Pozycjonowanie stron blogami Presell Pages

Podziel się:

Presell Pages. Jeśli to czytasz to zastanawiasz się zapewne czy pozycjonowanie stron blogami presell jest korzystne dla twojej strony. Widoczność twojej strony w Google jest kluczowa dla sukcesu twojej firmy. Zapewne chcesz być na pierwszej stronie wyników wyszukiwania (SERP).

Najlepszym sposobem na podniesienie swojej strony jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Dzięki odpowiednio dobranym słowom kluczowym , wysokiej jakości treści, solidnemu technicznemu SEO i cennym linkom zwrotnym twoja strona będzie miała duże szanse na wygraną w konkurencji.

Ale generowanie autentycznych linków zwrotnych wysokiej jakości jest często łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Nie zawsze jest to tak proste, jak proszenie o link z renomowanej strony.

Z tego powodu wielu właścicieli witryn i SEO stara się wyjść z tego szukając łatwego rozwiązania. W wielu przypadkach oznacza to kupowanie linków lub budowanie prywatnej sieci blogów (Presell Pages – PBN).

Czy budowanie Presell Pages (lub kupowanie linków PBN) jest faktycznie skuteczną formą budowania linków? W tym artykule opiszę, czym są PBN i dlaczego należy ich unikać.

Presell Pages –Co to jest?

PBN (lub „Private Blog Network”) to sieć stron internetowych utworzonych wyłącznie w celu budowania linków do jednej witryny w celu poprawy jej SEO. Budując autorytet wielu witryn, a następnie łącząc się z główną witryną, użytkownicy PBN mają nadzieję manipulować rankingami wyszukiwarki głównej witryny.

1.Jak działają PBN?

Jak sama nazwa wskazuje, sieć prywatnych blogów składa się z prywatnych stron internetowych właścicieli. Ktoś budujący presell pages utworzy wiele domen z dość podstawowymi projektami stron internetowych i często są one wielotematyczne o niskiej jakości.  Następnie, gdy strony te zostaną opublikowane i podlinkowane, właściciel przekieruje z witryn presell pages do głównej strony biznesowej.

Rezultatem jest struktura, która wygląda mniej więcej tak:

Presell-Pages

Należy również zauważyć, że witryny PBN nie łączą się ze sobą. Wynika to z faktu, że twórca PBN chce, aby strony wyglądały tak, jakby były ze sobą niezwiązane, aby linki wydawały się „naturalne”.

W przeciwnym razie użytkownicy i wyszukiwarki łatwiej zauważą, że ktoś łączy ze sobą własne witryny internetowe w celu manipulowania ich rankingami. Nie jest to prawidłowe pozycjonowanie stron w Google.

Informacyjnie dla tych którzy jeszcze o tym nie wiedzą – to nie jest naturalny sposób budowania linków. Zazwyczaj strony internetowe w presell pages (zwane również jako Precle) nie stanowią samodzielnej wartości dla użytkowników. Ich autorytet opiera się wyłącznie na manipulacji. Marketing taki jest więc uważany za taktykę SEO „black hat” (black hat – działania niezgodne z wytycznymi wyszukiwarek).

2. Dlaczego ktoś miałby kupować linki zewnętrzne Presell Pages?

Nie każda osoba decydująca się na korzystanie z presell pages tworzy własną sieć. Czasami mogą zdecydować się na zakup linków i szukać ekspertów SEO, aby kupić linki do manipulowania rankingami swoich stron.

Kupowanie tanich linków presell pages może wydawać się prostym, niedrogim sposobem na tworzenie linków zewnętrznych. W końcu wszyscy wiemy, że linki  są ważne dla SEO – i że tworzenie naturalnych linków nie zawsze jest łatwe.

Ale czy korzystanie z nich i kupowanie linków właśnie presell pages wiąże się z pewnymi kosztami? Jednym słowem: TAK. Koszt może być ogromny.

Czy Presell Pages są złe?

To trochę skomplikowane.

Zdajemy sobie sprawę, że są ludzie, którzy z powodzeniem używają presell pages do kierowania ruchem. Nie ma wątpliwości, że jeśli jesteś sprytny, mogą dobrze działać. Jednak ja nie korzystam z nich i nie zalecam korzystania z nich.

Dlaczego? Proste: ponieważ są one sprzeczne z wytycznymi Google dotyczącymi SEO . Oczywiście istnieje wiele innych rzeczy niezgodnych z wytycznymi Google dotyczącymi SEO. W rzeczywistości Google często mówi jedno, ale często robi coś innego. Jeśli zostaniesz przyłapany na użyciu presell pages, ryzykujesz karą od Google. Oznacza to, że za chwilę zniknie cały ruch organiczny. Twoje pozycjonowanie stron pójdzie na marne.

ryzyko kary od google
ryzyko kary od google

Prawdziwy koszt tanich linków

Potencjalne ryzyko związane z budowaniem Precli lub kupowaniem szkicowych linków zwrotnych jest dobrze opisane na tej stronie . Ci, którzy niestety zostali ukarani przez wyszukiwarki za budowanie linków presell pages, mogą powiedzieć, że nie są warte ryzyka.

Co to znaczy, że twoja strona została ukarana karą Google?

Otrzymanie kary może spowodować:

 • Umieszczenie całej domeny na czarnej liście
 • Twoja strona zostanie usunięta z wyników wyszukiwania
 • Całkowite usunięcie całego ruchu
 • Odzyskiwanie witryny trwa latami
 • Utrata działalności z powodu dramatycznego spadku ruchu organicznego

Gdy zostaniesz ukarany to twój zleceniobiorca SEO prawdopodobnie również nie zapewni ci zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że twoje pieniądze i czas poszły w błoto.

Nie poruszam nawet kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem presell pages. Kupowanie niezbędnych domen, wypychanie ich treścią, płacenie za hosting (i różnych adresów IP, aby nie było to oczywiste).

Jak Google wyłapuje Presell Pages

Korzystanie z Precli jest podstępne i wiele osób uważa, że ​​nie zostaną złapani. Ale budowanie Precli nie są niczym nowym, a Google jest całkiem dobry w wykrywaniu związanych z nienaturalnym budowaniem linków.

Google staje się podejrzane, gdy witryny zawierają linki zwrotne z witryn o niskiej zawartości, mało aktywnej i nie mają wewnętrznej struktury linków. Witryny takie mają również kilka charakterystycznych sygnałów:

 • Upychanie słów kluczowych
 • Brak linków wewnętrznych
 • Kilka linków zewnętrznych
 • Mała lub żadna aktywność
 • Podstępne przekierowania URL
 • Ukryty tekst
 • Maskowanie

Jeśli twoja strona zostanie ukarana, czy możesz sobie pozwolić na spadek ruchu i sprzedaży? W przypadku większości odpowiedzi – odpowiedź brzmi „nie”.

Jak unikać linków Precli

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną stronę, czy zatrudniłeś do tego agencję SEO, powinieneś unikać presell pages. Ale jeśli pracujesz z agencją zewnętrzną, złapanie budowania linków niezgodnych nie jest łatwe. Jeśli coś podejrzewasz, zawsze pytaj, jak twoja agencja buduje linki i jakie są strategie pozycjonowanie stron. Renomowana agencja SEO zawsze chętnie poinformuje cię, skąd bierze linki, a raczej, w jaki sposób planuje budować linki do strony. Jeśli zaczną mówić o „tajemnicy handlowej”, zapytaj ich wprost czy korzystają z presell pages.

Jeśli powiedzą tak, to ty decydujesz, czy chcesz podjąć to ryzyko.

Jakie jest znaczenie linków zewnętrznych w SEO?

Zasadniczo większość SEO koncentruje się na dwóch rzeczach: optymalizacji witryny i linków, które do niej prowadzą. Pierwsza kategoria obejmuje wszystko, co faktycznie znajduje się na twojej stronie: Czy twoje treści są dobre i czy stanowią wartość dla czytelnika? Jest poprawnie indeksowana? Twoje formatowanie jest solidne? Czy twoje zdjęcia są odpowiednie? Czy twoje metatagi są w porządku? I wiele innych czynników.

Druga część jest znacznie prostsza: Czy dobre linki zewnętrzne prowadzą do twojej strony?

Jednak optymalizacja strony internetowej to coś co jest pod twoją kontrolą, zachęcanie innych do linkowania do niej może być frustrujące. Właśnie dlatego presell pages są popularne: po co przechodzić przez ten problem, kiedy można po prostu za nie wpłacić pieniądze i wyświetlać linki?

Lepiej już bądź taka osobą, która przestrzega prawa Google a całe to ryzyko po prostu nie będzie konieczne.

linki-google
pozycjonowanie stron

Jak tworzyć dobre linki zewnętrzne dla SEO

Najlepsze linki zwrotne w SEO to te, które są zbierane naturalnie wtedy zawartość twojej strony będzie poprawna. Jeśli twoja strona jest źródłem świetnych informacji, inne strony będą chciały do ​​niej linkować.

Jeśli odpowiednio uporządkujesz treść i kierujesz na odpowiednie wyszukiwane hasła, będą one dobrze pozycjonowane na stronach wyników wyszukiwania. Gdy twoje treści zaczną się dobrze pozycjonować, więcej osób je znajdzie i więcej osób będzie do nich linkować.

W pewnym sensie poprawienie pozycji stron jest jednym z najlepszych sposobów organicznego generowania większej liczby linków zwrotnych do określonych stron.

Pamiętaj są rzeczy, które możesz zrobić aby zwrócić uwagę innych właścicieli stron. Te metody są etyczne i nie wymagają manipulowania użytkownikami ani wyszukiwarkami.

Podsumowanie

Strony internetowe nieustannie szukają sposobów na tworzenie większej ilości treści i dostarczanie większej wartości swoim czytelnikom. To ciężka praca i często szukają pomocnych blogerów. Daje to możliwość podzielenia się swoją wiedzą i uzyskania linku zwrotnego.

Niektóre witryny będą reklamować możliwości publikowania gości, inne mogą tego nie robić. Jeśli chcesz pisać na stronie, warto wysłać im wiadomość z pytaniem, czy akceptują posty gości. Mogą mieć pewne wytyczne, których musisz przestrzegać. To, czego chcesz szukać, to czy pozwalają na dofollow wsteczne czy nie.

Idealne są strony, które pozwalają na linki zwrotne dofollow w postach gości. Mogą być doskonałym źródłem linków i ruchu i wpływają na pozycjonowanie stron internetowych. Nie musi to jednak oznaczać, że powinieneś odrzucać strony, które nie pozwalają na link (lub pozwalają tylko na linki nofollow).

Strony te nadal mogą podnieść reputację twojej marki, zwiększyć widoczność w mediach społecznościowych i pomóc w tworzeniu zyskownych połączeń biznesowych. Znajdź posty dla gości, aby utworzyć linki do swojej witryny.

Jeśli chodzi o presell pages to uzyskaj jak najwięcej informacji o blogach na których chcesz pozycjonować swoją stronę i sam podejmij decyzję. Jeśli chcielibyście coś dodać to zapraszam do komentowania.


Podziel się:

Dodaj komentarz