Najlepsze pomysły na content marketing dla doradców finansowych

Podziel się:

Jesteś więc doradcą finansowym i chcesz się promować w najbardziej opłacalny sposób. Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce! Zanim zagłębimy się w przydatne treści marketingowe dla pomysłów doradców finansowych, przejrzyjmy kilka rzeczy.

statystyki content marketingu

Czy wiedziałeś…?

  • 70% klientów uważa, że ​​marki, które dzielą spójne treści, są zainteresowane budowaniem z nimi korzystnych relacji.
  • 78% konsumentów woli dowiedzieć się o firmie poprzez artykuły, biuletyny i inne treści zamiast reklam.

Obecnie około 50% doradców finansowych i marketerów zgodziło się produkować i udostępniać treści na zasadzie „tylko potrzeby”. Oznacza to, że tworzą nowe treści i udostępniają je w swoich kanałach tylko wtedy, gdy pojawi się szczególna potrzeba lub chcą promować nowy produkt / usługę.

Jest to bardzo defensywne podejście, którego nie zalecamy. Ważne jest, aby być proaktywnym przy planowaniu content marketingu dla doradców finansowych. Chcesz, aby twoje treści dodawały wartość dodaną dla klientów w taki sposób, że postrzegają to jako korzyść w prowadzeniu interesów z Tobą.

Jeśli jesteś planistą finansowym lub grasz w grę finansową, wstrząśnij nim strategia content marketingu może być dokładnie tym, czego potrzebuje twoja firma. Wystarczy kilka dobrych pomysłów na marketing treści, aby doradcy finansowi zainteresowali klientów i wciągnęli ich do lejka marketingowego.

Content marketing jest ważnym procesem w promowaniu działalności w zakresie planowania finansowego wśród potencjalnych klientów. Produkcja unikatowych i cennych treści może pomóc w zwiększeniu wartości i dać wgląd w korzyści, jakie mogą uzyskać, rejestrując się z Tobą.

Marketing treści może przybierać różne formy – na przykład artykuły na blogach, książki elektroniczne, filmy, podcasty lub zdjęcia. Marketing treści dla doradców finansowych powinien mieć charakter edukacyjny, a nie działać jako inny sprzedawca w twojej firmie.

Zaletą content marketing dla doradców finansowych polega na tym, że dzięki produkcji i udostępnianiu treści można budować zaufanie i rozwijać relacje z czytelnikiem – co jest bardzo ważne w świecie planowania finansowego. Dostarczenie kluczowych informacji przyniesie wartość potencjalnym klientom, a tym samym zbuduje zaufanie.

Korzyści z content marketingu dla doradców finansowych

Właściciele firm często przychodzą do nas z potrzebą wyciągnięcia idealny plan marketingowy dla nich. Co więcej, pomóż im się rozwijać opłacalne taktyki marketingowe które nie tylko zwiększają obserwację klientów, ale także prowadzą do sprzedaży.

Jedną z rzeczy, za którą tęsknią, jest głupota plan marketingu treści i pełne zrozumienie korzyści, jakie przynosi widoczność marki w Internecie. Content marketing pomaga przyciągnąć potencjalnych klientów bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy, aby zwrócić ich uwagę. Jest to ogromna korzyść dla każdego właściciela firmy. Mają też inne zalety marketingu treści dla doradców finansowych:

  • Witryny firmowe, które tworzą własne treści, generują 8-krotnie większy ruch.
  • Inwestowanie w content marketing kosztuje znacznie mniej niż marketing oparty na sprzedaży wychodzącej.
  • Firmy prowadzące content marketing mają 3 razy więcej potencjalnych klientów.

Korzyści z content marketingu nie ograniczają się tylko do dobrze zaprojektowanej strony internetowej lub nawet dobrze wyartykułowanego postu na blogu.

Marketing treści dla doradców finansowych działa głębiej dla konsumentów niż w innych branżach. Twoje wysiłki związane z marketingiem treści muszą odpowiedzieć na pytanie, które zadaje każdy z twoich klientów… Czy mam im ufać moimi pieniędzmi?

Czy wysiłki związane z marketingiem treści odpowiadają na to pytanie? Oni powinni.

Rozumienie treści marketingowych, które przekazujemy doradcom finansowym, dotyczy właśnie tego rozwiązania. Możemy skutecznie zapuścić się w taktyki content marketingu, takie jak eBooki i oficjalne dokumenty. Lub zbuduj eksperckie seminarium internetowe lub podcast, które ostatecznie zwiększą wiarygodność twojej firmy.

Proste pomysły na doradców finansowych w zakresie marketingu treści

Trzymaj się aktualnych tematów

Jak zauważyliśmy powyżej, klienci z branży finansowej oczekują aktualizacji na żywo i praktycznego podejścia do swoich pieniędzy. Zawsze. Nie ma zestawu i zapomnij, jeśli chodzi o zarządzanie czyimiś pieniędzmi. Jesteś odpowiedzialny 24 godziny na dobę, nawet bardziej niż w jakiejkolwiek innej branży.

Doradcy finansowi to rozumieją, ale czasami pozostają w tyle, jeśli chodzi o marketing treści. Podawanie wskazówek i pomysłów może po pewnym czasie stać się zbędne.

Ważne jest, aby być na bieżąco z prądem i omawiać trendy rynkowe oraz ich wpływ na klientów.

Doskonałym przykładem może być doradca finansowy na Florydzie, wkładający czas i wysiłek w wysyłanie wiadomości e-mail z najlepszymi praktykami do wszystkich swoich lokalnych klientów przed strajkiem zespołu. W takim przypadku można tworzyć treści z uwzględnieniem bieżących rozmów rynkowych i w sposób korzystny dla klientów.

Wells Fargo zrobił coś podobnego podczas ostatniego ostrzeżenia przed huraganem na Florydzie. Kierowali reklamy, posty na blogach i wiadomości e-mail do wszystkich byłych, obecnych i potencjalnych klientów, aby dowiedzieć się, jak być bezpiecznym w sezonie huraganów.

reklama treści huraganu

Ponadto starali się przekazać, w jaki sposób bank działał proaktywnie w nagłych przypadkach. Taka treść uderza nawet w osoby, które nie korzystają z usług Wells Fargo.

Zagraj w Cele

W głębi misji firmy lub jej sloganu znajdziesz jej cele biznesowe.

Na przykład:

  • Popularna firma oszczędnościowa dumnie kojarzy się z hasłem „Więcej za twoje pieniądze”.
  • Lokalny bank w New Jersey ma misję – „Zobowiązany do tych, którym służymy”.

Czasami najlepszym pomysłem na marketing treści dla doradców finansowych jest sama misja twojej firmy. Gra polega na tworzeniu treści podobnych do twoich celów.

Jeśli działania firmy są regulowane jej misją i celami biznesowymi, dlaczego też nie może content marketing?

Ważne jest, aby myśleć o swoich treściach jako przedłużeniu świata. To klimat, który twoja marka wyśle ​​swoim klientom. Doradcy finansowi bardziej niż ktokolwiek muszą zrozumieć znaczenie tego. Chociaż oczekują od ludzi zaufania do swoich usług, ważne jest, aby pozostali wierni swoim celom, nawet w formie tematycznych treści.

Pomyśl o obszarach usług lub demografii, do których się odwołujesz. Cele biznesowe często wyznaczają ścieżkę do twoich celów marketingu treści.

Poniższy obraz jest migawką tematów blogów z narzędzia do oszczędzania pieniędzy.

zawartość bloga nerd portfel

Są to wszystkie tematy, które są świetnymi pomysłami na content marketing dla doradców finansowych, jeśli podobają się odbiorcom, tak jak robią to z Nerdwallet.

Dostosuj według kanału

Wraz z rosnącą akceptacją konsumpcji mediów cyfrowych, w danej chwili istnieje prawie 3 urządzenia, z których osoba korzysta. Każdy z nich ma swój własny format i kanał wyświetlania treści.

Ważne jest, aby projekty dotyczące marketingu treści dla doradców finansowych były elastyczne i przyczyniały się do zapewniania wartości bez względu na kanał i format, w jakim oglądają ich klienci.

Aby to lepiej wyjaśnić, poprosiliśmy nasz zespół o podanie rzeczywistego przykładu ze swoich doświadczeń w pracy z doradcami finansowymi. Zawartość różnych mediów może wymagać dostosowania w zależności od oglądających ją odbiorców i powodu, dla którego są na tym medium.

Często dokonujemy tego dostosowania dla naszych klientów, w których czasem generowana dla nich treść jest różna w zależności od reprezentowanego kanału.

Na przykład ostatnio pomogliśmy dostawcy pożyczek studenckich w ich treści w mediach społecznościowych. Podczas gdy Twitter i Facebook mówili o najlepszych praktykach, które mogą wykorzystać, aby utrzymać się na najwyższym poziomie, LinkedIn rozmawiał z nimi bezpośrednio na poziomie kariery. Nasze treści na LinkedIn chodziły o pomoc w znalezieniu pracy po studiach, która ostatecznie pomoże im spłacić kredyty studenckie.

Zastosowanie tego content marketingu do najlepszych praktyk doradców finansowych pomaga twojej marce kontaktować się z odbiorcami na poziomie osobistym, bez wymuszania na nich usług.

Bądź konsekwentny

Aby content marketing był skuteczny, ważne jest, aby zachować płynność i spójność.

Jedyną gorszą niż słabą zawartością jest brak harmonogramu treści. Niezależnie od tego, czy twoja firma udostępnia treści za pośrednictwem biuletynu, e-maila lub postów na blogu firmy. Podczas planowania strategii content marketingowej ważne jest, aby mieć spójny harmonogram.

content marketing dla spójności doradców finansowych

Widzieliśmy, jak wielu klientów ma stronę blogu, na której ostatni opublikowany post był datowany mniej więcej rok temu. Nawet nieaktualne opinie na twojej stronie mogą być szkodliwe. Nie możesz się upewnić, że są aktualne.

Jeśli chodzi o takie sytuacje z klientami, pierwszą rzeczą, którą robimy, jest zmiana zaktualizowanego referencji lub opublikowanie postu na blogu na nowy temat, który pokochają ich czytelnicy!

Pamiętaj, że nie ma znaczenia, z jakim typem content marketingu wybierasz, o ile zdecydujesz się to robić konsekwentnie. Twoi klienci oczekują tego tak, jak oczekują, że będziesz konsekwentnie zarządzać swoimi finansami.

Istnieje kilka narzędzi do planowania, które wysyłają powiadomienia o wymaganej zawartości. Takie samoobsługowe taktyki mogą z łatwością pomóc Ci dotrzymywać terminów i konsekwentnie tworzyć angażujące treści, które uderzą w twoich klientów.

Apel do Zainteresowań

Personalizacja może być stosunkowo nową koncepcją, ale pozostanie. Wraz z drastycznym wzrostem modeli zakupów konsumenckich i konsumpcji mediów, odnoszący sukcesy doradcy finansowi poprawili grę dzięki personalizacji treści.

Dobrym pomysłem jest odwoływanie się do interesów klientów. Pomyśl o etapach życia jako przykład.

Każda osoba przechodzi wiele wydarzeń zmieniających życie. Małżeństwo, narodziny dziecka, studia i tak dalej. Jeśli potrafisz zidentyfikować takie etapy w życiu swoich klientów, dostosowanie treści do zainteresowań może być najbardziej skutecznym narzędziem w twoim arsenale.

Gromadzenie danych wywiadowczych dla celów marketingowych jest czymś, co wyróżnia nasz zespół i sprawia mu przyjemność. Wcześniej udokumentowaliśmy sposoby gromadzenia danych i segmentuj swoich klientów zbyt. Korzystanie z tych danych ma kluczowe znaczenie w personalizacji treści dla odbiorców.

Niedawno widziałem reklamę na Facebooku dotyczącą oszczędzania na opłatach za studia. Reklama była w samą porą, biorąc pod uwagę, że ostatnio odwiedziłem kilka lokalnych uniwersytetów online, aby zobaczyć ich możliwości dalszego kształcenia. Czy uważasz, że finansowa reklama na Facebooku była tylko zbiegiem okoliczności? Absolutnie nie.

spersonalizowane treści dla doradców finansowych

Był to jednak doskonały przykład dostosowywania treści według segmentów klientów. Ponieważ przede wszystkim sprawiło, że kliknąłem treść.

Istnienie różnych postępów technologicznych dało nam przewagę takich narzędzi, jak pliki cookie i piksele przeglądarki. Nasz zespół może oznaczać użytkowników tagami na podstawie wyszukiwań słów kluczowych i odwiedzin na stronach internetowych. Automatyzacja marketingu może następnie pokazać potencjalnym klientom treści oparte na zainteresowaniach. Rozpalając w ten sposób ich zainteresowanie twoją marką.

Zawsze śledź ruch i analizuj dane

Najlepsze pomysły na content marketing dla doradców finansowych 2

W dobie technologii dominują wskaźniki i dane witryny.

Jako doradca finansowy, który chce współpracować z agencją marketingową, musisz mieć pewność, że wybrana agencja marketingu cyfrowego zidentyfikuje takie dane, a następnie analizować daje wystarczającą wiedzę, aby podejmować decyzje biznesowe.

To nasze szczęśliwe miejsce, dosłownie.

Śledzenie ruchu na twoich stronach internetowych i mierzenie, w jaki sposób twoi odbiorcy angażują

się w twoją treść, jest ważną częścią tego, jak tworzymy treść.

Daje to nie tylko wgląd w to, które tematy i motywy działają najlepiej, ale także pozwala na podejście oparte na KPI do inwestycji w tworzenie treści.

Z pewnością praktykujemy to, co głosimy. Dlatego spędzamy czas na analizie pomiarów i danych z Tobą co miesiąc, co dwa tygodnie lub co tydzień.

Użyj biuletynów e-mailowych, aby wesprzeć swoje wysiłki marketingowe

Biuletyn e-mail to świetny sposób na zaangażowanie odbiorców. Dla doradców finansowych content marketing to przede wszystkim wyczucie czasu i pozostawanie na bieżąco z klientami. Czy chodzi o oszczędzanie wskazówek, czy list kontrolnych inwestycji.

Wszyscy uwielbiają poręczną listę kontrolną oszczędzania, która może pomóc im przetrwać sytuacje.

Firmy często wysyłają biuletyny e-mailowe do swoich odbiorców w sposób spójny, aby ich działania w zakresie marketingu treści docierały do ​​większej liczby odbiorców za niewielką opłatą.

Często zalecamy dwutygodnik, który trafia do subskrybentów i mówi o twojej marce oraz rozwiązaniach, które twoje usługi mogą zapewnić twojemu klientowi.

Biuletyny e-mail służą również jako medium do testowania różnych tematów treści. W przypadku marek, które planują znacznie większy nacisk, służy to jako poligon doświadczalny dla tego, co ma nastąpić.

Jest to również okazja dla doradców finansowych do pozostania w kontakcie z odbiorcami i służenia jako mentor dla swoich klientów. Możesz to zrobić, podając informacje, których mogą nie być w stanie łatwo znaleźć gdzie indziej.

Podobnie jak Bank of America wysyła raport o kondycji rynku do swoich inwestorów i / lub właścicieli małych firm. Ten raport mówi nie tylko o biznesie, ale także o trendach na obecnym rynku i o tym, jak się przygotować.

Twórz treści godne linków

Dzięki kontroli ponad 85% ruchu związanego z wyszukiwaniem sam Google ma moc tworzenia lub rozkręcania twojej firmy.

Jeśli nic nie robisz płatne reklamy w wyszukiwarce, ważne jest, aby zoptymalizować treść na tyle dobrze, aby znalazła się wśród bezpłatnych wyników wyszukiwania Google.

Nie wierzysz nam? Szybkie wyszukiwanie hasła „doradcy finansowi w Atlancie” w Google generuje 36 800 000 wyników w mniej niż sekundę. Listy zawierają linki do treści mówiących o doradcach finansowych w Atlancie. Wszystkie bezpłatne i uszeregowane przez Google na podstawie ich nazwy domeny i trafności.

Dyskusja na temat organicznego pozycjonowania w Google odbywa się po raz kolejny, ale warto poświęcić czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy Ci pomóc dzięki naszym finansowym usługom SEO.

Konieczne jest jednak tworzenie treści, które przynoszą korzyści widzom w takim stopniu, w jakim dzielą się nimi ze swoimi przyjaciółmi. Zapewnij wystarczającą wartość, którą inne witryny i firmy chcą połączyć z twoimi treściami. Im więcej masz linków i udostępnień, tym większy masz zasięg … za darmo!

Tego rodzaju działania Google postrzega jako wskaźnik świetnej zawartości i plasuje Cię na tle konkurencji, jeśli chodzi o słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników.

Wikary i współpracować

Jeśli dopiero zaczynasz pisać blogi, nie możesz od razu oczekiwać rezultatów. Nawet jeśli publikujesz codziennie lub dwa razy dziennie, zauważenie tego zajmie trochę czasu. Rozważ więc współpracę z innymi blogerami i sprzedawcami. Sprawdź niektóre strony internetowe związane z twoją niszą, które akceptują posty gości i aplikują. Jest to skuteczny, sprawdzony sposób na rozwój marki i pozyskanie nowych odbiorców do odwiedzenia witryny. A także zdecydowanie poprawi pozycję w wyszukiwarkach i zwiększy twoją widoczność.

Przykłady content marketingu dla doradców finansowych

Szybkie spotkanie z naszym marketing treści zespół może bardzo dobrze rozwiązać problemy z treścią. Aby jednak postawić sprawę na pierwszym miejscu, postanowiliśmy przedstawić kilka przykładów firm, które prawidłowo rozumieją zalety content marketingu dla doradców finansowych.

Zobacz, co zrobili i zastanów się, w jaki sposób można to zastosować do twojej marki.

Interaktywne mapy JPMorgan Chase & Co.

Wystarczyło kilka elementów wizualnych i interaktywna strona internetowa, która wyświetla wykres w zależności od lokalizacji widza.

content marketing dla doradców finansowych

Ważne jest, aby zrozumieć, że planowanie finansowe jest nadal dość lokalne, przynajmniej dla przeciętnego Amerykanina.

Lubią angażować się w działalność finansową, która jest A) w ich fizycznej lokalizacji B) rozumie lokalny rynek i jest łatwo dostępna bez oznak globalnej wielonarodowości.

Właśnie dlatego pomysł Chase, aby spersonalizować ich zawartość na podstawie lokalizacji użytkownika, to świetny sposób na przechwytywanie i zatrzymywanie klientów / klientów.

Wysiłek Morgana Stanleya, by podrażnić twoją ciekawość

Każdy doradca finansowy wyjaśnia, dlaczego ich usługa pomaga klientom zaoszczędzić pieniądze. Chcesz mieć pewność, że udostępniasz te informacje w ekscytujący sposób. Chcesz uchwycić i zachować uwagę. Nie chcesz podawać takich samych wskazówek dotyczących oszczędzania i inwestycji, jak inni faceci.

Wręcz przeciwnie, chcesz tworzyć treści, które nie zawsze mówią o twoich usługach, ale oferują więcej. Dziel się pomysłami na temat czegoś, co pomaga w codziennym życiu twojego klienta. Jest to coś, co z pewnością może wzbudzić zainteresowanie użytkownika i stworzyć prawdopodobny związek.

Właśnie to osiągnął Morgan Stanley ze swoją stroną internetową pomysłów. Mówi o niczym więcej niż codzienne tematy, które wpływają na ludzi. Największą korzyścią jest utrzymanie świeżości. Wracając do naszego punktu, że twoi klienci chcą czegoś, co jest w czasie rzeczywistym i dostosowane do ich gustów.

zawartość Morgan Stanley

Powyższe zdjęcie pokazuje stronę główną witryny pomysłów Morgana Stanleya, na której inwestorzy mogą zapoznać się z różnymi branżami i dowiedzieć się, gdzie chcieliby zainwestować swoje pieniądze.

Blog NerdWallet jest uosobieniem dobrego content marketingu

Szybki audyt naszego niestandardowego narzędzia wykazał, że mają one domenę 86 i miesięczny ruch w zakresie 10 milionów. Nic dziwnego, że NerdWallet jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych, na których Amerykanie często szukają wskazówek finansowych.

Wszystko, od czego karty kredytowe dają najlepsze premie, przy których kredyty mieszkaniowe mają najniższe oprocentowanie. I wszystko pomiędzy.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy tutaj zwrócić uwagę, jest umiejętność zidentyfikowania problemów oraz SEO, z którymi mogą się zmierzyć ich klienci w świecie rzeczywistym, i pomoc w rozwiązaniu właśnie tego.

treść bloga

Historie z kapusty

W badaniu badawczym przeprowadzonym przez Harvarda naukowcy doszli do wniosku, że na prawie 88% decyzji zakupowych online miały wpływ recenzje online. W oddzielnym badaniu blisko 94% respondentów stwierdziło, że szukało recenzji online przed podjęciem decyzji o zakupie.

Te dane bez wątpienia podkreślają dziś znaczenie opinii i bezstronnych opinii klientów dla twojej firmy.

Zespół marketingowy Kabbage zdecydowanie zwrócił uwagę na te badania i zachowania konsumentów. Aby pokazać swoją dominację w content marketingu gier doradców finansowych, poświęcili całą stronę internetową doświadczeniom klientów i opiniom.

recenzje klientów treści

To miły ludzki akcent w czasach, gdy konkurencja jest zacięta, a uwaga użytkownika końcowego jest stale skupiona.

Marketing treści dla doradców finansowych Gotowe!

Podsumowując, content marketing dla doradców finansowych nie musi być trudny. Zasady, które nim rządzą, są nadal takie same jak w każdej innej branży. Zaangażowanie treści jest nadal królem.

Ale jeśli chodzi o pieniądze, jak można sobie wyobrazić, królują zaufanie konsumentów i celowe treści.


Podziel się:

Dodaj komentarz