Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 14

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

Brak komentarzy
Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład…
Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 16

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład…

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład…
Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 18

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

Poradniki SEO
0
Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 36
Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie. Aby podejmować decyzje oparte…

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 43

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 44

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 45

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 46

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 47

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 48

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 49

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 50

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 51

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 52

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 53

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 54

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 55

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 56

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 57

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 58

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 59

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 60

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 61

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 62

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 63

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 64

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 65

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 66

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 67

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 68

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 69

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 70

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 71

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 72

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 73

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 74

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 75

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 76

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 77

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 78

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 79

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 80

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 81

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 82

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 83

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 84

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 85

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 86

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 87

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 88

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 89

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 90

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 91

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 92

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 93

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 94

Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 95

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 96

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 97
Google Analytics – Odsłony i Odwiedziny
5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 98
5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego)
Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 99
Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny?
Skuteczna strategia budowania linków
Skuteczna strategia – Budowanie linków
Link Building - pozycjonowanie stron
Link Building – pozycjonowanie stron
bezpłatne-blogi
Najlepsze bezpłatne blogi
jak-założyć-bloga
Jak założyć bloga podróżniczego na WordPress (i zarabiać pieniądze)
e-mail marketing
Najlepsze narzędzia usług e-mail marketingowych
keyword-research-tool
10 najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych (W tym bezpłatne opcje)
Content Marketing
Treść na stronie www

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 100

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 101

Prawa autorskie. Wkładasz dużo pracy w tworzenie swojej witryny, więc z pewnością warto chronić ją przed złodziejami treści i powielaczami. Ta chęć mogła skłonić cię do zastanowienia się: „w jaki sposób mam prawo autorskie do mojej witryny?” A co ze wszystkimi poszczególnymi elementami na stronie? Zdecydowanie sensowne byłoby wiedzieć, jak chronić prawa autorskie do logo lub posta na blogu.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym pytaniem, ten post jest dla Ciebie. W nim omówimy dwa warunki własności intelektualnej – Prawo autorskie i znak towarowy. Następnie omówimy, w jaki sposób możesz zastosować te warunki do swojej witryny (i do której części witryny odnoszą się poszczególne warunki), w tym instrukcje krok po kroku dotyczące zgłaszania roszczeń dotyczących praw autorskich lub znaków towarowych w USA.

Uwaga – to nie jest porada prawna. Ma to być ogólne wprowadzenie do tematu znaku towarowego i praw autorskich dla użytkowników WordPress. Jeśli masz konkretne pytania, zalecamy konsultację z prawnikiem.

Różnice między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Ludzie często używają praw autorskich i znaków towarowych zamiennie. Ale chociaż oba dotyczą własności intelektualnej, to dwa terminy dotyczą różnych rzeczy:

Prawa autorskie dotyczą oryginalnych dzieł, w tym „” dzieł literackich, dramatycznych, muzycznych, artystycznych i niektórych innych dzieł intelektualnych ”.

Jeśli chcesz chronić cały post na blogu lub a zdjęcie, które zrobiłeś (AKA dzieło kreatywne), korzystasz z praw autorskich:

 • Wszystkie oryginalne treści tworzone w witrynie są chronione prawem autorskim.
 • Obejmuje to twórcze prace, takie jak fotografie, projekty, artykuły pisane i inne.
 • Gdy praca twórcza stanie się namacalna (tj. Publikacja), wejdzie w życie prawo autorskie.
 • Podczas gdy twoje oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim domyślnie, łatwiej jest uzyskać rekompensatę i chronić swoje treści za pomocą zarejestrowanego prawa autorskiego.
 • Istnieje coś, co nazywa się zasadą „dozwolonego użytku”, co to oznacza? Oznacza że ​​niektóre lub wszystkie twoje dzieła chronione prawem autorskim mogą czasami być dostępne publicznie.

Znaki towarowe

Znaki towarowe mają zastosowanie do „słów, nazw, symboli, dźwięków lub kolorów, które odróżniają towary i usługi od tych produkowanych lub sprzedawanych przez inne osoby i wskazują źródło towarów”.

Jeśli chcesz chronić nazwa twojej strony lub twój logo, używasz znaku towarowego.

 • Zarejestrowanych znaków towarowych nigdy nie można używać bez pozwolenia. Dlatego chronisz najcenniejsze części swojej marki znakami towarowymi.
 • Znaki towarowe obejmują wszelkie elementy, które odróżniają towary lub usługi sprzedawane przez twoją firmę.
 • Na przykład znaki towarowe obejmują symbole, kolory, jingle, znaki słowne, nazwy firm i inne.
 • Nazwy osobiste nie mogą być znakami towarowymi, chyba że są powszechnie uznawane i niepowtarzalne, takie jak Cabela lub Ford.

Dlaczego mam prawa autorskie do mojej witryny?

Prawa autorskie i znaki towarowe pomagają po wygenerowaniu obserwowania i utworzeniu firmy o wartości. W ten sposób nikt nie próbuje stworzyć duplikatu z twoim nazwiskiem i logo – lub czymś, co wygląda lub brzmi podobnie.

To nie jest absolutna konieczność wszystko witryny i wielu blogerów nie przejmuje się tym. Ale jeśli poważnie traktujesz swojego bloga jako firmę, zarejestrowanie odpowiednich praw autorskich i znaków towarowych może zaoferować dodatkową ochronę przed naśladowcami.

Może cię zaciekawi:

Jakie mam prawo autorskie do mojej strony i uzyskać moje znaki handlowe?

W Stanach Zjednoczonych dzieła twórcze są domyślnie chronione prawem autorskim. Tak, nadal jesteś technicznie chroniony, nawet jeśli nie zarejestrujesz proaktywnie praw autorskich.

Oznacza to, że ilekroć utworzysz coś wyjątkowego, na przykład post na blogu, jest on automatycznie własnością Ciebie. Nie oznacza to jednak, że masz jakąkolwiek prawną dźwignię, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść twoje artykuły lub logo.

W rzeczywistości często wszystko, co możesz zrobić bez zarejestrowanego prawa autorskiego, to wysłać list zaprzestania działalności. Ale jeśli nauczysz się, jak korzystać z praw autorskich do logo i wszystkich innych elementów swojej witryny, łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie.

Krótko mówiąc, prawa autorskie najlepiej nadają się do ochrony twojego bloga i artykułów. To samo dotyczy fotografii. Jeśli chodzi o ograniczenie innych osób do używania nazwy i logo twojej firmy, w tym miejscu mają zastosowanie znaki towarowe w celu dalszej obrony.

Jak zarejestrować prawa autorskie

Aby zarejestrować prawa autorskie, przejdź do portalu rejestracji praw autorskich. Tutaj płacisz niewielką opłatę (od 35 USD do 55 USD w momencie pisania tego artykułu) i przesyłasz artykuły oraz inne treści, które chcesz chronić. Wielu blogerów wykonuje ten proces raz lub dwa razy w roku, ponieważ za każdym razem możesz przesyłać duże partie artykułów i innych nieruchomości.

prawa autorskie

To miłe, ponieważ strona zawiera różne rodzaje treści podzielone na kategorie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Jak widać, blogi i strony internetowe są umieszczane w obszarze „Inne treści cyfrowe”.

Aby się zarejestrować, kliknij przycisk „Zaloguj się do elektronicznego biura rejestracji praw autorskich”.

Zaloguj sie
Zaloguj sie

Kliknij przycisk dla nowych użytkowników.

nowy użytkownik
nowy użytkownik

Następnie przejdź przez proces przesyłania treści, które chcesz chronić zgodnie z prawem autorskim. Jak wspomniano, możesz rozważyć przesłanie wszystkiego w jednej partii, np. Witryny, wszystkich aktualnych zdjęć, artykułów, filmów, dzieł sztuki i produktów.

dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów
dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów

Po uzyskaniu praw autorskich do mojej witryny, w jaki sposób mogę uzyskać znaki handlowe?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak chronić prawa autorskie do logo i nazwy strony.

Zacznij od przejścia na stronę Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Na stronie Znaki towarowe zobaczysz kilka przycisków służących do poznawania znaków towarowych, ich stosowania i wyszukiwania.

strona znaku towarowego
strona znaku towarowego

Jednym z narzędzi do rozważenia jest Szukaj w bazie danych znaków towarowych przycisk. W elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych można wyszukiwać określone słowa, które pojawiają się w nazwie lub logo twojej firmy. W połączeniu z wyszukiwaniem projektu daje to dobre narzędzie przed podjęciem decyzji o zastosowaniu. Na przykład możesz zmienić nazwę nowego bloga, gdy zdasz sobie sprawę, że jest już zajęty.

wyszukiwania słowa
wyszukiwania słowa

Aby złożyć wniosek, wróć do strony głównej i kliknij przycisk Złożyć wniosek online przycisk.

złożyć wniosek online
złożyć wniosek online

Dostępne są trzy formularze w zależności od tego, o co się ubiegasz. Jeśli nie masz pewności, który formularz wybrać i jak go wypełnić, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem na temat ochrony praw autorskich do logo i uzyskanie bardziej profesjonalnych informacji na temat ochrony witryny.

Czy twoja strona jest chroniona? Czy wiesz, jak chronić prawa autorskie do logo i innych elementów strony?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś pytanie „Czy muszę chronić prawa autorskie do mojej witryny”, odpowiedź jest następująca: jeśli planujesz zarabiać na swojej witrynie, znaki towarowe i prawa autorskie zapewniają lepszą ochronę. Jeśli to tylko hobby lub dziennik, tak naprawdę nie ma sensu.

Upewnij się więc, że dokładnie zapoznałeś się z tym przewodnikiem, aby upewnić się, że jesteś właścicielem praw autorskich do logo, swojej witryny, nazwy bloga i potencjalnie mniejszych części, takich jak posty i obrazy. O tak, i nie zapomnij chronić wszelkich wzorów lub oryginalnych produktów, które sprzedajesz.

Jeszcze raz najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej porady i skorzystanie z niej podczas rozmowy z prawnikiem. Jeśli masz jakieś podstawowe pytania dotyczące praw autorskich lub znaków towarowych części witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 102

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 103

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 104

Prawa autorskie. Wkładasz dużo pracy w tworzenie swojej witryny, więc z pewnością warto chronić ją przed złodziejami treści i powielaczami. Ta chęć mogła skłonić cię do zastanowienia się: „w jaki sposób mam prawo autorskie do mojej witryny?” A co ze wszystkimi poszczególnymi elementami na stronie? Zdecydowanie sensowne byłoby wiedzieć, jak chronić prawa autorskie do logo lub posta na blogu.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym pytaniem, ten post jest dla Ciebie. W nim omówimy dwa warunki własności intelektualnej – Prawo autorskie i znak towarowy. Następnie omówimy, w jaki sposób możesz zastosować te warunki do swojej witryny (i do której części witryny odnoszą się poszczególne warunki), w tym instrukcje krok po kroku dotyczące zgłaszania roszczeń dotyczących praw autorskich lub znaków towarowych w USA.

Uwaga – to nie jest porada prawna. Ma to być ogólne wprowadzenie do tematu znaku towarowego i praw autorskich dla użytkowników WordPress. Jeśli masz konkretne pytania, zalecamy konsultację z prawnikiem.

Różnice między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Ludzie często używają praw autorskich i znaków towarowych zamiennie. Ale chociaż oba dotyczą własności intelektualnej, to dwa terminy dotyczą różnych rzeczy:

Prawa autorskie dotyczą oryginalnych dzieł, w tym „” dzieł literackich, dramatycznych, muzycznych, artystycznych i niektórych innych dzieł intelektualnych ”.

Jeśli chcesz chronić cały post na blogu lub a zdjęcie, które zrobiłeś (AKA dzieło kreatywne), korzystasz z praw autorskich:

 • Wszystkie oryginalne treści tworzone w witrynie są chronione prawem autorskim.
 • Obejmuje to twórcze prace, takie jak fotografie, projekty, artykuły pisane i inne.
 • Gdy praca twórcza stanie się namacalna (tj. Publikacja), wejdzie w życie prawo autorskie.
 • Podczas gdy twoje oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim domyślnie, łatwiej jest uzyskać rekompensatę i chronić swoje treści za pomocą zarejestrowanego prawa autorskiego.
 • Istnieje coś, co nazywa się zasadą „dozwolonego użytku”, co to oznacza? Oznacza że ​​niektóre lub wszystkie twoje dzieła chronione prawem autorskim mogą czasami być dostępne publicznie.

Znaki towarowe

Znaki towarowe mają zastosowanie do „słów, nazw, symboli, dźwięków lub kolorów, które odróżniają towary i usługi od tych produkowanych lub sprzedawanych przez inne osoby i wskazują źródło towarów”.

Jeśli chcesz chronić nazwa twojej strony lub twój logo, używasz znaku towarowego.

 • Zarejestrowanych znaków towarowych nigdy nie można używać bez pozwolenia. Dlatego chronisz najcenniejsze części swojej marki znakami towarowymi.
 • Znaki towarowe obejmują wszelkie elementy, które odróżniają towary lub usługi sprzedawane przez twoją firmę.
 • Na przykład znaki towarowe obejmują symbole, kolory, jingle, znaki słowne, nazwy firm i inne.
 • Nazwy osobiste nie mogą być znakami towarowymi, chyba że są powszechnie uznawane i niepowtarzalne, takie jak Cabela lub Ford.

Dlaczego mam prawa autorskie do mojej witryny?

Prawa autorskie i znaki towarowe pomagają po wygenerowaniu obserwowania i utworzeniu firmy o wartości. W ten sposób nikt nie próbuje stworzyć duplikatu z twoim nazwiskiem i logo – lub czymś, co wygląda lub brzmi podobnie.

To nie jest absolutna konieczność wszystko witryny i wielu blogerów nie przejmuje się tym. Ale jeśli poważnie traktujesz swojego bloga jako firmę, zarejestrowanie odpowiednich praw autorskich i znaków towarowych może zaoferować dodatkową ochronę przed naśladowcami.

Może cię zaciekawi:

Jakie mam prawo autorskie do mojej strony i uzyskać moje znaki handlowe?

W Stanach Zjednoczonych dzieła twórcze są domyślnie chronione prawem autorskim. Tak, nadal jesteś technicznie chroniony, nawet jeśli nie zarejestrujesz proaktywnie praw autorskich.

Oznacza to, że ilekroć utworzysz coś wyjątkowego, na przykład post na blogu, jest on automatycznie własnością Ciebie. Nie oznacza to jednak, że masz jakąkolwiek prawną dźwignię, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść twoje artykuły lub logo.

W rzeczywistości często wszystko, co możesz zrobić bez zarejestrowanego prawa autorskiego, to wysłać list zaprzestania działalności. Ale jeśli nauczysz się, jak korzystać z praw autorskich do logo i wszystkich innych elementów swojej witryny, łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie.

Krótko mówiąc, prawa autorskie najlepiej nadają się do ochrony twojego bloga i artykułów. To samo dotyczy fotografii. Jeśli chodzi o ograniczenie innych osób do używania nazwy i logo twojej firmy, w tym miejscu mają zastosowanie znaki towarowe w celu dalszej obrony.

Jak zarejestrować prawa autorskie

Aby zarejestrować prawa autorskie, przejdź do portalu rejestracji praw autorskich. Tutaj płacisz niewielką opłatę (od 35 USD do 55 USD w momencie pisania tego artykułu) i przesyłasz artykuły oraz inne treści, które chcesz chronić. Wielu blogerów wykonuje ten proces raz lub dwa razy w roku, ponieważ za każdym razem możesz przesyłać duże partie artykułów i innych nieruchomości.

prawa autorskie

To miłe, ponieważ strona zawiera różne rodzaje treści podzielone na kategorie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Jak widać, blogi i strony internetowe są umieszczane w obszarze „Inne treści cyfrowe”.

Aby się zarejestrować, kliknij przycisk „Zaloguj się do elektronicznego biura rejestracji praw autorskich”.

Zaloguj sie
Zaloguj sie

Kliknij przycisk dla nowych użytkowników.

nowy użytkownik
nowy użytkownik

Następnie przejdź przez proces przesyłania treści, które chcesz chronić zgodnie z prawem autorskim. Jak wspomniano, możesz rozważyć przesłanie wszystkiego w jednej partii, np. Witryny, wszystkich aktualnych zdjęć, artykułów, filmów, dzieł sztuki i produktów.

dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów
dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów

Po uzyskaniu praw autorskich do mojej witryny, w jaki sposób mogę uzyskać znaki handlowe?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak chronić prawa autorskie do logo i nazwy strony.

Zacznij od przejścia na stronę Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Na stronie Znaki towarowe zobaczysz kilka przycisków służących do poznawania znaków towarowych, ich stosowania i wyszukiwania.

strona znaku towarowego
strona znaku towarowego

Jednym z narzędzi do rozważenia jest Szukaj w bazie danych znaków towarowych przycisk. W elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych można wyszukiwać określone słowa, które pojawiają się w nazwie lub logo twojej firmy. W połączeniu z wyszukiwaniem projektu daje to dobre narzędzie przed podjęciem decyzji o zastosowaniu. Na przykład możesz zmienić nazwę nowego bloga, gdy zdasz sobie sprawę, że jest już zajęty.

wyszukiwania słowa
wyszukiwania słowa

Aby złożyć wniosek, wróć do strony głównej i kliknij przycisk Złożyć wniosek online przycisk.

złożyć wniosek online
złożyć wniosek online

Dostępne są trzy formularze w zależności od tego, o co się ubiegasz. Jeśli nie masz pewności, który formularz wybrać i jak go wypełnić, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem na temat ochrony praw autorskich do logo i uzyskanie bardziej profesjonalnych informacji na temat ochrony witryny.

Czy twoja strona jest chroniona? Czy wiesz, jak chronić prawa autorskie do logo i innych elementów strony?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś pytanie „Czy muszę chronić prawa autorskie do mojej witryny”, odpowiedź jest następująca: jeśli planujesz zarabiać na swojej witrynie, znaki towarowe i prawa autorskie zapewniają lepszą ochronę. Jeśli to tylko hobby lub dziennik, tak naprawdę nie ma sensu.

Upewnij się więc, że dokładnie zapoznałeś się z tym przewodnikiem, aby upewnić się, że jesteś właścicielem praw autorskich do logo, swojej witryny, nazwy bloga i potencjalnie mniejszych części, takich jak posty i obrazy. O tak, i nie zapomnij chronić wszelkich wzorów lub oryginalnych produktów, które sprzedajesz.

Jeszcze raz najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej porady i skorzystanie z niej podczas rozmowy z prawnikiem. Jeśli masz jakieś podstawowe pytania dotyczące praw autorskich lub znaków towarowych części witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 105

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 106

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 107

Prawa autorskie. Wkładasz dużo pracy w tworzenie swojej witryny, więc z pewnością warto chronić ją przed złodziejami treści i powielaczami. Ta chęć mogła skłonić cię do zastanowienia się: „w jaki sposób mam prawo autorskie do mojej witryny?” A co ze wszystkimi poszczególnymi elementami na stronie? Zdecydowanie sensowne byłoby wiedzieć, jak chronić prawa autorskie do logo lub posta na blogu.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym pytaniem, ten post jest dla Ciebie. W nim omówimy dwa warunki własności intelektualnej – Prawo autorskie i znak towarowy. Następnie omówimy, w jaki sposób możesz zastosować te warunki do swojej witryny (i do której części witryny odnoszą się poszczególne warunki), w tym instrukcje krok po kroku dotyczące zgłaszania roszczeń dotyczących praw autorskich lub znaków towarowych w USA.

Uwaga – to nie jest porada prawna. Ma to być ogólne wprowadzenie do tematu znaku towarowego i praw autorskich dla użytkowników WordPress. Jeśli masz konkretne pytania, zalecamy konsultację z prawnikiem.

Różnice między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Ludzie często używają praw autorskich i znaków towarowych zamiennie. Ale chociaż oba dotyczą własności intelektualnej, to dwa terminy dotyczą różnych rzeczy:

Prawa autorskie dotyczą oryginalnych dzieł, w tym „” dzieł literackich, dramatycznych, muzycznych, artystycznych i niektórych innych dzieł intelektualnych ”.

Jeśli chcesz chronić cały post na blogu lub a zdjęcie, które zrobiłeś (AKA dzieło kreatywne), korzystasz z praw autorskich:

 • Wszystkie oryginalne treści tworzone w witrynie są chronione prawem autorskim.
 • Obejmuje to twórcze prace, takie jak fotografie, projekty, artykuły pisane i inne.
 • Gdy praca twórcza stanie się namacalna (tj. Publikacja), wejdzie w życie prawo autorskie.
 • Podczas gdy twoje oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim domyślnie, łatwiej jest uzyskać rekompensatę i chronić swoje treści za pomocą zarejestrowanego prawa autorskiego.
 • Istnieje coś, co nazywa się zasadą „dozwolonego użytku”, co to oznacza? Oznacza że ​​niektóre lub wszystkie twoje dzieła chronione prawem autorskim mogą czasami być dostępne publicznie.

Znaki towarowe

Znaki towarowe mają zastosowanie do „słów, nazw, symboli, dźwięków lub kolorów, które odróżniają towary i usługi od tych produkowanych lub sprzedawanych przez inne osoby i wskazują źródło towarów”.

Jeśli chcesz chronić nazwa twojej strony lub twój logo, używasz znaku towarowego.

 • Zarejestrowanych znaków towarowych nigdy nie można używać bez pozwolenia. Dlatego chronisz najcenniejsze części swojej marki znakami towarowymi.
 • Znaki towarowe obejmują wszelkie elementy, które odróżniają towary lub usługi sprzedawane przez twoją firmę.
 • Na przykład znaki towarowe obejmują symbole, kolory, jingle, znaki słowne, nazwy firm i inne.
 • Nazwy osobiste nie mogą być znakami towarowymi, chyba że są powszechnie uznawane i niepowtarzalne, takie jak Cabela lub Ford.

Dlaczego mam prawa autorskie do mojej witryny?

Prawa autorskie i znaki towarowe pomagają po wygenerowaniu obserwowania i utworzeniu firmy o wartości. W ten sposób nikt nie próbuje stworzyć duplikatu z twoim nazwiskiem i logo – lub czymś, co wygląda lub brzmi podobnie.

To nie jest absolutna konieczność wszystko witryny i wielu blogerów nie przejmuje się tym. Ale jeśli poważnie traktujesz swojego bloga jako firmę, zarejestrowanie odpowiednich praw autorskich i znaków towarowych może zaoferować dodatkową ochronę przed naśladowcami.

Może cię zaciekawi:

Jakie mam prawo autorskie do mojej strony i uzyskać moje znaki handlowe?

W Stanach Zjednoczonych dzieła twórcze są domyślnie chronione prawem autorskim. Tak, nadal jesteś technicznie chroniony, nawet jeśli nie zarejestrujesz proaktywnie praw autorskich.

Oznacza to, że ilekroć utworzysz coś wyjątkowego, na przykład post na blogu, jest on automatycznie własnością Ciebie. Nie oznacza to jednak, że masz jakąkolwiek prawną dźwignię, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść twoje artykuły lub logo.

W rzeczywistości często wszystko, co możesz zrobić bez zarejestrowanego prawa autorskiego, to wysłać list zaprzestania działalności. Ale jeśli nauczysz się, jak korzystać z praw autorskich do logo i wszystkich innych elementów swojej witryny, łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie.

Krótko mówiąc, prawa autorskie najlepiej nadają się do ochrony twojego bloga i artykułów. To samo dotyczy fotografii. Jeśli chodzi o ograniczenie innych osób do używania nazwy i logo twojej firmy, w tym miejscu mają zastosowanie znaki towarowe w celu dalszej obrony.

Jak zarejestrować prawa autorskie

Aby zarejestrować prawa autorskie, przejdź do portalu rejestracji praw autorskich. Tutaj płacisz niewielką opłatę (od 35 USD do 55 USD w momencie pisania tego artykułu) i przesyłasz artykuły oraz inne treści, które chcesz chronić. Wielu blogerów wykonuje ten proces raz lub dwa razy w roku, ponieważ za każdym razem możesz przesyłać duże partie artykułów i innych nieruchomości.

prawa autorskie

To miłe, ponieważ strona zawiera różne rodzaje treści podzielone na kategorie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Jak widać, blogi i strony internetowe są umieszczane w obszarze „Inne treści cyfrowe”.

Aby się zarejestrować, kliknij przycisk „Zaloguj się do elektronicznego biura rejestracji praw autorskich”.

Zaloguj sie
Zaloguj sie

Kliknij przycisk dla nowych użytkowników.

nowy użytkownik
nowy użytkownik

Następnie przejdź przez proces przesyłania treści, które chcesz chronić zgodnie z prawem autorskim. Jak wspomniano, możesz rozważyć przesłanie wszystkiego w jednej partii, np. Witryny, wszystkich aktualnych zdjęć, artykułów, filmów, dzieł sztuki i produktów.

dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów
dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów

Po uzyskaniu praw autorskich do mojej witryny, w jaki sposób mogę uzyskać znaki handlowe?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak chronić prawa autorskie do logo i nazwy strony.

Zacznij od przejścia na stronę Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Na stronie Znaki towarowe zobaczysz kilka przycisków służących do poznawania znaków towarowych, ich stosowania i wyszukiwania.

strona znaku towarowego
strona znaku towarowego

Jednym z narzędzi do rozważenia jest Szukaj w bazie danych znaków towarowych przycisk. W elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych można wyszukiwać określone słowa, które pojawiają się w nazwie lub logo twojej firmy. W połączeniu z wyszukiwaniem projektu daje to dobre narzędzie przed podjęciem decyzji o zastosowaniu. Na przykład możesz zmienić nazwę nowego bloga, gdy zdasz sobie sprawę, że jest już zajęty.

wyszukiwania słowa
wyszukiwania słowa

Aby złożyć wniosek, wróć do strony głównej i kliknij przycisk Złożyć wniosek online przycisk.

złożyć wniosek online
złożyć wniosek online

Dostępne są trzy formularze w zależności od tego, o co się ubiegasz. Jeśli nie masz pewności, który formularz wybrać i jak go wypełnić, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem na temat ochrony praw autorskich do logo i uzyskanie bardziej profesjonalnych informacji na temat ochrony witryny.

Czy twoja strona jest chroniona? Czy wiesz, jak chronić prawa autorskie do logo i innych elementów strony?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś pytanie „Czy muszę chronić prawa autorskie do mojej witryny”, odpowiedź jest następująca: jeśli planujesz zarabiać na swojej witrynie, znaki towarowe i prawa autorskie zapewniają lepszą ochronę. Jeśli to tylko hobby lub dziennik, tak naprawdę nie ma sensu.

Upewnij się więc, że dokładnie zapoznałeś się z tym przewodnikiem, aby upewnić się, że jesteś właścicielem praw autorskich do logo, swojej witryny, nazwy bloga i potencjalnie mniejszych części, takich jak posty i obrazy. O tak, i nie zapomnij chronić wszelkich wzorów lub oryginalnych produktów, które sprzedajesz.

Jeszcze raz najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej porady i skorzystanie z niej podczas rozmowy z prawnikiem. Jeśli masz jakieś podstawowe pytania dotyczące praw autorskich lub znaków towarowych części witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 108
Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 109

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 110

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 111

Prawa autorskie. Wkładasz dużo pracy w tworzenie swojej witryny, więc z pewnością warto chronić ją przed złodziejami treści i powielaczami. Ta chęć mogła skłonić cię do zastanowienia się: „w jaki sposób mam prawo autorskie do mojej witryny?” A co ze wszystkimi poszczególnymi elementami na stronie? Zdecydowanie sensowne byłoby wiedzieć, jak chronić prawa autorskie do logo lub posta na blogu.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym pytaniem, ten post jest dla Ciebie. W nim omówimy dwa warunki własności intelektualnej – Prawo autorskie i znak towarowy. Następnie omówimy, w jaki sposób możesz zastosować te warunki do swojej witryny (i do której części witryny odnoszą się poszczególne warunki), w tym instrukcje krok po kroku dotyczące zgłaszania roszczeń dotyczących praw autorskich lub znaków towarowych w USA.

Uwaga – to nie jest porada prawna. Ma to być ogólne wprowadzenie do tematu znaku towarowego i praw autorskich dla użytkowników WordPress. Jeśli masz konkretne pytania, zalecamy konsultację z prawnikiem.

Różnice między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Ludzie często używają praw autorskich i znaków towarowych zamiennie. Ale chociaż oba dotyczą własności intelektualnej, to dwa terminy dotyczą różnych rzeczy:

Prawa autorskie dotyczą oryginalnych dzieł, w tym „” dzieł literackich, dramatycznych, muzycznych, artystycznych i niektórych innych dzieł intelektualnych ”.

Jeśli chcesz chronić cały post na blogu lub a zdjęcie, które zrobiłeś (AKA dzieło kreatywne), korzystasz z praw autorskich:

 • Wszystkie oryginalne treści tworzone w witrynie są chronione prawem autorskim.
 • Obejmuje to twórcze prace, takie jak fotografie, projekty, artykuły pisane i inne.
 • Gdy praca twórcza stanie się namacalna (tj. Publikacja), wejdzie w życie prawo autorskie.
 • Podczas gdy twoje oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim domyślnie, łatwiej jest uzyskać rekompensatę i chronić swoje treści za pomocą zarejestrowanego prawa autorskiego.
 • Istnieje coś, co nazywa się zasadą „dozwolonego użytku”, co to oznacza? Oznacza że ​​niektóre lub wszystkie twoje dzieła chronione prawem autorskim mogą czasami być dostępne publicznie.

Znaki towarowe

Znaki towarowe mają zastosowanie do „słów, nazw, symboli, dźwięków lub kolorów, które odróżniają towary i usługi od tych produkowanych lub sprzedawanych przez inne osoby i wskazują źródło towarów”.

Jeśli chcesz chronić nazwa twojej strony lub twój logo, używasz znaku towarowego.

 • Zarejestrowanych znaków towarowych nigdy nie można używać bez pozwolenia. Dlatego chronisz najcenniejsze części swojej marki znakami towarowymi.
 • Znaki towarowe obejmują wszelkie elementy, które odróżniają towary lub usługi sprzedawane przez twoją firmę.
 • Na przykład znaki towarowe obejmują symbole, kolory, jingle, znaki słowne, nazwy firm i inne.
 • Nazwy osobiste nie mogą być znakami towarowymi, chyba że są powszechnie uznawane i niepowtarzalne, takie jak Cabela lub Ford.

Dlaczego mam prawa autorskie do mojej witryny?

Prawa autorskie i znaki towarowe pomagają po wygenerowaniu obserwowania i utworzeniu firmy o wartości. W ten sposób nikt nie próbuje stworzyć duplikatu z twoim nazwiskiem i logo – lub czymś, co wygląda lub brzmi podobnie.

To nie jest absolutna konieczność wszystko witryny i wielu blogerów nie przejmuje się tym. Ale jeśli poważnie traktujesz swojego bloga jako firmę, zarejestrowanie odpowiednich praw autorskich i znaków towarowych może zaoferować dodatkową ochronę przed naśladowcami.

Może cię zaciekawi:

Jakie mam prawo autorskie do mojej strony i uzyskać moje znaki handlowe?

W Stanach Zjednoczonych dzieła twórcze są domyślnie chronione prawem autorskim. Tak, nadal jesteś technicznie chroniony, nawet jeśli nie zarejestrujesz proaktywnie praw autorskich.

Oznacza to, że ilekroć utworzysz coś wyjątkowego, na przykład post na blogu, jest on automatycznie własnością Ciebie. Nie oznacza to jednak, że masz jakąkolwiek prawną dźwignię, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść twoje artykuły lub logo.

W rzeczywistości często wszystko, co możesz zrobić bez zarejestrowanego prawa autorskiego, to wysłać list zaprzestania działalności. Ale jeśli nauczysz się, jak korzystać z praw autorskich do logo i wszystkich innych elementów swojej witryny, łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie.

Krótko mówiąc, prawa autorskie najlepiej nadają się do ochrony twojego bloga i artykułów. To samo dotyczy fotografii. Jeśli chodzi o ograniczenie innych osób do używania nazwy i logo twojej firmy, w tym miejscu mają zastosowanie znaki towarowe w celu dalszej obrony.

Jak zarejestrować prawa autorskie

Aby zarejestrować prawa autorskie, przejdź do portalu rejestracji praw autorskich. Tutaj płacisz niewielką opłatę (od 35 USD do 55 USD w momencie pisania tego artykułu) i przesyłasz artykuły oraz inne treści, które chcesz chronić. Wielu blogerów wykonuje ten proces raz lub dwa razy w roku, ponieważ za każdym razem możesz przesyłać duże partie artykułów i innych nieruchomości.

prawa autorskie

To miłe, ponieważ strona zawiera różne rodzaje treści podzielone na kategorie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Jak widać, blogi i strony internetowe są umieszczane w obszarze „Inne treści cyfrowe”.

Aby się zarejestrować, kliknij przycisk „Zaloguj się do elektronicznego biura rejestracji praw autorskich”.

Zaloguj sie
Zaloguj sie

Kliknij przycisk dla nowych użytkowników.

nowy użytkownik
nowy użytkownik

Następnie przejdź przez proces przesyłania treści, które chcesz chronić zgodnie z prawem autorskim. Jak wspomniano, możesz rozważyć przesłanie wszystkiego w jednej partii, np. Witryny, wszystkich aktualnych zdjęć, artykułów, filmów, dzieł sztuki i produktów.

dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów
dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów

Po uzyskaniu praw autorskich do mojej witryny, w jaki sposób mogę uzyskać znaki handlowe?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak chronić prawa autorskie do logo i nazwy strony.

Zacznij od przejścia na stronę Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Na stronie Znaki towarowe zobaczysz kilka przycisków służących do poznawania znaków towarowych, ich stosowania i wyszukiwania.

strona znaku towarowego
strona znaku towarowego

Jednym z narzędzi do rozważenia jest Szukaj w bazie danych znaków towarowych przycisk. W elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych można wyszukiwać określone słowa, które pojawiają się w nazwie lub logo twojej firmy. W połączeniu z wyszukiwaniem projektu daje to dobre narzędzie przed podjęciem decyzji o zastosowaniu. Na przykład możesz zmienić nazwę nowego bloga, gdy zdasz sobie sprawę, że jest już zajęty.

wyszukiwania słowa
wyszukiwania słowa

Aby złożyć wniosek, wróć do strony głównej i kliknij przycisk Złożyć wniosek online przycisk.

złożyć wniosek online
złożyć wniosek online

Dostępne są trzy formularze w zależności od tego, o co się ubiegasz. Jeśli nie masz pewności, który formularz wybrać i jak go wypełnić, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem na temat ochrony praw autorskich do logo i uzyskanie bardziej profesjonalnych informacji na temat ochrony witryny.

Czy twoja strona jest chroniona? Czy wiesz, jak chronić prawa autorskie do logo i innych elementów strony?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś pytanie „Czy muszę chronić prawa autorskie do mojej witryny”, odpowiedź jest następująca: jeśli planujesz zarabiać na swojej witrynie, znaki towarowe i prawa autorskie zapewniają lepszą ochronę. Jeśli to tylko hobby lub dziennik, tak naprawdę nie ma sensu.

Upewnij się więc, że dokładnie zapoznałeś się z tym przewodnikiem, aby upewnić się, że jesteś właścicielem praw autorskich do logo, swojej witryny, nazwy bloga i potencjalnie mniejszych części, takich jak posty i obrazy. O tak, i nie zapomnij chronić wszelkich wzorów lub oryginalnych produktów, które sprzedajesz.

Jeszcze raz najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej porady i skorzystanie z niej podczas rozmowy z prawnikiem. Jeśli masz jakieś podstawowe pytania dotyczące praw autorskich lub znaków towarowych części witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 112

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 113

Prawa autorskie. Wkładasz dużo pracy w tworzenie swojej witryny, więc z pewnością warto chronić ją przed złodziejami treści i powielaczami. Ta chęć mogła skłonić cię do zastanowienia się: „w jaki sposób mam prawo autorskie do mojej witryny?” A co ze wszystkimi poszczególnymi elementami na stronie? Zdecydowanie sensowne byłoby wiedzieć, jak chronić prawa autorskie do logo lub posta na blogu.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym pytaniem, ten post jest dla Ciebie. W nim omówimy dwa warunki własności intelektualnej – Prawo autorskie i znak towarowy. Następnie omówimy, w jaki sposób możesz zastosować te warunki do swojej witryny (i do której części witryny odnoszą się poszczególne warunki), w tym instrukcje krok po kroku dotyczące zgłaszania roszczeń dotyczących praw autorskich lub znaków towarowych w USA.

Uwaga – to nie jest porada prawna. Ma to być ogólne wprowadzenie do tematu znaku towarowego i praw autorskich dla użytkowników WordPress. Jeśli masz konkretne pytania, zalecamy konsultację z prawnikiem.

Różnice między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Ludzie często używają praw autorskich i znaków towarowych zamiennie. Ale chociaż oba dotyczą własności intelektualnej, to dwa terminy dotyczą różnych rzeczy:

Prawa autorskie dotyczą oryginalnych dzieł, w tym „” dzieł literackich, dramatycznych, muzycznych, artystycznych i niektórych innych dzieł intelektualnych ”.

Jeśli chcesz chronić cały post na blogu lub a zdjęcie, które zrobiłeś (AKA dzieło kreatywne), korzystasz z praw autorskich:

 • Wszystkie oryginalne treści tworzone w witrynie są chronione prawem autorskim.
 • Obejmuje to twórcze prace, takie jak fotografie, projekty, artykuły pisane i inne.
 • Gdy praca twórcza stanie się namacalna (tj. Publikacja), wejdzie w życie prawo autorskie.
 • Podczas gdy twoje oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim domyślnie, łatwiej jest uzyskać rekompensatę i chronić swoje treści za pomocą zarejestrowanego prawa autorskiego.
 • Istnieje coś, co nazywa się zasadą „dozwolonego użytku”, co to oznacza? Oznacza że ​​niektóre lub wszystkie twoje dzieła chronione prawem autorskim mogą czasami być dostępne publicznie.

Znaki towarowe

Znaki towarowe mają zastosowanie do „słów, nazw, symboli, dźwięków lub kolorów, które odróżniają towary i usługi od tych produkowanych lub sprzedawanych przez inne osoby i wskazują źródło towarów”.

Jeśli chcesz chronić nazwa twojej strony lub twój logo, używasz znaku towarowego.

 • Zarejestrowanych znaków towarowych nigdy nie można używać bez pozwolenia. Dlatego chronisz najcenniejsze części swojej marki znakami towarowymi.
 • Znaki towarowe obejmują wszelkie elementy, które odróżniają towary lub usługi sprzedawane przez twoją firmę.
 • Na przykład znaki towarowe obejmują symbole, kolory, jingle, znaki słowne, nazwy firm i inne.
 • Nazwy osobiste nie mogą być znakami towarowymi, chyba że są powszechnie uznawane i niepowtarzalne, takie jak Cabela lub Ford.

Dlaczego mam prawa autorskie do mojej witryny?

Prawa autorskie i znaki towarowe pomagają po wygenerowaniu obserwowania i utworzeniu firmy o wartości. W ten sposób nikt nie próbuje stworzyć duplikatu z twoim nazwiskiem i logo – lub czymś, co wygląda lub brzmi podobnie.

To nie jest absolutna konieczność wszystko witryny i wielu blogerów nie przejmuje się tym. Ale jeśli poważnie traktujesz swojego bloga jako firmę, zarejestrowanie odpowiednich praw autorskich i znaków towarowych może zaoferować dodatkową ochronę przed naśladowcami.

Może cię zaciekawi:

Jakie mam prawo autorskie do mojej strony i uzyskać moje znaki handlowe?

W Stanach Zjednoczonych dzieła twórcze są domyślnie chronione prawem autorskim. Tak, nadal jesteś technicznie chroniony, nawet jeśli nie zarejestrujesz proaktywnie praw autorskich.

Oznacza to, że ilekroć utworzysz coś wyjątkowego, na przykład post na blogu, jest on automatycznie własnością Ciebie. Nie oznacza to jednak, że masz jakąkolwiek prawną dźwignię, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść twoje artykuły lub logo.

W rzeczywistości często wszystko, co możesz zrobić bez zarejestrowanego prawa autorskiego, to wysłać list zaprzestania działalności. Ale jeśli nauczysz się, jak korzystać z praw autorskich do logo i wszystkich innych elementów swojej witryny, łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie.

Krótko mówiąc, prawa autorskie najlepiej nadają się do ochrony twojego bloga i artykułów. To samo dotyczy fotografii. Jeśli chodzi o ograniczenie innych osób do używania nazwy i logo twojej firmy, w tym miejscu mają zastosowanie znaki towarowe w celu dalszej obrony.

Jak zarejestrować prawa autorskie

Aby zarejestrować prawa autorskie, przejdź do portalu rejestracji praw autorskich. Tutaj płacisz niewielką opłatę (od 35 USD do 55 USD w momencie pisania tego artykułu) i przesyłasz artykuły oraz inne treści, które chcesz chronić. Wielu blogerów wykonuje ten proces raz lub dwa razy w roku, ponieważ za każdym razem możesz przesyłać duże partie artykułów i innych nieruchomości.

prawa autorskie

To miłe, ponieważ strona zawiera różne rodzaje treści podzielone na kategorie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Jak widać, blogi i strony internetowe są umieszczane w obszarze „Inne treści cyfrowe”.

Aby się zarejestrować, kliknij przycisk „Zaloguj się do elektronicznego biura rejestracji praw autorskich”.

Zaloguj sie
Zaloguj sie

Kliknij przycisk dla nowych użytkowników.

nowy użytkownik
nowy użytkownik

Następnie przejdź przez proces przesyłania treści, które chcesz chronić zgodnie z prawem autorskim. Jak wspomniano, możesz rozważyć przesłanie wszystkiego w jednej partii, np. Witryny, wszystkich aktualnych zdjęć, artykułów, filmów, dzieł sztuki i produktów.

dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów
dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów

Po uzyskaniu praw autorskich do mojej witryny, w jaki sposób mogę uzyskać znaki handlowe?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak chronić prawa autorskie do logo i nazwy strony.

Zacznij od przejścia na stronę Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Na stronie Znaki towarowe zobaczysz kilka przycisków służących do poznawania znaków towarowych, ich stosowania i wyszukiwania.

strona znaku towarowego
strona znaku towarowego

Jednym z narzędzi do rozważenia jest Szukaj w bazie danych znaków towarowych przycisk. W elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych można wyszukiwać określone słowa, które pojawiają się w nazwie lub logo twojej firmy. W połączeniu z wyszukiwaniem projektu daje to dobre narzędzie przed podjęciem decyzji o zastosowaniu. Na przykład możesz zmienić nazwę nowego bloga, gdy zdasz sobie sprawę, że jest już zajęty.

wyszukiwania słowa
wyszukiwania słowa

Aby złożyć wniosek, wróć do strony głównej i kliknij przycisk Złożyć wniosek online przycisk.

złożyć wniosek online
złożyć wniosek online

Dostępne są trzy formularze w zależności od tego, o co się ubiegasz. Jeśli nie masz pewności, który formularz wybrać i jak go wypełnić, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem na temat ochrony praw autorskich do logo i uzyskanie bardziej profesjonalnych informacji na temat ochrony witryny.

Czy twoja strona jest chroniona? Czy wiesz, jak chronić prawa autorskie do logo i innych elementów strony?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś pytanie „Czy muszę chronić prawa autorskie do mojej witryny”, odpowiedź jest następująca: jeśli planujesz zarabiać na swojej witrynie, znaki towarowe i prawa autorskie zapewniają lepszą ochronę. Jeśli to tylko hobby lub dziennik, tak naprawdę nie ma sensu.

Upewnij się więc, że dokładnie zapoznałeś się z tym przewodnikiem, aby upewnić się, że jesteś właścicielem praw autorskich do logo, swojej witryny, nazwy bloga i potencjalnie mniejszych części, takich jak posty i obrazy. O tak, i nie zapomnij chronić wszelkich wzorów lub oryginalnych produktów, które sprzedajesz.

Jeszcze raz najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej porady i skorzystanie z niej podczas rozmowy z prawnikiem. Jeśli masz jakieś podstawowe pytania dotyczące praw autorskich lub znaków towarowych części witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 114

Narzędzia takie jak Google Analytics są niezbędne dla każdego właściciela witryny. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w śledzeniu statystyk, próba interpretacji wszystkich dostępnych danych może wydawać się przytłaczająca. Na przykład różnica między wyświetleniami strony a odwiedzinami może być trudna do zrozumienia, ponieważ terminy brzmią bardzo podobnie.

Aby podejmować decyzje oparte na danych, ważne jest, aby wyjaśnić to zamieszanie i wiedzieć, co śledzisz. Na szczęście poznanie różnic między tymi dwoma parametrami nie jest trudne i może zmienić sposób postrzegania sukcesu witryny.

W tym artykule przyjrzymy się odsłonom stron i odwiedzinom i omówimy, czy mogą one wpłynąć na optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Pokażemy Ci również, gdzie znaleźć te liczby w Google Analytics. Chodźmy!

Zrozumienie wyświetleń stron a odwiedziny

Odsłona strony ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś załaduje twoją witrynę w przeglądarce internetowej. Załóżmy na przykład, że odwiedzający znajduje twój post na blogu za pomocą wyszukiwarki. Jednak jedno z ich rozszerzeń przeglądarki uniemożliwia poprawne wyświetlanie niektórych treści, więc muszą ponownie załadować stronę. W takim przypadku raport analityczny zarejestruje dwa wyświetlenia stron, mimo że wygenerował je ten sam użytkownik (i to w krótkim czasie).

Z drugiej strony wizyta na stronie ma miejsce, gdy ktoś dotrze do twojej witryny z zewnętrznego źródła, spoza domeny twojej witryny. Na przykład, jeśli użytkownik znajdzie artykuł online, a następnie ponownie załaduje stronę, nadal liczy się to jako jedna wizyta. Jeśli jednak opuszczą twoją witrynę, wyszukają nowe słowo kluczowe w Google, a następnie ponownie trafią na twoją stronę, liczą się to jako dwie wizyty.

Aby zrozumieć te dane, należy również przyjrzeć się „sesjom” witryny. Sesja to całkowity czas, jaki użytkownik spędza w witrynie w określonym czasie. Podczas jednej sesji narzędzie analityczne zazwyczaj śledzi wszystkie działania, takie jak wyświetlenia i zaangażowanie w elementy lub formularze.

Sesja zwykle wygasa po 30 minutach braku aktywności (przynajmniej tak, jak Google Analytics definiuje „sesje”). Są to przydatne dane do śledzenia, ponieważ dają szerszy kontekst wyświetleniom i wizytom.

Dlaczego zrozumienie wyświetleń stron i odwiedzin ma znaczenie dla twojej witryny

Głównym powodem, dla którego te dwa wskaźniki są ważne, jest to, że mogą uświadomić Ci potencjalne problemy w twojej witrynie. Na przykład, wbrew powszechnemu przekonaniu, duża liczba odsłon nie zawsze oznacza, że ​​docierasz do szerokiego grona odbiorców.

Załóżmy na przykład, że liczba wyświetleń stron jest wysoka, a odwiedziny niskie. Może to wskazywać na możliwe problemy z wrażeniem użytkownika (UX) w twojej witrynie. Użytkownicy mogą uznać nawigację za mylącą lub nie być w stanie zlokalizować potrzebnych informacji, co powoduje, że wielokrotnie odwiedzają te same strony.

Z drugiej strony niektóre strony mogą mieć wysoką liczbę wyświetleń ze względu na charakter treści. Na przykład czytelnicy mają tendencję do wielokrotnego odwoływania się do materiałów instruktażowych, więc samouczki mogą wyświetlać wyższą liczbę wyświetleń niż inne rodzaje stron.

W niektórych przypadkach duża liczba wyświetleń strony jest pożądanym wskaźnikiem, zwłaszcza jeśli zarabiasz na swojej witrynie dzięki reklamom PPV. Jednak generalnie najlepiej jest zachować równowagę między wyświetleniami strony a odwiedzinami, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z korzystania z witryny.

Z drugiej strony, wysokie odwiedziny strony są generalnie pozytywne, ponieważ wskazują, że twoja witryna jest popularna. Jeśli jednak liczba odwiedzin jest wysoka, a liczba wyświetleń niewielka, może to oznaczać, że Twoi odbiorcy nie pozostają w pobliżu wystarczająco długo, aby dokonać konwersji. W takim przypadku warto przejrzeć wezwania do działania i propozycje wartości, aby upewnić się, że są jasne i angażujące.

Jak odsłony i odwiedziny wpływają na SEO

Jako pojedyncze dane, wyświetlenia stron i odwiedziny prawdopodobnie nie będą bezpośrednio czynnikami rankingowymi. Jednak mogą nadal w pewnym stopniu wpływać na twoje SEO. Wyszukiwarki mogą wykorzystywać te liczby do obliczania innych istotnych czynników związanych z tankowaniem, takich jak UX w twojej witrynie.

Na przykład boty Google mogą interpretować dużą liczbę odsłon jako znak, że twoja witryna jest popularna. Wzrost ruchu organicznego może znacznie poprawić twoje SEO, zwłaszcza jeśli jest kierowany z witryn o wysokim autorytecie. Jednak dokładna formuła tego obliczenia jest nieznana, więc nie możemy być tacy, jak wpływowe są te dane.

Wiemy, że Google preferuje witryny, które są angażujące i łatwe w nawigacji. Wysoki stosunek liczby odsłon do odwiedzin zazwyczaj wskazuje, że użytkownicy spędzają dużo czasu w witrynie, co jest pozytywnym czynnikiem w rankingu. Jeśli jednak wysoka liczba wyświetleń strony wynika ze słabego UX lub nieistotnej treści, może to negatywnie wpłynąć na twoje SEO.

Jak mierzyć wyświetlenia stron i odwiedziny za pomocą Google Analytics

Google Analytics zapewnia bogactwo informacji o twojej witrynie. Pod warunkiem, że poprawnie wstawiłeś kod śledzenia (lub użyłeś wtyczki Google Analytics), możesz śledzić wszystkie działania w witrynie, w tym wyświetlenia stron i wizyty.

Pamiętaj, że Google Analytics używa nieco innej terminologii do opisywania wizyt. Ogólnie traktuje wizyty jako „sesje”, a unikalnych użytkowników jako „użytkowników”. Ten ostatni wskaźnik jest również podzielony na dwie kategorie: nowych i powracających użytkowników. Na początku może to być trochę zagmatwane, ale warto pamiętać, że „sesje” zawsze będą równe lub wyższe niż „użytkownicy” (ponieważ ta sama osoba może odwiedzać wiele razy).

Możesz uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem Publiczność > Przegląd:

Google Analytics umożliwia również bardziej szczegółowe śledzenie nowych i powracających użytkowników. Kiedy nawigujesz do Zachowanie > Nowi a powracającymożesz porównać dane, takie jak średni czas trwania sesji, współczynnik odrzuceń i konwersje:

Porównanie nowych i powracających użytkowników w Google Analytics.

Pamiętaj, że możesz również śledzić dane o nazwie „nowi użytkownicy”, które nie są tym samym, co „nowi użytkownicy”. Google wyjaśnia, że ​​mierzy aktywność nowych użytkowników na podstawie użycia plików cookie, więc te wskaźniki będą bardzo podobne.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po interfejsie Google Analytics.

Wniosek

Koncepcja wyświetleń strony i odwiedzin może na początku wydawać się myląca. Jednak gdy zrozumiesz różnicę, może to pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów w twojej witrynie. Na przykład duża liczba wyświetleń strony może wskazywać, że odwiedzający nie mogą znaleźć potrzebnych im informacji, dlatego warto śledzić je w połączeniu z innymi danymi.

Podsumujmy szybko różnicę między tymi dwoma danymi:

 1. Wyświetlenie strony następuje za każdym razem, gdy przeglądarka ładuje twoją witrynę. Dlatego jeden odwiedzający może generować wiele wyświetleń strony.
 2. Wizyta ma miejsce za każdym razem, gdy ktoś przejdzie na twoją stronę z zewnętrznego źródła, takiego jak wyniki wyszukiwania Google lub inna witryna.

Aby rozpocząć śledzenie wszystkich tych danych, możesz dodać Google Analytics do swojej witryny lub skorzystać z innego narzędzia do analityki internetowej.

Czy masz pytania dotyczące wyświetleń stron i odwiedzin? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Google Analytics - Odsłony i Odwiedziny 115

Dla większości ludzi pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy myślą o zarabianiu na stronie internetowej, to reklama i sklepy internetowe. Jednak te techniki nie działają w przypadku każdej witryny. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak zarabiać w witrynie bez reklam i produktów.

Na szczęście istnieje wiele innych strategii zarabiania na życie online. Niezależnie od rodzaju posiadanej witryny możesz znaleźć metodę, która najlepiej pasuje do twojej marki, aby zmaksymalizować potencjał przychodów.

W tym poście omówimy, dlaczego reklamy lub produkty mogą nie być najlepszym źródłem przychodów dla twojej witryny.

Następnie dowiemy się, jak możesz bez nich zarabiać na swojej witrynie.

Wady polegania na reklamach i produktach w celu zarabiania pieniędzy w witrynie

Nie można zaprzeczyć, że w twojej witrynie można zarabiać za pomocą reklam i produktów. Udowodniło to wiele odnoszących sukcesy sklepów internetowych, blogów i innych witryn. Jednak nie są one najlepszym źródłem przychodów dla każdej witryny.

Po pierwsze, reklamy są nieefektywnym sposobem zarabiania na witrynie. Aby zarobić coś bliskiego znacznej ilości pieniędzy, potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących dla swojej witryny. Jak na ironię, reklamy mogą uniemożliwić zdobycie obserwujących.

Reklamy mogą odwracać uwagę od treści i odciągać użytkowników od witryny, potencjalnie obniżając współczynnik konwersji. Obniżają również jakość projektu witryny i sprawiają, że wydajesz się mniej renomowany. Bez zaufania trudno będzie ci utrzymać odbiorców.

Produkty stanowią inny zestaw wyzwań. Największym problemem jest to, że na początek potrzebujesz sporej ilości zmian. Będziesz musiał zainwestować w stworzenie swojego produktu, zanim zaczniesz na nim zarabiać.

Co więcej, możesz nie mieć gotówki na rozpoczęcie, zwłaszcza jeśli twoja witryna jest bardzo nowa. Zakłada się, że masz już unikalny pomysł na produkt, który Twoi użytkownicy będą chcieli kupić. Proces sprzedaży produktów jest długi i potencjalnie kosztowny.

Pięć sposobów zarabiania w witrynie (bez reklam i produktów)

Jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie linii produktów i nie chcesz ryzykować negatywnego wpływu na współczynnik konwersji, jaki mogą przynieść reklamy, nadal istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy w Internecie. Kluczem jest znalezienie tego, który najlepiej pasuje do twojej witryny i użytkowników.

1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp

Społeczności internetowe są bez wątpienia cenne. Jest jednak coś w osobistym spotkaniu, które przemawia do wielu osób. Organizowanie osobistych wydarzeń związanych z twoją witryną i pobieranie opłat za wstęp może pomóc w uzyskaniu pewnych przychodów.

To, jak rozległe powinno być twoje wydarzenie, będzie zależeć od liczby osób, które Twoim zdaniem weźmie w nim udział. Może to być duża konferencja lub tak mała, jak spotkanie lokalne. Tak czy inaczej, ważne jest, aby zastanowić się, ile Twoim zdaniem ludzie będą skłonni zapłacić za wejście.

Musisz również uwzględnić koszt miejsca, jedzenia i innych potrzeb. Jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie pokryć kosztów wydarzenia i osiągnąć zysku, ta metoda może nie być dla Ciebie.

Zwykle organizowanie osobistego wydarzenia działa najlepiej, jeśli masz już dużą społeczność internetową. Osoby, które są naprawdę oddane twojej witrynie i innym jej użytkownikom, z większym prawdopodobieństwem podejmą wysiłek, aby w niej uczestniczyć i będą chętniej za nią zapłacić.

Weźmy na przykład WordCamps. Chociaż te wydarzenia są non-profit, liczba zaangażowanych osób pokazuje, jak zaangażowana jest społeczność WordPress i ich chęć interakcji twarzą w twarz, a nie tylko przez ekran:

Dla niektórych zorganizowanie dużej imprezy może wydawać się trudne. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać, miejmy nadzieję, że osiągniesz zysk w domu, dając jednocześnie użytkownikom twojej witryny okazję do wzajemnej interakcji i bardziej zaangażuj się w swoją społeczność.

2. Kupuj, przewracaj i sprzedawaj strony internetowe

Jeśli masz umiejętności projektowania i programowania, możesz zająć się „odwracaniem” witryn internetowych. Proces polega na kupowaniu witryn, wprowadzaniu w nich ulepszeń, a następnie ponownej sprzedaży z zyskiem.

Chociaż sprzedaż czegoś, w co włożyłeś tyle wysiłku, może wydawać się dziwna, witryna z dość dużą liczbą obserwujących może kosztować tysiące dolarów. Jeśli twoja witryna ma przyzwoitą liczbę stałych użytkowników i nie chcesz już jej utrzymywać, sprzedaż nie jest złą opcją.

Jeśli jednak nie chcesz rozstać się z własną witryną, zawsze możesz kupować i odwracać witryny w witrynie. Rynki online, takie jak Broker witryn i Flippa, są popularnymi miejscami, w których można znaleźć tanie witryny do kupowania i ulepszania, a następnie do ponownej sprzedaży później:

Strona internetowa Flippa.

Ta metoda jest najłatwiejsza, jeśli masz już pewne umiejętności projektowania i programowania. Jeśli jesteś profesjonalnym programistą i chcesz poszerzyć swoje portfolio i swoje dochody, odbijanie witryn może być skutecznym sposobem na zrobienie tego.

3. Przyjmuj darowizny od użytkowników

Przyjmowanie darowizn od użytkowników może być prostym sposobem na zebranie pieniędzy potrzebnych do prowadzenia witryny. Jeśli publikujesz wysokiej jakości treści, możesz być zaskoczony liczbą osób chętnych do współpracy i pomocy w utrzymaniu witryny online.

Ta metoda działa najlepiej w przypadku witryn związanych z organizacjami charytatywnymi lub innymi szczytnymi celami. Chociaż istnieją blogi, które korzystają z darowizn, najłatwiej jest przekonać użytkowników do przekazywania środków, gdy twoja witryna jest zgodna z ich wartościami.

Weźmy na przykład Humane Society of the United States. W swojej witrynie mają wiele przycisków wezwania do działania (CTA), które zachęcają użytkowników do darowizny i łączą je z wysokiej jakości zdjęciami zwierząt, aby przyciągnąć uwagę użytkowników:

jak zarabiać na swojej stronie dzięki darowiznom

Jeśli prowadzisz organizację non-profit, dodawanie możliwości darowizn na swojej stronie jest koniecznością. Możesz również spróbować, jeśli udostępniasz bezpłatne treści, takie jak posty na blogu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to regularne ani znaczące, nadal możesz przynieść trochę pieniędzy od wdzięcznych czytelników.

4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków

Tworzenie płatnych treści może być jednym z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy w twojej witrynie. Często nie musisz wkładać dużo dodatkowej pracy. Po prostu nadal tworzysz posty na blogu, zajęcia online lub inne treści, w których się specjalizujesz, i pobierasz opłaty za dostęp do niektórych z nich.

Jedyną trudną częścią jest zapewnienie właściwej równowagi między treściami bezpłatnymi i płatnymi. Oferowanie zbyt dużej ilości treści za darmo może sprawić, że użytkownicy poczują, że nie potrzebują treści, za które płacisz. Z drugiej strony pobieranie opłat za zbyt dużą zawartość może zniechęcić odwiedzających.

Z tego powodu płatne treści lub członkostwa działają najlepiej w przypadku witryn, które mają już ugruntowaną liczbę obserwujących. Jeśli Twoi użytkownicy już wiedzą, że warto zapłacić za twoje treści, jest bardziej prawdopodobne, że zechcą to zrobić.

Ponadto witryny edukacyjne oferujące kursy online lub seminaria internetowe często mogą skutecznie korzystać z tej metody. Możesz zapewnić bezpłatne kursy dla początkujących, a następnie pobierać opłaty za kursy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Codecademy to udany przykład:

Strona główna Codecademy.

Oferują wiele bezpłatnych kursów, wiedząc, że studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, zapłacą później za członkostwo i kursy zaawansowane. Codecademy jest teraz platformą dla wielu osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę kodu.

5. Zmieniaj i promuj swoje treści

Posiadanie wielu strumieni przychodów to sprytne posunięcie. Jeśli na przykład zdarzy się jakiś powolny okres dla Twojego bloga, twoje oferty wpływowe na Instagramie mogą być w stanie Cię pokryć, dopóki sytuacja się nie poprawi. Promowanie krzyżowe treści może pomóc Ci zarobić więcej na wszystkich platformach.

Bez względu na to, jaką masz witrynę i jaki jest obszar twojej specjalizacji, możesz tworzyć coraz szerszą gamę treści, korzystając z wielu mediów. Na przykład, jeśli prowadzisz bloga fitness, możesz również tworzyć filmy z treningami w YouTube i udostępniać podcast, w którym przeprowadzasz wywiady ze sportowcami.

Chociaż autopromocja może na początku wydawać się trochę niezręczna, promocja krzyżowa to doskonały sposób na budowanie marki i autorytetu w branży. Na przykład rozważ BobWP:

Blog BobWP.

Bob Dunn prowadzi pouczający blog WooCommerce, a także podcast. Otrzymuje sponsoring dla obu i wykorzystuje każdą platformę do promowania drugiej. Kierując ruch z podcastu na swojego bloga i odwrotnie, w pełni wykorzystuje oba źródła przychodów.

Wniosek

Reklamy i produkty to zazwyczaj metody zarabiania pieniędzy na stronie internetowej. Jednak te strategie nie zawsze są najlepsze. Reklamy mogą spowodować, że użytkownicy stracą zaufanie do twojej witryny, a produkty wymagają wcześniejszych inwestycji, których możesz nie mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka innych sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej, w tym:

 1. Organizuj osobiste wydarzenia i pobieraj opłaty za wstęp.
 2. Kupuj, przewijaj i sprzedawaj witryny internetowe.
 3. Przyjmuj darowizny od użytkowników.
 4. Twórz ekskluzywne treści dla płacących członków.
 5. Zmieniaj i promuj swoje treści.

Masz pytania dotyczące zarabiania w witrynie bez reklam i produktów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

5 sposobów zarabiania pieniędzy w witrynie (bez reklam, produktów i marketingu afiliacyjnego) 116

Prawa autorskie. Wkładasz dużo pracy w tworzenie swojej witryny, więc z pewnością warto chronić ją przed złodziejami treści i powielaczami. Ta chęć mogła skłonić cię do zastanowienia się: „w jaki sposób mam prawo autorskie do mojej witryny?” A co ze wszystkimi poszczególnymi elementami na stronie? Zdecydowanie sensowne byłoby wiedzieć, jak chronić prawa autorskie do logo lub posta na blogu.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym pytaniem, ten post jest dla Ciebie. W nim omówimy dwa warunki własności intelektualnej – Prawo autorskie i znak towarowy. Następnie omówimy, w jaki sposób możesz zastosować te warunki do swojej witryny (i do której części witryny odnoszą się poszczególne warunki), w tym instrukcje krok po kroku dotyczące zgłaszania roszczeń dotyczących praw autorskich lub znaków towarowych w USA.

Uwaga – to nie jest porada prawna. Ma to być ogólne wprowadzenie do tematu znaku towarowego i praw autorskich dla użytkowników WordPress. Jeśli masz konkretne pytania, zalecamy konsultację z prawnikiem.

Różnice między znakami towarowymi i prawami autorskimi

Ludzie często używają praw autorskich i znaków towarowych zamiennie. Ale chociaż oba dotyczą własności intelektualnej, to dwa terminy dotyczą różnych rzeczy:

Prawa autorskie dotyczą oryginalnych dzieł, w tym „” dzieł literackich, dramatycznych, muzycznych, artystycznych i niektórych innych dzieł intelektualnych ”.

Jeśli chcesz chronić cały post na blogu lub a zdjęcie, które zrobiłeś (AKA dzieło kreatywne), korzystasz z praw autorskich:

 • Wszystkie oryginalne treści tworzone w witrynie są chronione prawem autorskim.
 • Obejmuje to twórcze prace, takie jak fotografie, projekty, artykuły pisane i inne.
 • Gdy praca twórcza stanie się namacalna (tj. Publikacja), wejdzie w życie prawo autorskie.
 • Podczas gdy twoje oryginalne dzieło jest chronione prawem autorskim domyślnie, łatwiej jest uzyskać rekompensatę i chronić swoje treści za pomocą zarejestrowanego prawa autorskiego.
 • Istnieje coś, co nazywa się zasadą „dozwolonego użytku”, co to oznacza? Oznacza że ​​niektóre lub wszystkie twoje dzieła chronione prawem autorskim mogą czasami być dostępne publicznie.

Znaki towarowe

Znaki towarowe mają zastosowanie do „słów, nazw, symboli, dźwięków lub kolorów, które odróżniają towary i usługi od tych produkowanych lub sprzedawanych przez inne osoby i wskazują źródło towarów”.

Jeśli chcesz chronić nazwa twojej strony lub twój logo, używasz znaku towarowego.

 • Zarejestrowanych znaków towarowych nigdy nie można używać bez pozwolenia. Dlatego chronisz najcenniejsze części swojej marki znakami towarowymi.
 • Znaki towarowe obejmują wszelkie elementy, które odróżniają towary lub usługi sprzedawane przez twoją firmę.
 • Na przykład znaki towarowe obejmują symbole, kolory, jingle, znaki słowne, nazwy firm i inne.
 • Nazwy osobiste nie mogą być znakami towarowymi, chyba że są powszechnie uznawane i niepowtarzalne, takie jak Cabela lub Ford.

Dlaczego mam prawa autorskie do mojej witryny?

Prawa autorskie i znaki towarowe pomagają po wygenerowaniu obserwowania i utworzeniu firmy o wartości. W ten sposób nikt nie próbuje stworzyć duplikatu z twoim nazwiskiem i logo – lub czymś, co wygląda lub brzmi podobnie.

To nie jest absolutna konieczność wszystko witryny i wielu blogerów nie przejmuje się tym. Ale jeśli poważnie traktujesz swojego bloga jako firmę, zarejestrowanie odpowiednich praw autorskich i znaków towarowych może zaoferować dodatkową ochronę przed naśladowcami.

Może cię zaciekawi:

Jakie mam prawo autorskie do mojej strony i uzyskać moje znaki handlowe?

W Stanach Zjednoczonych dzieła twórcze są domyślnie chronione prawem autorskim. Tak, nadal jesteś technicznie chroniony, nawet jeśli nie zarejestrujesz proaktywnie praw autorskich.

Oznacza to, że ilekroć utworzysz coś wyjątkowego, na przykład post na blogu, jest on automatycznie własnością Ciebie. Nie oznacza to jednak, że masz jakąkolwiek prawną dźwignię, jeśli ktoś zdecyduje się ukraść twoje artykuły lub logo.

W rzeczywistości często wszystko, co możesz zrobić bez zarejestrowanego prawa autorskiego, to wysłać list zaprzestania działalności. Ale jeśli nauczysz się, jak korzystać z praw autorskich do logo i wszystkich innych elementów swojej witryny, łatwiej będzie Ci uzyskać odszkodowanie.

Krótko mówiąc, prawa autorskie najlepiej nadają się do ochrony twojego bloga i artykułów. To samo dotyczy fotografii. Jeśli chodzi o ograniczenie innych osób do używania nazwy i logo twojej firmy, w tym miejscu mają zastosowanie znaki towarowe w celu dalszej obrony.

Jak zarejestrować prawa autorskie

Aby zarejestrować prawa autorskie, przejdź do portalu rejestracji praw autorskich. Tutaj płacisz niewielką opłatę (od 35 USD do 55 USD w momencie pisania tego artykułu) i przesyłasz artykuły oraz inne treści, które chcesz chronić. Wielu blogerów wykonuje ten proces raz lub dwa razy w roku, ponieważ za każdym razem możesz przesyłać duże partie artykułów i innych nieruchomości.

prawa autorskie

To miłe, ponieważ strona zawiera różne rodzaje treści podzielone na kategorie, aby dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Jak widać, blogi i strony internetowe są umieszczane w obszarze „Inne treści cyfrowe”.

Aby się zarejestrować, kliknij przycisk „Zaloguj się do elektronicznego biura rejestracji praw autorskich”.

Zaloguj sie
Zaloguj sie

Kliknij przycisk dla nowych użytkowników.

nowy użytkownik
nowy użytkownik

Następnie przejdź przez proces przesyłania treści, które chcesz chronić zgodnie z prawem autorskim. Jak wspomniano, możesz rozważyć przesłanie wszystkiego w jednej partii, np. Witryny, wszystkich aktualnych zdjęć, artykułów, filmów, dzieł sztuki i produktów.

dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów
dane osobowe - jak prawa autorskie do logo i innych elementów

Po uzyskaniu praw autorskich do mojej witryny, w jaki sposób mogę uzyskać znaki handlowe?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak chronić prawa autorskie do logo i nazwy strony.

Zacznij od przejścia na stronę Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Na stronie Znaki towarowe zobaczysz kilka przycisków służących do poznawania znaków towarowych, ich stosowania i wyszukiwania.

strona znaku towarowego
strona znaku towarowego

Jednym z narzędzi do rozważenia jest Szukaj w bazie danych znaków towarowych przycisk. W elektronicznym systemie wyszukiwania znaków towarowych można wyszukiwać określone słowa, które pojawiają się w nazwie lub logo twojej firmy. W połączeniu z wyszukiwaniem projektu daje to dobre narzędzie przed podjęciem decyzji o zastosowaniu. Na przykład możesz zmienić nazwę nowego bloga, gdy zdasz sobie sprawę, że jest już zajęty.

wyszukiwania słowa
wyszukiwania słowa

Aby złożyć wniosek, wróć do strony głównej i kliknij przycisk Złożyć wniosek online przycisk.

złożyć wniosek online
złożyć wniosek online

Dostępne są trzy formularze w zależności od tego, o co się ubiegasz. Jeśli nie masz pewności, który formularz wybrać i jak go wypełnić, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem na temat ochrony praw autorskich do logo i uzyskanie bardziej profesjonalnych informacji na temat ochrony witryny.

Czy twoja strona jest chroniona? Czy wiesz, jak chronić prawa autorskie do logo i innych elementów strony?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś pytanie „Czy muszę chronić prawa autorskie do mojej witryny”, odpowiedź jest następująca: jeśli planujesz zarabiać na swojej witrynie, znaki towarowe i prawa autorskie zapewniają lepszą ochronę. Jeśli to tylko hobby lub dziennik, tak naprawdę nie ma sensu.

Upewnij się więc, że dokładnie zapoznałeś się z tym przewodnikiem, aby upewnić się, że jesteś właścicielem praw autorskich do logo, swojej witryny, nazwy bloga i potencjalnie mniejszych części, takich jak posty i obrazy. O tak, i nie zapomnij chronić wszelkich wzorów lub oryginalnych produktów, które sprzedajesz.

Jeszcze raz najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tej porady i skorzystanie z niej podczas rozmowy z prawnikiem. Jeśli masz jakieś podstawowe pytania dotyczące praw autorskich lub znaków towarowych części witryny, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Czy mogę chronić prawa autorskie do mojej witryny? 117
Menu