Jak zwiększyć przychody?

Podziel się:

Google Adsense jest najczęściej wybieraną formą reklamy dla wydawców.

Tylko jak sprawić żeby przychody były jak największe? W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić trzy najbardziej popularne sposoby na zwiększenie dochodów na Google Adsense. Jedną z bardziej istotnych rzeczy w zarabianiu w tego typu programie jest tematyka.

Im większe zainteresowanie daną tematyką, tym większe dochody można uzyskać. Popularność stanowi ilość reklamodawców, którzy z racji konkurencji zapłacą więcej za kliknięcie. Popularne frazy, oraz słowa kluczowe stanowią większy ruch na stronie, co odbija się na ilości kliknięć.

Średnio na tysiąc wyświetleń wypada jedno kliknięcie w porywach do dwóch. Łatwo obliczyć jakie dochody może to przynieść przy dłuższym prowadzeniu strony i czy jest to opłacalne.
Jak sprawdzić co jest na daną chwilę popularne? Z pomocą przychodzi nam sam Google. Udostępnia nam narzędzie: Google Trends!
Po pierwsze jest to Google, który jest w stanie wskazać nam na podstawie wykresu zainteresowanie danym tematem. Na podstawie słowa kluczowego, które wpiszemy wyszukiwarka wyszukuje nam najbardziej popularne trendy w ujęciu czasowym. Na podstawie tego jesteśmy w stanie łatwo określić temat, którego mamy się trzymać, lub o czym pisać jeżeli jest to blog.

Estetyka strony przynosi większe przychody.

Kolejnym sposobem jest dobrze rozmieszczenie reklam, oraz ich ilość. Częstym błędem właścicieli portali jest złe umieszczenie jednostek reklamowych. Reklamy powinny przyciągać uwagę, oraz być w widocznym miejscu, ale jednocześnie nie powinny irytować. Według Google Adsense najlepiej, gdyby były dopasowane do strony – również w stylistyce. Adsense umożliwia nam dowolną modyfikację kolorów tego co będzie wyświetlane. Dobrze zmodyfikowana reklama jest w stanie znacznie podnieść nasze przychody.

przychody
adsense

Zoptymalizuj treści na stronie.

Przy tworzeniu zawartości strony warto wziąć pod uwagę działanie SEO. Google Adsense. Dzięki prostym zabiegom o których warto pamiętać – jesteśmy w stanie zwiększyć ruch na stronię.
Po pierwsze pisz obszerne teksty. Wielkość tekstu nie oznacza też bezsensowne treści. Wyczerpuj za każdym razem temat, wraz z najdrobniejszymi szczegółami. Nie kopiuj treści, możesz się tylko inspirować opisami z innych stron.
Estetyka od strony wizualnej tekstu jest również ważna. Warto podzielić tekst na nagłówki, dodać pogrubienia, oraz wszelkie inne formatowania tekstu, które przykują uwagę użytkownika. Dodawaj oryginalne obrazy, lub wykonuj je sam.
Zdjęcia przyciągają użytkowników. Zazwyczaj stanowią 70% zainteresowania, co odbija się na dalszym czytaniu. Czasami warto wydać kilka złotych na licencje, lub samemu postarać się wykonać obróbkę zdjęcia w programie graficznym.

Aktualizuj treści.

Jak wiadomo czas nie stoi w miejscu. Warto mieć na uwadze żeby wracać do artykułów, które już napisaliśmy, ale coś się zmieniło. Użytkownik czasami nieświadomie nie wiedząc o nowościach wybierze nasz stary artykuł chcąc się dowiedzieć jak zwiększyć przychody.. Niestety może odbić się to negatywnie i zniechęcić użytkownika do dalszego odwiedzania.
Dzięki tym trzem prostym zabiegom bez wątpienia nasza strona będzie przynosić większe przychody. Warto ciągle mieć na uwadze ciągła aktualizacje strony. Internet zaskakuje nas codziennie nowościami, więc warto również być na uwadze z najnowszymi trendami w SEO, webdesignie, oraz w tworzeniu treści.

Google Adsense – umożliwia właścicielom witryny internetowej zarabianie na reklamach kontekstowych wyświetlanych w formie banerów, video lub reklam tekstowych. Niezwykłą zaletą jest dopasowywanie reklam do treści i użytkowników, którzy odwiedzili naszą stronę. Dlatego na stronie o samochodach będą się pojawiać reklamy promujące salony samochodowe, usługi motoryzacyjne czy akcesoria do czyszczenia aut. Google Adsense polega na tym, że właściciel witryny udostępnia przestrzeń reklamową wklejając kod reklamy na swojej stronie. Dostępna wolna powierzchnia reklamowa jest licytowana przez reklamodawców w czasie rzeczywistym a zwycięzcą aukcji zostaje reklama, która jest najbardziej opłacalna i tak otrzymuje przychody.

AdWords i AdSense to dwie różne platformy reklamowe oferowane przez Google. Mają one bardzo różne zastosowania. Łatwo pomylić jedno z drugim gdyż często używane są w bardzo zbliżonym do siebie kontekście.

Najważniejszą różnicą miedzy obydwiema usługami Google jest to, że Google AdSense jest skierowany do właścicieli witryn i pozwala na tzw. rezerwowanie powierzchni reklamowej na stronie internetowej. Powierzchnia ta zostanie w przyszłości użyta przez program Google AdWords do wyświetla reklam na stronie internetowej. Google AdSense wymaga od użytkownika odpowiedniej konfiguracji, a więc przygotowania powierzchni reklamowych poprzez m.in. implementację kodu reklam. Nie jest to trudne, wykonasz to sam bez znajomości wiedzy technicznej. Istnieje także szereg dodatków, np. wtyczek WordPress, które pomogą Ci w tym zadaniu.


Podziel się:

Dodaj komentarz