządkowanie harmonogramu publikacji poprzez utworzenie planu mediów społecznościowych . Pomoże ci to zmierzyć skuteczność swoich wysiłków i zorganizuje codzienne działania w sieciach społecznościowych.

3.Zoptymalizuj SEO treści

Chociaż powiedzieliśmy, że techniki SEO i pozycjonowanie stron w coraz większym stopniu przynoszą korzyści dla siebie zamiast treści marketingowych , prawda jest taka, że współpracują one znacznie, aby pomóc tobie osiągnąć lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

W tym celu główną ideą jest połączenie techniki SEO z content marketingiem . Aby to zrobić, polecam:

  • Sprawdź, jakie słowa kluczowe są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników każdego miesiąca, aby uwzględnić je w swoich publikacjach . W tym celu możesz skorzystać z Google Keyword Planner za darmo.
  • Sprawdź poprawne użycie wspomnianych słów kluczowych w artykułach na swoim blogu. Aby to zrobić, polecam korzystanie z Yoast , jednej chyba z najlepszych wtyczek do WordPress , która pomoże zoptymalizować SEO twoich publikacji poprzez wykorzystanie słów kluczowych w kluczowych częściach treści, takich jak Tytuły H2 , Alternatywne teksty Twoich zdjęć ( „Alt Text”) oraz w artykułach Meta Description
Pozycjonowanie stron 2

 

  • Kiedy publikujesz w sieciach społecznościowych , używaj odpowiednich hashtagów i wspominaj wpływowych użytkowników, gdy tylko jest to możliwe ( oczywiście bez przekształcania się w spamera !).
  • Ponadto, chociaż nie jest to właściwe dostosowanie do pozycjonowanie SEO, zalecamy umieszczenie przycisków społecznościowych w swojej publikacji, aby ludzie mogli natychmiast udostępnić obserwującym w mediach społecznościowych. Pomoże to poprawić wirtualizację treści i jak widzieliśmy, poprawić pozycjonowanie w Internecie .

4.Skorzystaj z funkcji wysyłania gości na dobrze pozycjonowanych stronach

Komentarze gości to strategia content marketingu , która obejmuje udział najlepszych blogów w twoim sektorze z publikacjami artykułów na ich stronach internetowych . Chodzi o to, aby skorzystać z uznanej publiczności blogów powiązanych z twoim sektorem, aby zwiększyć twój poziom ekspozycji i dotrzeć do większej liczby osób.

Dodatkową korzyścią tej techniki jest pozycjonowanie stron . Aby skorzystać z tej korzyści, musisz zaangażować się w Publikowanie gości na dobrze pozycjonowanych stronach w swoim sektorze.

Link Building
Link Building

W ten sposób twoje treści zostaną połączone z dobrze pozycjonowanymi witrynami za pomocą łączy, które połączą ich stronę z twoją. Nazywa się to Link Building i służy do tego, aby Google powiązał twoje treści z legalnymi źródłami i zapewnia większą wartość twoim publikacjom pod względem pozycjonowania w Internecie.

Jak więc sprawdzić poprawność lub pozycję określonej witryny? Radzę używać MOZ do tego zadania, jednego z najczęściej używanych rozszerzeń Chrome dla marketerów. Po zainstalowaniu to narzędzie informuje cię o pozycjonowaniu stron internetowych na podstawie dwóch kryteriów.

Pierwszym jest DA lub Domain Authority, który wskazuje, jak dobrze pozycjonowana jest cała witryna, którą odwiedzasz. Drugi parametr to PA lub Page Authority i informuje o tym, jak istotna jest konkretna strona witryny pod względem pozycjonowania w sieci. Oba parametry działają z liczbami od 1 do 100.

5.Utwórz profile w sieciach społecznościowych

Na koniec, załóżmy, że twoja marka ma już profile w głównych sieciach społecznościowych, to prawda, że ​​bardzo ważne jest, aby mieć różne profile, aby uzyskać dobre pozycjonowanie w sieci . Dlaczego?

social-media
social-media

Ponieważ profile społecznościowe marki zawsze pojawiają się wśród pierwszych wyników wyszukiwania.

Wniosek

Samo pozycjonowanie stron jest bardziej skomplikowane niż ci się wydaje. Jak pozycjonować swoją stronę w Google? Stawką jest wiele aspektów i nie polega ona jedynie na wypełnieniu strony słowa kluczowego. Jakość treści i gęstość semantyczna to kluczowe elementy.

Jeśli masz pytania do artykułu to zapraszam.


Podziel się:

Dodaj komentarz