Jaką wybrać niszę na bloga wordpress?

Podziel się:

Piszesz dziś o smartfonach, jutro piszesz o zdrowiu, a potem zaczynasz rozmawiać o polityce. Ten rodzaj konfiguracji ma swój problem: nie uda ci się przyciągnąć docelowych odbiorców.

Niszą mojej strony będzie blogowanie, marketing afiliacyjny , WordPress , SEO i tak dalej. Wiem, że to brzmi jak wiele tematów, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, wszystkie te częścią są niszą marketingu / blogowania / przedsiębiorczości online.

Podobnie twój blog musi mieć niszę od pierwszego dnia.

1. Kilka wskazówek, jaką wybrać niszę na swojego bloga

Decydując się na niszę, musisz pomyśleć o jednej bardzo ważnej rzeczy:

Jeśli  blogujesz dla zysku to nie wybieraj tematów takich jak:

 • Darmowy sms
 • Darmowe tapety
 • Wskazówki dotyczące WhatsApp
 • Darmowe pobieranie filmów
 • itp.

Te nisze przyniosą ci duży ruch, ale prawdopodobnie nie przyniosą ci dużych pieniędzy. Jednocześnie nie chcesz wybierać niszy, która jest zbyt trudna do napisania.

2. Więc jaka jest dobra nisza?

Dobra nisza to taka, która jest związana z tym, co lubisz, ma dobry ruch, a także ma wartość pieniężną. Co więcej, twoja nisza powinna mieć przyszłość. Dlaczego miałbyś robić karierę w iPhonie 11, kiedy iPhone 12 pojawi się w przyszłym roku?

Oto 4 kluczowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze niszy:

 1. Twoje zainteresowania.
 2. Wartość biznesowa (CPC).
 3. Wyszukiwanie miesięczne / roczne.
 4. Trend i przyszłość tematu.

Teraz spójrzmy na pomysły, które pomogą tobie wybrać odpowiednią niszę dla siebie. Jeśli już zaangażowałeś się w niszę, która nie jest odpowiednia lub blogujesz o wielu rzeczach, nie martw się, zawsze możesz zmienić swoją niszę.

 

3. A teraz burza mózgów …

Jakie tematy cię interesują?  Pisanie?  Bieganie? A może muzyka Country?  Zrób listę wszystkich interesujących cię tematów. Pomyśl? Jaką wybrać niszę.

Na tym etapie nie martw się o długość listy którą zrobisz. Może zawierać ona nawet 20 różnych rzeczy. To narazie nie ma znaczenia.

4. Pasja czy zysk czy jedno i drugie?

Jaką wybrać niszę

Teraz zadałem sobie pytanie „Ale czy nie powinienem blogować o najgorętszych tematach? Tematy, które wszyscy googlują?  Słuszna uwaga! Na przykład technologia jest czymś, co ludzie na całym świecie googlują jak szaleni.

Ale jesteś słabym absolwentem bez zainteresowania i wiedzy technicznej. Czy powinieneś założyć blog technologiczny tylko dlatego, że to jest na topie? Oczywiście, jeśli poświęcisz czas, będziesz w stanie znaleźć wystarczającą ilość informacji na temat technologii na blogu.

Ale osiągnięcie sukcesu w blogowaniu jest długim procesem.

Przez pierwsze trzy miesiące będziesz otrzymywać trzech gości dziennie. Będziesz przeszukiwać witryny w poszukiwaniu blogów w swojej niszy, czytać je i próbować zamieszczać podobne treści ich temat.

Czy na pewno będziesz w stanie robić to codziennie bez przerwy, oprócz tworzenia wysokiej jakości treści na temat, który nie jest dla ciebie interesujący… przez rok, dwa lata, pięć lat?

Złota zasada : nie wybieraj tematów, które cię nie interesują.

5. Wybór:Piłka nożna kontra pielęgnacja włosów owczarka niemieckiego

Masz więc listę interesujących tematów „piłka nożna” znajduje się na szczycie listy. Grasz w piłkę, trenujesz piłkę nożną, marzysz o piłce nożnej. Czy powinieneś po prostu założyć swojego bloga do piłce nożnej? Jest z tym mały problem.

Będziesz miał trochę konkurencji z Sportowyblog I Laczynaspasja I Go-sport.  Okej, więc wykreślasz piłkę nożną, rozumiejąc konkurencyjny zasięg tej niszy. Co teraz? Przejdź bezpośrednio do innego ulubionego tematu: dbanie o włosy owczarków niemieckich.

Przeszukujesz Google. Tak! Nie ma konkurencji. Czy możesz zacząć pisać swojego bloga o owczarkach niemieckich? Pomyśl jeszcze raz. Konkurencja jest zerowa, ale co z popytem? Może to podpowie ci jaką wybrać niszę.

Czy wystarczająca liczba osób będzie googlować co miesiąc?

Kluczem jest znalezienie równowagi między zainteresowaniem, popularnymi trendami i poziomem konkurencji.

 

6. Potencjał długoterminowy

„Aktualne wydarzenia” to obszar, który ma oczywiście bardzo dużą popularność. Może również znajdować się wysoko na liście zainteresowań. Ale nie zaczynaj blogu o nazwie www.FIFA2030.com – coś takiego nie będzie miało wartości w dłuższej perspektywie.

Wybierz temat, który jest ponadczasowy. Jednym ze sposobów na to jest blogowanie na tematy o długim okresie trwałości. Trend możesz wyszukiwać według dowolnego tematu lub wyszukiwanego hasła za pomocą Trendów Google

trendy niszy

7. Może ludzie mnie wysłuchają?

Teraz zawęź listę do 3 lub 4 tematów w oparciu o powyższe kryteria. Teraz musisz zastanowić się, który z tych tematów daje ci możliwość zaoferowania czegoś wyjątkowego.

Może być coś takiego:

 • Doświadczenie (podróżowanie to jedyne kwalifikacje potrzebne do prowadzenia bloga o podróżach).
 • Obszerne studia tematu na uniwersytecie.
 • Nawet zwykłe pisanie (osobiste blogi są coraz bardziej bardzo popularne).

W tym przypadku może to być połączenie wszystkich trzech z nich. Jeśli przeżyłeś szereg złych relacji, kiedy spotkałeś – spotkałaś uroczego mężczyznę lub kobietę, który wkrótce okazał się sprawcą i ostatecznie ten związek się rozpadł.

Ten katastrofalny romans był przełomowym doświadczeniem, które uświadomiło tobie wiele prawd o życiu i o tym, jak przestać wchodzić w złe relacje. Od tego czasu poświęciłaś się pomaganiu ludziom w podobnych okolicznościach, udzielając im informacji, porad i wsparcia, których tak bardzo ktoś może potrzebować. Może to jest pomysł jaką wybrać niszę.

Podsumowanie

Krótko mówiąc, wybierając niszę blogową, znajdź długoterminowy projekt, o którym lubisz pisać. Znajdź temat, który cię fascynuje. Znajdź coś, co kochasz bardziej niż cokolwiek innego. Blogowanie to nie tylko dzielenie się wiedzą, ale także kształcenie siebie i rozwijanie własnego zrozumienia.

Spróbuj przejść przez te punkty i znaleźć dla siebie dobrą niszę. Jeśli chcesz, daj mi znać, co to za nisza w komentarzach poniżej!

I nie zapomnij udostępnić tego postu! Pamiętaj – Dzielenie się jest dbaniem o innych.


Podziel się:

2 komentarze do wpisu „Jaką wybrać niszę na bloga wordpress?”

Dodaj komentarz