Jak założyć bloga podróżniczego na WordPress (i zarabiać pieniądze)

Podziel się:

Chcesz zobaczyć świat? Nie wiesz jak założyć bloga? Dlaczego właśnie nie założyć bloga podróżniczego, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi?Oprócz tego, że pisanie o swoich przygodach jest po prostu zabawne, założenie blogu podróżniczego może nawet pomóc zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby sfinansować jeszcze więcej zabawnych przygód.

W tym poście przedstawimy Ci samouczek krok po kroku dotyczący wszystkiego, co musisz zrobić, aby założyć blog podróżniczy.

5 rzeczy, których potrzebujesz, aby stworzyć niesamowitego bloga o podróżach

Oprócz wspaniałego pisania i zdjęć to 5 rzeczy, których potrzebujesz, aby zbudować swojego bloga podróżniczego.

 • hosting – jest to silnik, który zasili Twojego bloga o podróżach i udostępni go odwiedzającym na całym świecie.
 • Nazwa domeny – stały adres twojego bloga. Na przykład themeisle.com.
 • Darmowe oprogramowanie WordPress – zalecamy użycie WordPress na własnym serwerze, znajduje się w wordpress.org. To różni się od WordPress.com.
 • Motyw WordPress – po zainstalowaniu WordPress motyw kontroluje wygląd bloga podróżniczego.
 • Wtyczki WordPress – wtyczki pomagają dodawać funkcje do Twojej witryny bez konieczności posiadania wiedzy technicznej. Użyjesz ich do dodawania map podróży, galerii podróży i innych.

Gdy pokażemy Ci, jak skonfigurować te podstawy, podzielimy się również wskazówkami, jak tworzyć treści, promować je, a może nawet zarabiać na swoim blogu.

Jak założyć bloga podróżniczego: krok po kroku

jak założyć bloga

Oto przewodnik krok po kroku, jak założyć blog podróżniczy:

Krok 1: Wybierz niszę

Istnieje szeroki wybór nisz na blogach turystycznych – z konkretnego kraju lub regionu, z plecakiem, grupami docelowymi, luksusowymi podróżami, podróżami z dziećmi lub zwierzętami i nie tylko. Twoje szanse na zbudowanie bloga o dużym ruchu wzrosną, jeśli skupisz się na kilku konkretnych obszarach.

Wybierz ten, który najbardziej Cię pasjonuje, ponieważ jesteś w tym na dłuższą metę!

Krok 2: Wybierz nazwę domeny

Twoja nazwa domeny powinna być prosta i łatwa do zapamiętania.

Używanie nazwy marki w domenie może nie być opcją, gdy dopiero zaczynasz. Więc powinieneś zrobić następną najlepszą rzecz, wybrać nazwę, którą możesz wbudować w markę. Coś, co jest krótkie, łatwe do przypomnienia, a może trochę dziwaczne. Dobre są też nazwy oparte na słowach kluczowych, ale przekonasz się, że większość z nich jest już zajęta.

Możesz nawet użyć swojego imienia, jeśli chcesz zachować bardzo osobisty styl na swoim blogu. Możesz też użyć części swojego nazwiska w marce – np. nomadicmatt.com.

Mamy kilka ogólnych wskazówek, jak wybrać nazwę domeny. A jeśli naprawdę utkniesz, możesz spróbować użyć generatora nazw blogów, aby wymyślić kilka pomysłów.

Krok 3: Kup hosting WordPress i zainstaluj WordPress

Twój hosting jest ważny, ponieważ zapewnia szybkie ładowanie witryny i jest zawsze dostępny dla odwiedzających. Istnieje mnóstwo wysokiej jakości usług hostingowych WordPress, ale dobrym punktem wyjścia jest SiteGround.

Oprócz tego, że zawsze oceniamy dobrze w naszej corocznej ankiecie dotyczącej hostingu WordPress, SiteGround:

 • Jest niedrogi
 • Udostępnia kreatora instalacji, który instaluje dla Ciebie WordPress
 • Ułatwia zakup nazwy domeny
 • Ma niesamowite wsparcie, jeśli kiedykolwiek potrzebujesz pomocy
jak założyć bloga
jak założyć bloga

Możesz wybrać najtańsze uruchomienie planuj zacząć. Następnie wystarczy wykonać prosty proces rejestracji.

Po rejestracji SiteGround skonfiguruje nazwę Twojej domeny i zainstaluje WordPress dla Ciebie…co oznacza, że ​​oficjalnie masz działającego bloga podróżniczego!

Krok 4: Wybierz motyw blogu podróżniczego

Twój blog motyw określa, jak to wygląda. Jak założyć bloga? Na szczęście znajdziesz wiele darmowych i premium motywów, wiele zaprojektowanych specjalnie dla blogów turystycznych.

Po wybraniu istniejącego motywu blogu podróżniczego natychmiast otrzymasz świetnie wyglądającego bloga podróżniczego. Aby pomóc Ci znaleźć taki motyw, możesz sprawdzić listy:

Poza tymi listami znajdują się trzy konkretne opcje na początek:

Soledad
jak założyć bloga

Na przykład motyw Soledad ma:

 • Szablon podróży
 • 32 wstępnie przygotowane style suwaków
 • Stylowe galerie zdjęć z lightbox
 • Suwak widgetu na Pinterest i Twitterze

Wszystkie te wbudowane funkcje sprawiają, że bardzo łatwo jest założyć blog podróżniczy.

Aby zainstalować wybrany motyw, odwiedź pulpit WordPress i kliknij Wygląd → Tematy → Dodaj nowy.

Krok 5: Zainstaluj przydatne wtyczki do blogów podróżniczych

Wtyczki WordPress pomagają dodawać nowe funkcje do bloga podróżniczego bez twojej wiedzy technicznej. Są jedną z rzeczy, które sprawiają, że WordPress jest tak niesamowity. I prawie każda witryna WordPress dobrze wykorzystuje wtyczki.

Istnieje kilka niezbędnych wtyczek wszystko witryny, w tym blogi podróżnicze:

Oprócz tych, które musisz mieć, będziesz także potrzebować określonych wtyczek podróżnych. Chociaż może się to różnić w zależności od obszaru zainteresowania, oto kilka dobrych pomysłów:

 • Dobra wtyczka galerii zdjęć, taka jak NextGEN Gallery, do udostępniania zdjęć z podróży w galerii
 • Wtyczki ułatwiające integrację z Instagramem i Facebookiem
 • Wtyczki Slider, takie jak Nivo Slider, do wyświetlania niesamowitych zdjęć na całej szerokości
 • Wtyczka lightbox, taka jak Simple Lightbox, umożliwiająca czytelnikom przeglądanie zdjęć w dostosowywanym lightbox
 • Wtyczka map do rysowania miejsc i tras jest niezbędna, gdy chcesz założyć blog podróżniczy. Pomaga utrzymać czytelników w kontakcie z tobą podczas przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego. Wtyczka Intergeo Maps jest dostępna za darmo (i jako wtyczka premium). Wtyczka Interactive World Maps to kolejna świetna opcja
 • Wtyczki takie jak TravelPayouts pomagają dodać możliwość rezerwacji podróży na swoim blogu. Pomaga odwiedzającym znaleźć oferty dotyczące lotów i hoteli w różnych lokalizacjach, podczas gdy zarabiasz prowizję

Dowiedz się, jak zainstalować wtyczki WordPress i jak założyć bloga.

Krok 6: Utwórz i dodaj treść

Po skonfigurowaniu podstaw bloga podróżnego możesz rozpocząć dodawanie treści. Aby pisać posty na blogu w WordPress, przejdź do Posty -> Dodaj nowe na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Krok 7: Zbuduj grupę odbiorców swojego bloga

Istnieje kilka kanałów, dzięki którym możesz zwiększyć ruch na swoim blogu.

Dzięki milionom aktywnych użytkowników media społecznościowe mogą pomóc Twoim treściom dotrzeć do odpowiednich odbiorców. Dodanie przycisków udostępniania w mediach społecznościowych ułatwia czytelnikom udostępnianie treści. Instagram i Pinterest są odpowiednimi platformami do promowania Twojego bloga i powinny stanowić część Twojej strategii mediów społecznościowych.

Poza tym powinieneś także dowiedzieć się o SEO i tematach takich jak badanie słów kluczowych.

Budowanie listy e-mail to kolejny świetny sposób na zdobycie długoterminowej widowni.

Krok 8: Jak zarabiać na swoim blogu podróżniczym

Gdy zaczniesz uzyskiwać ruch, oto kilka sposobów zarabiania na swoim blogu:

 • Marketing afiliacyjny: Możesz mieć partnerów do prawie wszystkiego – zakwaterowania, ubezpieczenia, sprzętu podróżnego, hostingu. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie link prowadzący do zakupu produktu partnera, otrzymasz (małą) prowizję.
 • Google AdSense: Google generuje reklamy związane z podróżowaniem na Twoim blogu. Gdy odwiedzający klikają oferowane reklamy, zarabiasz
 • Treści premium: Możesz sprzedawać cyfrowe przewodniki po miejscach, które odwiedziłeś, aby zaoszczędzić czas innych podróżnych.
 • Dodaj przycisk darowizny: Oczywiście może to działać tylko wtedy, gdy masz dedykowaną czytelnictwo
 • Oferuj spersonalizowane porady: Oferuj porady związane z podróżami, aby uiścić opłatę, lub oferuj spersonalizowane lub z przewodnikiem wycieczki do określonych miejsc lub organizuj wycieczki
 • Sponsorowane posty: Firmy związane z podróżami mogą płacić za pisanie o nich na swoim blogu. Tylko upewnij się, że jesteś przejrzysty.
 • Wycieczki sponsorowane: Izby turystyczne, prywatne firmy lub marki mogą poprosić o odwiedzenie ich miejsc i napisanie o tym.
 • Warsztaty: Akceptuj oferty prowadzenia warsztatów związanych z podróżowaniem

Podsumowując

To kończy nasz przewodnik. Jeśli dotarłeś tak daleko, gratuluję stworzenia własnego bloga podróżniczego! Cyba już wiesz jak założyć bloga podróżniczego?

Masz inne pytania dotyczące założenia bloga o podróżach? Zostaw komentarz, a my postaramy się pomóc.


Podziel się:

Dodaj komentarz