Optymalizacja stron pod Google

Podziel się:

Optymalizacja stron pod Google. Era technologii, a zasięg zainteresowania ludzi maleje z dnia na dzień. Dlatego czas ładowania strony powinien być tak szybki, jak to możliwe. Oprócz zwiększania liczby konwersji optymalizacja prędkości może również oferować wiele korzyści SEO.

Statystyki pokazują, że ładowanie stron internetowych na urządzeniach 3G zajmuje średnio 19 sekund. W tym artykule omówimy pięć kroków, które możesz wykonać, aby zoptymalizować szybkość swojej witryny WordPress.

1. Wybierz niezawodnego hosta internetowego

Przede wszystkim powinieneś mieć solidne podstawy, co oznacza, że ​​powinieneś iść z niezawodnym hostingiem. Posiadanie witryny WordPress nie wystarczy, jeśli masz powolnego hosta. Bez szybkiej i niezawodnej usługi hostingowej żadna sztuczka i konfiguracja nie będzie działać.

Po wprowadzeniu adresu URL witryny urządzenie pobiera strony internetowe z serwera. Szybki serwer pozwala znacznie szybciej pobrać wymagane strony. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać najlepszy hosting aby była dobra optymalizacja stron.

Optymalizacja stron
Optymalizacja stron

Należy jednak pamiętać, że szybkość nie jest jedyną cechą najlepszej firmy hostingowej. Oprócz prędkości dostawca usług powinien również upewnić się, że uzyskasz najlepszą możliwą obsługę klienta. Jeśli masz witrynę eCommerce, optymalizacja szybkości witryny jest znacznie ważniejsza.

Kopia zapasowa

Inną ważną rzeczą, o której warto pamiętać przy wynajmowaniu usług hosta, jest rozważenie wykonania kopii zapasowej witryny. Ten krok jest ważny, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać wysiłki związane z optymalizacją prędkości. Dzięki niezawodnemu systemowi tworzenia kopii zapasowych możesz mieć pewność, że odzyskasz dane, nawet jeśli serwer ulegnie awarii. Jeśli chcesz utworzyć kopię zapasową swojej witryny, możesz użyć odpowiednich wtyczek.

Możesz wybierać spośród wielu dostawców usług hostingowych. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, możesz także zarządzać udostępnianą usługą hostingową. W takim przypadku serwer zostanie udostępniony wielu innym stronom internetowym nie jest dobra wtedy optymalizacja stron

Jeśli masz ograniczony budżet, hosting dzielony jest najlepszym wyborem dla Ciebie. Jednak w miarę wzrostu ruchu w witrynie możesz zarezerwować większy budżet na lepszą usługę hostingu, na przykład dedykowanego hosta. Możesz również wybrać prywatny serwer, gdy twoja witryna będzie uzyskiwać ruch. Jest to również ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Tylko upewnij się, że możesz sobie pozwolić na usługi dedykowanego hosta internetowego. W końcu nie chcesz wydawać więcej, niż możesz sobie pozwolić.

2. Wybierz odpowiedni motyw WordPress

Jeśli chodzi o optymalizację szybkości witryny, temat jest kolejnym ważnym czynnikiem. Jeśli wybierzesz niewłaściwy motyw, wczytanie witryny potrwa wieki. Będzie to miało negatywny wpływ na wydajność twojej witryny.

Możesz zdecydować się na te motywy WordPress, które są zoptymalizowane pod kątem szybkości. Ważne jest, aby wiedzieć, że dobre motywy są zaprojektowane pod kątem szybkości. Jednocześnie ich konstrukcja jest dość prosta, co jest ważne dla dzisiejszych firm.

Dobrą wiadomością jest to, że łatwo dostosowywać motywy WordPress. Zasługą jest integracja wielu widgetów i wtyczek. Poza tym tematy te reagują mobilnie, co jest ważne, jeśli chodzi o ranking.

Obecnie większość użytkowników przegląda Internet na swoich urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, tablety i inne urządzenia.

3. Wypróbuj płatną wtyczkę buforowania: WP Rocket

Dzięki odpowiedniemu typowi wtyczki buforowania możesz znacznie przyspieszyć ładowanie strony. Jedna z najpopularniejszych wtyczek jest znana jako rakieta WP. Ta wtyczka oferuje wiele funkcji, takich jak kompresja GZIP, buforowanie przeglądarki, CDN, zgodność z Cloudflare i tak dalej.

Ta wtyczka wysyła wymaganą zawartość do serwera znajdującego się najbliżej requestera. Pomaga to skrócić czas ładowania. Powodem jest to, że ta wtyczka zmniejsza odległość między użytkownikiem a serwerem, który przechowuje wymaganą stronę internetową.

Z rakietą WP możesz cieszyć się wieloma funkcjami, co oznacza, że ​​nie musisz kupować dodatkowych wtyczek, aby osiągnąć ten sam cel. Zasadniczo jest jeszcze lepiej, jeśli używasz mniejszej liczby wtyczek.

Jeśli jesteś programistą i zarządzasz agencją, która obsługuje wielu klientów, lepiej jest użyć specjalnej opcji białej etykiety, aby pozbyć się odniesień do wtyczki.

Chociaż musisz zapłacić za wtyczkę, jest ona warta każdego wydanego na nią grosza. Dlatego możesz spróbować ponownie. Będziesz cieszyć się doskonałymi wynikami, jeśli chodzi o prędkość.

4. Optymalizacja stron -Użyj CDN

Lokalizacja serwera to kolejny ważny czynnik, który może mieć wpływ na czas ładowania witryny. Im bliżej znajduje się twój serwer od osoby odwiedzającej stronę, tym krótszy będzie czas ładowania.

Jeśli jednak twoja witryna przyciąga odwiedzających z całego świata, możesz wypróbować CDN, popularną sieć dostarczania treści. Dzięki temu systemowi możesz przyspieszyć czas ładowania strony.

W rzeczywistości CDN składa się z wielu serwerów. Ten system przechowuje pliki statyczne, z których składa się twoja strona. Te pliki nie zmieniają się, w przeciwieństwie do innych plików. Przykłady tych plików to javaScript, CSS i obrazy.

Cloudflare znajduje się na liście najpopularniejszych narzędzi, z których można korzystać na różnych stronach internetowych. Możesz także przejść do Cloudflare.

5. Upewnij się, że masz najnowszą wersję PHP

PHP 7.2 to najnowsza wersja PHP. Został wydany kilka lat temu, w listopadzie 2017 r. Zgodnie z wymaganiami WordPress, twój hosting musi obsługiwać PHP 7.2 lub nowszy, szczególnie jeśli chcesz, aby twoja strona działała poprawnie. Wcześniej WordPress ogłosił, że strony internetowe muszą obsługiwać co najmniej PHP 7.0.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz poprawić szybkość swojej witryny WordPress, zalecamy wykonanie 5 kroków opisanych w tym artykule.


Podziel się:

Dodaj komentarz