Hosting pod wordpress 2021

Podziel się:

Witryny WordPress wymagają stałej opieki i uwagi, szczególnie gdy witryna ma dużą liczbę odwiedzających codziennie. „Zarządzanie” obejmuje optymalizację pod kątem szybkości, bezpieczeństwa, wydajności, odporności na awarie, skalowalności, a nawet odzyskiwania po awarii. Oznacza to, że witryna WordPress jest zawsze dostępna dla odwiedzających i minimalne przestoje. W tym artykule omówiono, czy naprawdę potrzebujesz „zarządzanego” hostingu, czy też zwykłego hostingu współdzielonego. Celem tego artykułu jest zapoznanie początkującego lub początkującego webmastera WordPress z rozszyfrowywania żargonu i szumu dotyczącego „zarządzanego” hostingu.

1.Co to jest zarządzany hosting WordPress?

Zarządzany hosting ma miejsce, gdy zlecasz zarządzanie instalacją swojej firmie hostingowej (lub wyspecjalizowanej agencji, która zajmie się Tobą). Można go nazwać specjalnym rodzajem hostingu, który został zoptymalizowany pod kątem WordPress lub specjalnych narzędzi, które poprawią ogólne wrażenia.

Większość „zarządzanych” dostawców hostingu zapewnia usługi specjalnie dostosowane, które można ogólnie podzielić na następujące kategorie: Narzędzia buforowania, Zapory aplikacji internetowych, Narzędzia kontroli wersji, Routing sieci dostarczania treści (CDN), Miejsca przejściowe i inne.

2.Czy istnieje różnica między zwykłym udostępnianiem hostowanym a zarządzanym hostingiem?

Tak i nie. Niektórzy hosty, którzy zapewniają zarządzany hosting WordPress, dokładnie odróżniają swoje plany WordPress od zwykłych planów hostingowych. Wspominają również, że możesz dodać więcej funkcji za pewną cenę. Często sprzedają funkcje takie jak CDN i Kontrola wersji jako pakiety dodatków, za które trzeba zapłacić. Jeśli dostawca nie wspomniał konkretnie, że oferuje hosting „zarządzany” WordPress, możesz założyć, że jego plany różnią się od zwykłych udostępnianych planów hostingowych.

Czy możesz zrobić „zrób to sam” dla hostingu

Krótka odpowiedź brzmi „tak”, ale z pewnymi ograniczeniami. Przyjrzyjmy się niektórym opcjom sprzedawanym przez dostawców „Managed WordPress”, a także wymienimy alternatywy dostępne na zwykłym hostingu współdzielonym.

3.Jak zwiększyć szybkość witryny

Content Delivery Networks (CDN) buforuje statyczne części witryny, takie jak obrazy, i bezpośrednio zapewnia odwiedzającym obrazy z ich serwerów. Zawsze możesz kupić rozwiązanie CDN, aby zwiększyć szybkość i dostępność witryny. Można to kupić niezależnie od współdzielonego konta hostingowego. Opcje takie jak CloudFlare, Photon, MaxCDN można zakupić osobno, kiedy tylko są potrzebne.

WordPress zawiera również świetne wtyczki, takie jak W3 Total Cache, WP Super Cache i WP Fastest Cache, które będą buforować twoje konto hostingowe. Będzie to podobna technologia wykorzystywana przez dostawców zarządzania. Jednak niektórzy dostawcy będą mieli własne oprogramowanie do buforowania, które może być znacznie szybsze lub korzystać z innej technologii. Wiele z nich używa także akceleratora HTTP, takiego jak Varnish, aby przyspieszyć strony na poziomie serwera WWW, co można osiągnąć tylko wtedy, gdy masz własny serwer.

4.Bezpieczeństwo strony internetowej

Większość dostawców hostingu ma wiele poziomów zabezpieczeń domyślnie wdrażanych na swoich serwerach. Oznacza to, że zapory sieciowe aplikacji WWW są domyślnie wdrażane. Możesz również skorzystać z usług odwrotnego proxy, takich jak CloudFlare, aby podnieść poziom bezpieczeństwa.

5.Narzędzia i pomoce dla programistów

Chociaż możesz nie być w stanie skonfigurować profesjonalnego obszaru przygotowywania dla swojej witryny, możesz zadowolić się kilkoma wtyczkami do WordPress, które zapewnią ci ograniczoną funkcjonalność do przygotowywania. Idealną wtyczką jest SitePush, który może z łatwością przenosić zawartość i kod między stronami WordPress, a także przenosić bazę danych witryny na stronę programistyczną lub przesyłać nowy kod na stronę pośrednią. To samo dotyczy również narzędzi kontroli wersji, takich jak git. Jednak niektóre z tych programów mogą wymagać kontroli poziomu serwera, co może być możliwe tylko w przypadku posiadania własnego serwera. To może kosztowna sprawa i podjęcie zarządzanego rozwiązania może być tego warte.

6.Czy naprawdę potrzebujesz zarządzanego hostingu?

Zarządzane usługi WordPress trzymają cię za rękę i wykonują rutynowe zadania w twoim imieniu. Mogą również oferować unikalną technologię. Są dostępne w cenie, ale jeśli uważasz, że nie możesz samodzielnie obsługiwać swojej witryny, lepiej skorzystać z takiej usługi. Jeśli jesteś nawet trochę obeznany z technologią i masz trochę wiedzy programistycznej, możesz zrobić to sam i osiągnąć całkiem dobre wyniki bez konieczności płacenia fortuny. Posiadanie usługi zarządzanej na stronie o bardzo dużym ruchu zdecydowanie poprawi wydajność. Ale jeśli twoi codzienni odwiedzający są w tysiącach, zauważysz tylko niewielką różnicę. Pamiętaj, aby przeprowadzić analizę kosztów i korzyści i wziąć konto próbne, zanim faktycznie zainwestujesz w nie pieniądze.

Warte przeczytania

5 głównych powodów, aktualizowania WordPressa

Bezpieczeństwo WordPress (5 podstawowych wymagań)

Jaki najlepszy hosting do wordpressa?


Podziel się:

Dodaj komentarz