Zarejestruj swój blog w Google

Podziel się:

Aby mieć swój blog w Google należy dodać go do webmastera, musisz mieć go ukończonego i działającego, wyglądającego świetnie oraz opublikowane na nim co najmniej 10 artykułów wysokiej jakości.

Częstym błędem wielu blogerów jest myślenie, że ich blog zostanie nagle odebrany przez Google i nadejdzie ruch. Niestety tak nie jest. O ile blog nie jest powiązany z innym wiarygodnym blogiem lub witryną, Google nie znajdzie cię od razu, jeśli w ogóle. Zamiast uzyskać link z wiarygodnej strony, jednym ze sposobów na umieszczenie witryny na radarach Google jest zarejestrowanie go aby w ogóle był blog w Google.

Zarejestruj swój blog w Google

Aby zarejestrować twojego bloga w Google, wykorzystamy witrynę Google dla webmasterów o nazwie Google Webmaster Tools . Wystarczy zalogować się przy użyciu konta Google (jeśli go nie masz, utwórz je), a zostanie wyświetlona główna strona główna. Wykonaj następujące kroki, aby dodać swoją witrynę:

  1. Kliknij Dodaj witrynę … przycisk
  2. Wpisz adres URL swojej witryny i naciśnij Kontynuuj . Jedna uwaga tutaj, bardzo ważne jest, abyś używał właściwego adresu URL. Jeśli twoja strona jest skonfigurowana tak, aby poprzedzać ją www, to wejdź na www, w przeciwnym razie zostaw. Jeśli nie masz pewności, jak twoja strona jest skonfigurowana, zaloguj się na swoje konto hostingowe i zobacz, jak je skonfigurowałeś. Większość stron ma www.
  3. Teraz będziemy musieli zweryfikować twoją witrynę. Zalecam użycie zalecanej przez Google metody polegającej na pobraniu pliku HTML i przesłaniu go na serwer. Postępuj zgodnie z instrukcjami Google. Potem możesz skorzystać z pozycjonowanie stron.
  4. Po przesłaniu pliku HTML kliknij przycisk weryfikacji.
  5. To wszystko, twoja witryna jest teraz zarejestrowana w Google.
blog w Google
blog w Google

Prześlij mapę witryny

Następnie prześlij mapę witryny, aby Google mógł łatwo znaleźć i zindeksować wszystkie wspaniałe treści, które pisałeś. Mapa witryny to specjalny plik, który jest umieszczany w twoim blogu i zawiera listę wszystkich adresów URL każdej strony. Google nie musi wyszukiwać twoją treść ze strony, mapa witryny faktycznie mapuje całą twoją treść dla Google, aby mogła ją łatwo znaleźć. Pomaga aby zaistniał blog w Google.

Najłatwiej to zrobić, instalując wtyczkę Google XML Sitemaps . Po zainstalowaniu i aktywacji przejdź do strony ustawień (Ustawienia >> Mapa witryny XML). U góry będzie tekst „Mapa witryny nie została jeszcze zbudowana. Kliknij tutaj,  aby zbudować go za pierwszym razem. ”Kliknij link„ aby wygenerować mapę witryny po raz pierwszy. Od tego momentu wtyczka automatycznie zaktualizuje mapę witryny i powiadomi Google o nowych treściach.

Teraz, gdy mamy mapę witryny, musimy wrócić do narzędzi Google dla webmasterów i powiedzieć jej o nowej mapie witryny. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Zaloguj się do Google Webmaster Tools
  2. Na stronie głównej wybierz swoją witrynę. Zostanie wyświetlony pulpit nawigacyjny dla twojej strony.
  3. Otwórz menu konfiguracji witryny po lewej stronie, klikając znak +. Wybierz mapy witryn .
  4. Kliknij Prześlij mapę witryny. Po wyświetleniu monitu o podanie nazwy domeny zostanie już wypełniona. Wszystko, co musisz wpisać to: sitmap.xml.
  5. Kliknij Prześlij mapę witryny.
To wszystko, mapa witryny jest teraz przesłana. Wróć za kilka minut, wyświetl mapę witryny i powinna ona zawierać zielone pole wyboru wskazujące, że została pomyślnie przetworzona. Jeśli nie, wykonaj ponownie powyższe czynności, najprawdopodobniej wpisałeś coś nieprawidłowo lub wtyczka Google XML Sitemaps nie działa poprawnie. I masz już swój blog w Google.

Mała pomoc

Chociaż rejestrowanie witryny i mapy witryny za pomocą narzędzi Google dla webmasterów z pewnością nie gwarantuje jej pomocy, z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​indeksowanie moich witryn jest znacznie szybsze, a ruch w wyszukiwarkach znacznie szybciej. Jak już wkrótce zbadamy, uzyskanie ruchu w wyszukiwarkach ma kluczowe znaczenie dla wordpressa. Pozyskiwanie ruchu w wyszukiwarkach jest kluczową strategią, którą zbadamy, aby np: zarabiać na blogowaniu. Bądźcie na bieżąco.


Podziel się:

Dodaj komentarz