Inne motywy WordPress

Podziel się:

Motywy WordPress to wiodący system zarządzania treścią typu open source. Ponad 50% stron internetowych na świecie działa w tym systemie zarządzania treścią, co czyni go idealną opcją, jeśli chcesz zbudować nową witrynę. Bycie platformą typu open source ma swoje ograniczenia, z których jedną jest to, że większość stron wygląda podobnie do użytkowników witryny. Może to być wadą, szczególnie jeśli potrzebujesz wysoce markowej i wyjątkowej witryny, która wyróżnia się spośród innych. Na szczęście nadal możesz mieć wyjątkową i markową witrynę, która działa na platformie WordPress dzięki niestandardowym motywom.

Jakie są niestandardowe motywy WordPress?

Motywy blogów oparte na tym systemie zarządzania treścią są zwykle dzielone na motywy bezpłatne i premium. Są one zazwyczaj publicznie dostępne do pobrania. Z kolei niestandardowe szablony WordPress to szablony premium, które nie są publicznie dostępne do pobrania. Tematy te zostały opracowane specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb konkretnego biznesu.

Kto tworzy niestandardowe szablony WordPress?

Niestandardowe szablony mogą być opracowywane przez indywidualnych programistów lub agencje. Główną kwalifikacją twórcy szablonów WordPress jest znajomość systemu zarządzania treścią i technologii użytych do jego zbudowania, takich jak PHP, JavaScript i CSS. Opracowany szablon musi być zgodny z co najmniej jedną z istniejących wersji, a także z dostępnymi wtyczkami i widżetami.

Ile kosztuje opracowanie motywu?

Podobnie jak w przypadku innych projektów internetowych i projektów deweloperskich, wiele czynników będzie zależeć od tego, ile będzie kosztować niestandardowy motyw WordPress. Czynniki te obejmują:

  • Specyfikacja motywu
  • Oczekiwany czas trwania projektu
  • Niezależnie od tego, czy zatrudniasz indywidualnego programistę czy agencję
  • Wszelkie dodatkowe usługi potrzebne oprócz rozwoju

W oparciu o te i inne czynniki, tworzenie szablonów WordPress może kosztować od kilkuset dolarów do tysięcy dolarów. Droższe jest także opracowanie niestandardowego motywu w porównaniu do zakupu motywu premium.

Czy warto zainwestować w niestandardowy szablon dla WordPress?

Podczas gdy wysoki koszt jest główną wadą związaną z opracowaniem niestandardowego motywu, staje się on opłacalną inwestycją, jeśli chcesz:

1) Motyw WordPress, który naprawdę posiadasz

Motywy premium oferują częściową własność. Oznacza to, że możesz dostosować motyw do konkretnych potrzeb twojej witryny. Jednak motyw jest nadal własnością programisty, który go utworzył. Niestandardowe szablony dla WordPress oferują pełną własność. Po ukończeniu szablonu programista przekazuje Ci własność. Oprócz wprowadzania modyfikacji możesz teraz oferować ten motyw za darmo lub jako motyw premium dla innych.

2) Potrzebujesz unikalnej i markowej witryny WordPress

Jeśli chcesz mieć motyw, który ma niepowtarzalny wygląd i nie będzie zbytnio przypominał dostępnych szablonów premium i bezpłatnych, szablon niestandardowy jest świetną opcją. Niestandardowe szablony projektów dają większą kontrolę nad tym, jak strona WordPress będzie wyglądać po jej ukończeniu. Pozwala także skupić się na określonych funkcjach, które chcesz mieć w swojej witrynie, ale nie są dobrze obsługiwane przez motywy bezpłatne lub premium.

Jeśli chcesz uruchomić witrynę WordPress i mieć zasoby finansowe, dobrym pomysłem jest opracowanie niestandardowego szablonu dla tej witryny. Motyw niestandardowy zapewnia lepszą kontrolę i daje całkowitą własność szablonu.


Podziel się:

Dodaj komentarz