Jaki najlepszy hosting do wordpressa?

Podziel się:

Hosting WordPress. Więc już dokonałeś mądrego wyboru, aby przejść do WordPress na swoją stronę internetową. Teraz podejmujesz kolejną ważną decyzję dotyczącą witryny: hosting. Wśród szeregu terminów, takich jak udostępnianie, dedykowane i VPN, natrafiłeś na to, co nazywa się hostingiem WordPress. Więc… czym jest hosting WordPress?

Co to jest hosting WordPress? W skrócie:

W najprostszym sensie  hosting WordPress jest po prostu zoptymalizowany pod kątem wydajności i bezpieczeństwa WordPress. Zwykle zawiera również instalacje WordPress za pomocą jednego kliknięcia, aby ułatwić rozpoczęcie korzystania z WordPress. Niektóre hosty WordPress nawet w razie potrzeby automatycznie aktualizują oprogramowanie WordPress. 

Istnieją dwa główne typy – wspólny hosting WordPress i zarządzany.

hosting

Czy potrzebujesz hostingu WordPress, aby uruchomić WordPress?

Nie. Minimalne wymagania WordPress są dość nieznaczne. Wszystko czego potrzebujesz to host z PHP w wersji 5.2.4 lub nowszej i MySQL 5.0.15 lub nowszą wersją, aby uruchomić WordPress. Mówiąc wprost, oznacza to, że każdy host jest technicznie w stanie obsłużyć WordPress.

Ale to nie znaczy, że wszystkie hosty są równe, jeśli chodzi o uruchamianie WordPress. Chodzi mi o to, że jedzenie Soylent Green codziennie przez resztę życia zapewni ci wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz do życia. Ale to nie znaczy, że to najlepszy przepis na szczęśliwe życie!

Tak więc, jeśli chcesz wyjść poza „hosting strony WordPress”, wysokiej jakości może pomóc ci lepiej uruchomić WordPress .

Sprawdzając, czym jest  nasza siostrzana witryna CodeInWP przeprowadziła ankietę dotyczącą właścicieli witryn WordPress i stwierdziła, że ​​właściciele witryn, którzy hostowali hosty zoptymalizowane pod kątem WordPress, zgłaszali większą ogólną satysfakcję z hosta w wielu aspektach.

Co to jest współdzielony hosting WordPress?

Jak wspomniałem, podczas wyszukiwania zazwyczaj zobaczysz dwa typy:

  • Wspólny hosting WordPress (często po prostu skrócony)
  • Zarządzany

Wspólny jest prawie zawsze tańszy z dwóch opcji.

Dzięki współdzielonemu hostingowi WordPress twoja strona „udostępni” serwer innym stronom internetowym. Twój serwer będzie nadal zoptymalizowany pod kątem wydajności dla WordPress, po prostu nie będziesz mieć tego wszystkiego dla siebie.

Oprócz drobnych poprawek wydajności uzyskasz również dostęp do pewnego rodzaju instalatora WordPress za jednym kliknięciem. Szczerze mówiąc, nie jest to duży remis, ponieważ cPanel (dostępny na większości hostów) zawiera już instalator WordPress za jednym kliknięciem. Jednak niektóre udostępnione hosty WordPress pójdą o krok dalej i umożliwią preinstalację WordPress.

Wreszcie, niektóre hosty WordPress oferują automatyczną aktualizację oprogramowania WordPress. Czasami nawet uaktualnią twoje wtyczki i motywy! Aktualizowanie witryny WordPress jest niezbędnym środkiem bezpieczeństwa , dzięki czemu ta funkcja jest naprawdę bardzo ważna.

Współdzielone hosty WordPress

Możesz znaleźć współdzielone hosty WordPress, które oferują jeszcze więcej funkcji specyficznych dla WordPress, ale powyższe są w zasadzie podstawowym standardem.

 Jaki najlepszy hosting do wordpressa? 1

Czym jest zarządzany hosting WordPress?

Jeśli współdzielony  to czysty hotel trzygwiazdkowy, zarządzany  to pięciogwiazdkowy ośrodek z widokiem na plażę.

Oprócz wszystkiego, co oferuje współdzielony, zarządzany hosting WordPress zazwyczaj oferuje:

  • Szybsze prędkości . Zarządzany hosting WordPress po prostu oferuje lepszą specyfikację sprzętową, co oznacza szybszą witrynę WordPress .
  • Buforowanie po stronie serwera . Buforowanie jest jedną z największych rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć swoją witrynę WordPress. Zwykle potrzebujesz wtyczki do obsługi, ale zarządzane hosty WordPress zapewniają lepsze buforowanie przy zerowym nakładzie pracy.
  • Lepsze bezpieczeństwo . Otrzymasz zapory ogniowe specyficzne dla WordPress, a także regularne skanowanie złośliwego oprogramowania i wykrywanie włamań. Cały ten żargon oznacza znacznie bezpieczniejszą stronę WordPress.
  • Miejsca postoju . Wiele zarządzanych hostów oferuje witryny przejściowe, które umożliwiają łatwe testowanie zmian w witrynie przed jej uruchomieniem.

Więc co jest haczykiem? Zarządzany  jest droższy.

Czy powinieneś wybrać współdzielony lub zarządzany?

Standardowym refrenem jest to, że początkujący powinni wybrać tani współdzielony a witryny o dużym ruchu powinny wybrać zarządzany hosting WordPress. Generalnie zgadzam się z tą analizą, ale myślę, że pomija jeden fakt:

Jeśli jesteś początkującym – łatwo jest zostać przytłoczonym próbami wykonywania takich czynności, jak konfigurowanie buforowania i śledzenie aktualizacji . Kiedy korzystasz z zarządzanego nie musisz się o to martwić.

Tak, płacisz więcej pieniędzy. Ale te dodatkowe pieniądze oznaczają, że musisz poświęcić mniej czasu na zarządzanie wydajnością swojej witryny . Czy zapłaciłbyś dodatkowo 50 PLN miesięcznie, aby zaoszczędzić 3 godziny uderzania głową o ścianę, próbując dowiedzieć się, jak najlepiej ulepszyć wtyczkę pamięci podręcznej? Wiem, że bym to zrobił.

Tak więc, jeśli budżet jest twoim głównym zmartwieniem, na pewno skorzystaj ze współdzielonego jako początkującego. Pamiętaj tylko, że za niższą cenę tracisz usługi konsjerża oferowane przez zarządzanych hostów WordPress.

Jeśli masz dodatkowe pytania zostaw je w komentarzach, a ja postaram się pomóc!


Podziel się:

Dodaj komentarz