Niestandardowy blog (Porównanie Motywów)

Podziel się:

Blog WordPress stał się głównym wyborem większości osób, które chcą rozwijać swoją witrynę przy użyciu systemu zarządzania treścią. W końcu ma maksymalny udział w rynku CMS (około 59,1 procent). Co więcej, istnieje mnóstwo motywów i wtyczek w sieci, które pomagają w tworzeniu atrakcyjnej witryny WordPress z bogatym zestawem funkcji.

Pamiętaj jednak, że zbudowanie witryny nie ogranicza się tylko do instalowania motywów i wtyczek w dzisiejszym stale rozwijającym się konkurencyjnym świecie internetowym. I tak, oprócz posiadania atrakcyjnej i funkcjonalnej strony, konieczne jest zaprezentowanie się jako unikalna tożsamość online. Jednak użycie gotowego motywu do zbudowania witryny WordPress może nie pomóc Ci stać się odrębną marką online. Zwykle dzieje się tak, jeśli jakiś inny podmiot biznesowy używa tego samego motywu co twój.

Niestandardowy blog (Porównanie Motywów)

Nie trzeba dodawać, że użytkownicy nie chcieliby tracić czasu na odwiedzanie strony internetowej, która nie może zaoferować im czegoś wyjątkowego aby zrobic blog.. Nie można jednak zignorować faktu, że gotowy motyw pomocy pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas konfigurowania witryny. Możesz także zbudować swoją stronę internetową, nie wydając ani grosza na pomoc dowolnego darmowego motywu WordPress.

Przeczytanie tego artykułu pomoże usunąć wątpliwości co do tego, czy powinieneś wybrać gotowy szablon, czy utworzyć niestandardowy motyw WordPress. Zasadniczo zajmiemy się zaletami i wadami zarówno podejścia do tworzenia witryny.

Blog – Gotowy motyw WordPress

Wcześniej wbudowane motywy WordPress są tworzone przez twórców motywów i udostępniane online. Darmowe i premium gotowe motywy można znaleźć w oficjalnym katalogu motywów WordPress lub na stronach innych podmiotów (takich jak Themeforest, Themeisle, Elegant Themes i wiele innych źródeł).

Plusy

1. Przystępność cenowa: jest to największa zaleta korzystania z gotowego szablonu. Darmowy motyw oszczędza ci wydawania ciężko zarobionych pieniędzy. Z drugiej strony model premium można kupić za mniej niż 100 USD. Nawet jeśli wybierzesz płatny motyw z uznanego źródła, możesz łatwo znaleźć odpowiedni dla swojej niszy za rozsądną cenę aby mieć swój blog.

2. Oszczędzanie czasu rzeczywistego: możesz uruchomić swoją stronę internetową w kilka minut za pomocą wspólnego motywu. Musisz tylko poświęcić czas na poszukiwanie odpowiedniego szablonu projektu, który spełnia twoje konkretne potrzeby biznesowe. Ponadto opcja premium została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami w sieci. To dodatkowo oszczędza czas w dostosowywaniu istniejącego projektu witryny zgodnie z bieżącymi trendami.

Minusy

1. Wadliwy kod: Jest to jeden z głównych problemów z gotowymi motywami, zwłaszcza tymi, które można bezpłatnie pobrać. W rzeczywistości czasami możesz nawet znaleźć kod błędu w płatnym szablonie.

2. Może udowodnić, że jest to kosztowne w dłuższej perspektywie: jeśli twój dostawca motywów nie oferuje wymaganego wsparcia, możesz w efekcie wydać więcej niż planowano na wprowadzenie zmian w motywie.

Plusy i minusy niestandardowego motywu WordPress

Blog – Niestandardowy motyw WordPress

Został on stworzony, aby spełnić twoje szczególne potrzeby. Jest to doskonałe podejście do stworzenia unikalnie wyglądającej strony internetowej. A zatem taki szablon pomaga w reprezentowaniu firmy w znacznie lepszy sposób niż strona konkurencji.

Plusy

1. Wyjątkowość: Tak jak wcześniej wspomniano, niestandardowy motyw wbudowany pomaga w tworzeniu strony internetowej o niepowtarzalnym wyglądzie i funkcjonalności. Ponieważ współcześni ludzie wolą witryny oferujące wyjątkowe i wyjątkowe wrażenia, niestandardowo zaprojektowany układ z pewnością pomoże Ci uzyskać przewagę nad swoimi odpowiednikami.

2. Lepsza kontrola: W przeciwieństwie do gotowego motywu, który ogranicza możliwość wprowadzania zmian w układzie witryny, niestandardowy projekt zapewnia lepszą kontrolę nad modyfikowaniem układu. Na przykład możesz dodawać / usuwać elementy (takie jak obrazy, przyciski itp.) Z witryny w zależności od preferencji.

Minusy

1. Koszt: Zbudowanie od podstaw niestandardowego szablonu może kosztować dużo pieniędzy, nie tylko setek, ale tysięcy. Mając to na uwadze, nie można zaprzeczyć, że inwestowanie pieniędzy we wzmocnienie obecności w Internecie ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Wybierając takie podejście, należy wcześniej zaplanować swoje wymagania, a następnie zdecydować, czy niestandardowy motyw okaże się dobrą inwestycją na dłuższą metę, czy nie.

2. Przyszłe aktualizacje: wstępnie skompilowane kompozycje Premium są na ogół aktualizowane przez zespół pomocy technicznej. Musisz jednak pamiętać o samodzielnym aktualizowaniu własnego projektu. Jednak koncentrując się na innych kluczowych aspektach projektu rozwoju lub dostosowywania strony internetowej, możesz zapomnieć o uruchomieniu wymaganych aktualizacji.

Wniosek:

Przeczytaj uważnie wszystkie omówione kluczowe aspekty tego artykułu, aby podjąć świadomą decyzję o wyborze gotowego motywu lub niestandardowego szablonu WordPress.


Podziel się:

Dodaj komentarz