Jak pozycjonować stronę internetową

Podziel się:

Co przychodzi Ci na myśl, gdy widzisz termin „ SEO ”? zastanawiasz się “Jak pozycjonować stronę”. Na czym skupiasz całą swoją energię, gdy próbujesz poprawić ranking SEO swojej witryny?

Większość ludzi spędza dużą część swojego czasu na „słowach kluczowych” i niewiele więcej.

Jeśli jednak pracujesz sumiennie nad optymalizacją słów kluczowych, ale nadal nie osiągasz pożądanych rezultatów, być może będziesz musiał rozważyć inne czynniki wpływające na ranking SEO .

Algorytmy wyszukiwarek nie tylko oceniają trafność słów kluczowych na stronach oraz w metadanych w odniesieniu do wyszukiwanych haseł użytkownika, ale także oceniają informacje, takie jak czas przebywania użytkowników w witrynie, współczynnik odrzuceń, uszkodzone linki, strony oglądane, przychodzące i wychodzące linki i tak dalej…

Zachęcanie użytkowników do pozostawania w twojej witrynie i interakcji z twoimi treściami może podnieść jej pozycję w rankingu , a możesz to zrobić, poprawiając komfort użytkowania i użyteczność strony.

Używanie słów kluczowych, aby zachęcić użytkowników do przejścia do twojej strony, to tylko połowa sukcesu. Jeśli traktujesz SEO jako „ optymalizację witryny dla osób korzystających z wyszukiwarek ”, znaczenie przyjazności dla użytkownika staje się ważnym czynnikiem.

W tym artykule przedstawię co zrobiłem w zaledwie 1 miesiąca i jakie są tego efekty. Jak pozycjonować stronę.

jak pozycjonować stronę

Jaka domena do wizerunku strony?

Zastanawiałem się o czym ma być strona? Już chyba wszystkie nisze są dostępne w internecie. Jako że kiedyś zakupiłem domenę pasturczak.pl  i nic nie było na niej robione to postanowiłem właśnie ją wypromować.

Czy wybór domeny był prawidłowy? Nazwa nie ma nic wspólnego z pozycjonowaniem, optymalizacją czy marketingiem. Studiując internet na temat wyboru domeny – zostawiłem ją. Nazwa jest tylko jednym z wielu czynników które mają wpływ na pozycjonowanie.

Hosting do strony?

Jaki jest najlepszy hosting do wordpressa? Od kilku dobrych lat wszystkie stromy miałem postawione na hostingu Linuxpl.com. Nigdy mi się nie zdarzyło aby w przypadku pomocy ktoś odmówił lub nie pomógł w rozwiązaniu problemu. Czytałem różne opinie na temat linuxa ale jak dla mnie to sporadyczne przypadki gdzie ktoś nie miał rozwiązanego problemu. Ja polecam i się pod nimi podpisuje.

Jaka platforma blogowa na stronę?

Tutaj nie musiałem się zastanawiać. WordPress – Możesz znaleźć praktycznie wszystko, co musisz wiedzieć o korzystaniu z ich darmowej platformy w dziale pomocy WordPress.com. Wiele lat korzystałem z WordPressa i jest on najlepszy do pozycjonowania stron internetowych. Jest prosty w obsłudze i posiada tysiące wtyczek i motywów.

Jaki Motyw WordPress na stronę?

Wybór dobrego motywu jak się okazało nie był taki prosty. Kupowałem gotowe motywy które później okazywały się nie takie jak chciałem. Albo były za wolne, albo nie mogłem edytować pewnych elementów strony albo ciągle inne problemy. Znalazłem w końcu stronę  Mythemeshop.com.

Jest tam może nie jakiś ogromny wybór motywów ale są one dobre przy wczytywaniu strony jak i mobilnie. Wybrałem właśnie obecny motyw. Choć na początku było prawie 98 to z czasem dodawania wtyczek predkośc wczytywania strony się zmniejsza :(. Musze popracować nad tym.

test prędkości strony
test prędkości strony

Uruchomienie strony

Tym sposobem dzisiaj mija miesiąc jak uruchomiłem stronę. Niestety nie maiłem czasu aby całymi dniami siedzieć i budować stronę. Robiłem to popołudniami w wolnych chwilach. Co tak dokładnie jest już zrobione?

  • Mam juz 55 artykułów opublikowanych
  • Średnia pozycja strony w search.google to 57,7 (zaczynałem od 92,9)
  • 58 Backlinks
  • 15 Domen linkujących

Backlinks

linki pasturczak.pl
linki pasturczak.pl

Domeny Linkujące

domeny linkujące
domeny linkujące

Jak pozycjonować stronę?

Myślę że na jak na 1 miesiąc pozycjonowania stony to sukces. Z pewnością rezultaty byłyby lepsze ale jednocześnie prowadzę kolejny projekt budowy strony z najmocniejszymi linkami zwrotnymi. Dowiesz się Jak pozycjonować stronę.

W bazie mam około 500 domen posegregowanych od największego DA. Projekt strony to instrukcje krok po kroku jak dodać link zwrotny do każdej prezentowanej domeny. Ale to jeszcze trochę. Chyba że ktoś juz chciałby korzystać to proszę o kontakt.

Jak pozycjonować stronę internetową 1

Zakończenie miesiąca

Jeśli miałbym podsumować to każdy kto ma trochę czasu i chęci może zbudować samemu stronę i dobrze ją pozycjonować nie ponosząc dużych kosztów. Zapraszam za miesiąc i do komentarzy.


Podziel się:

Dodaj komentarz