Błędy pozycjonowania SEO

Podziel się:

Błędy pozycjonowania SEO – jak ich unikać? Nie wiesz, dlaczego nie jesteś w rankingu nr 1 dla słów kluczowych  w Google? Być może popełniasz jeden z błędów popełnianych przez wielu właścicieli witryn. Wiele witryn, od małych lokalnych firm po duże korporacyjne, popełnia podobne błędy. Tutaj przedstawiamy przegląd najczęściej występujących problemów związanych z SEO. Oczywiście wyjaśnimy również, jak uniknąć tych problemów . Sprawdź tę listę i upewnij się, że nie popełniasz żadnego z tych błędów!

1. Pamiętaj, że szybszy jest lepszy

Pierwszą rzeczą, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę, jest szybkość witryny. Im szybciej uruchamia si twoja witryna, tym bardziej Google będzie ją popierać. Jest bardzo przydatne narzędzie od Google, aby sprawdzić szybkość strony: Google PageSpeed ​​Insights . To narzędzie daje przegląd aspektów, które wymagają ulepszeń w celu zwiększenia szybkości danej strony.

Jednym z zaleceń, które często dajemy, jest optymalizacja zdjęć. Wiele witryn ma obrazy, które są stosunkowo duże, a ich załadowanie zajmuje dużo czasu. Zmiana rozmiaru obrazów może przyspieszyć ładowanie. Jeśli masz witrynę WordPress, możesz to łatwo zrobić, instalując wtyczkę, która robi to za ciebie.

Kolejną wskazówką jest włączenie buforowania przeglądarki i kompresji gzip to błędy pozycjonowania. Oba przyśpieszą całą twoją witrynę. Pierwsza sprawia, że ​​twoja strona szybciej ładuje się dla powracających gości, a druga kompresuje pliki statyczne, co powoduje, że szybciej ładują się do przeglądarki.

W przypadku instalacji WordPress, zalecamy również dokładne sprawdzenie wtyczek, które są aktywowane. Czy faktycznie używasz ich wszystkich? Być może niektóre z nich można zastąpić inną wtyczką, która łączy te funkcje? Najlepszą radą, jaką możemy ci dać na ten temat, jest to, że mniej znaczy więcej. Im mniej aktywnych wtyczek, tym szybciej można załadować stronę.

2. Próba uszeregowania błędnych słów kluczowych

Jeśli chcesz pozycjonować w Google, musisz upewnić się, że używasz właściwych słów kluczowych dla każdej strony. Jednym z największych błędów, które często napotykam, jest to, że właściciele witryn optymalizują zbyt ogólne słowa kluczowe. Jeśli jesteś stosunkowo małą firmą, która chce pozycjonować samochód na wynajem, celujesz zbyt wysoko. Powinieneś spróbować wymyślić coś bardziej konkretnego. W przeciwnym razie konkurujesz ze wszystkimi wypożyczalniami samochodów na całym świecie! Przynajmniej upewnij się, że dodasz obszar, w którym znajduje się Twoja firma, do słowa kluczowego. Dzięki temu słowo kluczowe będzie bardziej rozpoznawalne.

Im dłuższe i bardziej szczegółowe są słowa kluczowe, tym większe są szanse na uszeregowanie tego słowa kluczowego a to błędy pozycjonowania. Oczywiście oznacza to również, że liczba wyszukiwań tego słowa kluczowego zmniejsza się, ale można to zrekompensować, optymalizując wiele stron w witrynie pod kątem różnych długich słów kluczowych i pozycjonowania seo. Twoja strona docelowa uzyska więcej ruchu w połączeniu ze wszystkimi tymi słowami kluczowymi, niż kiedykolwiek, gdybyś został zoptymalizowany pod kątem jednego głównego słowa kluczowego, dla którego nigdy nie mógłbyś znaleźć pozycji 1 w Google.

błędy pozycjonowania

3. Nie można zaprosić ludzi do odwiedzenia Twojej Strony

Metadane pojawiają się na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach ( SERP ), gdy strona pojawia się w przypadku niektórych zapytań. Zawiera tytuł strony i jej opis meta . Tytuł strony wciąż jest jednym z najważniejszych czynników rankingu Google, więc musisz upewnić się, że jest zoptymalizowany pod kątem każdej strony. Oznacza to dodanie odpowiedniego słowa kluczowego do każdej strony i upewnienie się, że tytuł strony nie jest zbyt długi. Jeśli tytuł Twojej strony jest zbyt długi (obecnie od 400 do 600 pikseli), zostanie odcięty w Google. Nie chcesz, aby potencjalni odwiedzający nie mogli przeczytać pełnego tytułu w SERPach.

Kolejne błędy pozycjonowania .Opis meta nie jest czynnikiem rankingowym, ale odgrywa ważną rolę w optymalizacji współczynnika klikalności (CTR). CTR daje wgląd w to, jak potencjalni użytkownicy mogą rzeczywiście klikać Twoją witrynę w SERP. Jeśli zoptymalizujesz opisy meta za pomocą jasnych i atrakcyjnych fragmentów informacji o tym, co potencjalni użytkownicy mogą znaleźć w Twojej witrynie, łatwiej im będzie sprawdzić, czy informacje, których szukają, znajdują się na tej stronie. Im większe prawdopodobieństwo, że potencjalni użytkownicy uznają Twoją witrynę za odpowiedź na ich zapytanie, tym większy ruch uzyska strona.

4. Błędy pozycjonowania – pisanie właściwych treści

Regularnie wskazuje się o pisaniu właściwej treści, ale wciąż często napotykamy strony, które źle to robią. Ważne jest, aby upewnić się, że każda strona twojej witryny ma przyzwoitą zawartość, co najmniej 300 słów. Nie możesz oczekiwać, że Google zobaczy Cię jako eksperta w danym temacie, gdy napiszesz o nim tylko dwa zdania. Wskazuje to Google, że twoja strona prawdopodobnie nie jest najlepszym wynikiem pasującym do wyszukiwanego hasła.

Pamiętaj, że nie musisz myśleć o Google jako o swoich odbiorcach. Piszesz dla swoich gości, a nie dla Google. Misją Google jest uporządkowanie światowych informacji i zapewnienie najlepszych możliwych odpowiedzi. Dlatego pisanie wysokiej jakości treści dla odbiorców jest również czymś, co natychmiast doprowadzi do zatwierdzenia przez Google pod pozycjonowania seo.

Pisanie wysokiej jakości treści oznacza pisanie oryginalnych treści . Jest to również ważne, aby uniknąć powielania treści w innych witrynach. Oznacza to, że witryny muszą przestać wypychać słowa kluczowe do swoich tekstów. Twój tekst musi być łatwy do odczytania dla odwiedzającego. Oczywiście, odwiedzający nie czerpie korzyści z upychania słów kluczowych, ponieważ zmniejsza to czytelność.

5. Brak wezwania do działania dla odwiedzających

Gdy odwiedzający znajdują się w Twojej witrynie, ważnym celem jest zachowanie ich w witrynie. Nie chcesz, aby Twoi odwiedzający natychmiast wracali do Google po przeczytaniu czegoś w Twojej witrynie. Dlatego musisz zachęcić użytkowników do kliknięcia Twojej witryny. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest utworzenie wezwania do działania (CTA), które zwykle jest przyciskiem, który oferuje akcję odwiedzającemu. Może to być na przykład przycisk “kup” na stronie produktu lub przycisk “Zarejestruj się” w biuletynach.

Upewnij się, że każda strona zawiera jedno wezwanie do działania i cel strony jest jasny. Jeśli dodasz wiele przycisków, stracisz koncentrację strony, a odwiedzający nie dostaną się tam, gdzie chcesz. Zastanów się, jaki jest właściwy cel dla każdej strony. Upewnij się też, że CTA wyróżnia się z Twojego projektu, więc jest dobrze widoczny i nie można go przegapić. Jeśli przycisk zbyt mocno wtopi się w projekt Twojej strony, przyciągnie mniej kliknięć. Niech się wyróżnia: nie bój się używać wyraźnego koloru!

6. Myśl o przyszłości: przyszłość jest mobilna

W 2018 roku Google przełączył się na indeksowanie mobilne . Oznacza to, że Google sprawdza mobilną wersję Twojej witryny, aby zdecydować, jak wysoko powinieneś być w rankingu. Jeśli więc Twoja witryna w wersji na komputery jest skonfigurowana znakomicie, ale twoja witryna mobilna nie reaguje w ogóle, masz dużo pracy do zrobienia!

Doskonałym sposobem sprawdzenia, czy Twoja strona jest – przynajmniej przyjazna dla urządzeń mobilnych, jest korzystanie z testu Google na komórki. Daje to wskazówkę, czy witryna jest odpowiednia do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Ale nie zatrzymuj się po sprawdzeniu tego. Najlepszą radą, jaką możemy dać, jest odwiedzenie witryny na telefonie komórkowym. Przeglądaj swoją stronę przez jakiś czas i spróbuj kliknąć każdy przycisk, obraz i link pozycjonowania seo, aby zobaczyć, co się stanie.

W skrócie

Konsultanci od pozycjonowania SEO widzieli wiele stron popełniających te same błędy. Ucz się od tych, które wymieniliśmy w tym poście: skup się na szybkości witryny, pisz świetne treści i optymalizuj pod kątem właściwych słów kluczowych. Jeśli upewnisz się, że ludzie chcą odwiedzić twoją witrynę, mają świetne wezwania do działania i przygotowują się na urządzenia mobilne, jesteś już na dobrej drodze do dobrze zoptymalizowanej strony internetowej, holistycznego sposobu! Więc uważaj na błędy pozycjonowania.


Podziel się:

Dodaj komentarz