Bezpieczeństwo WordPress (5 podstawowych wymagań)

Podziel się:

Bezpieczeństwo. Niektóre osoby uważają, że nie muszą dbać o bezpieczeństwo swojej witryny WordPress. Niestety większość ludzi zdaje sobie sprawę ze znaczenia bezpieczeństwa tylko wtedy, gdy włamuje się ich strona internetowa lub blog. WordPress znajduje się na liście najbardziej przyjaznych i popularnych systemów zarządzania treścią, które można obecnie znaleźć. Jednocześnie platforma ta jest częstym celem spamerów i hakerów.

Według ostatniego raportu 9 na 10 witryn, które zostały zaatakowane przez hakerów, opiera się na WordPress. Należy jednak pamiętać, że WordPress jest jedną z najbezpieczniejszych platform. W ten sam sposób, jeśli twoja witryna jest odpowiednio utrzymywana i zabezpieczona, hakerzy nie będą mogli jej zaatakować.

W rzeczywistości większość hakerów nie atakuje niepopularnych platform. Dlatego atakują strony internetowe WordPress, ponieważ 61% dzisiejszych stron internetowych jest opartych na WordPress.

Być może zastanawiasz się, dlaczego twoja witryna jest zagrożona, mimo że ma bardzo mały ruch. W rzeczywistości większość hakerów włamuje się na małą, niepopularną stronę internetową, aby nie usuwać ważnych plików ani kraść danych. Ich celem jest wykorzystanie twojego serwera do wysyłania spamu. W rzeczywistości po zhakowaniu witryny zainstalują specjalny program, który wyśle ​​wiele e-maili ze spamem. I nie zdajesz sobie sprawy, że ktoś korzysta z twojego serwera bez twojej zgody.

Nie musisz się bać. Podzielimy się z Tobą kilkoma ważnymi wskazówkami, które pomogą Ci zabezpieczyć twoją witrynę WordPress.

1. Nie korzystaj z wtyczek Premium, które są oferowane za darmo

Jeśli prowadzisz swój biznes online z napiętym budżetem, szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. To jest całkowicie zrozumiałe. Nie jest jednak dobrym pomysłem pobieranie pożądanych wtyczek premium z dowolnej witryny, w której są sprzedawane. Co musisz zrobić, to przejść do oficjalnej strony wtyczki za każdym razem, gdy trzeba ponownie zainstalować tę wtyczkę.

Co się dzieje, darmowe wtyczki zawierają złośliwe oprogramowanie, takie jak złośliwe oprogramowanie. Dlatego możesz kupić potrzebną wtyczkę na oficjalnej stronie usługodawcy.

2. Htaccess w celu ochrony ważnych plików

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem WordPress, mógłeś uzyskać dostęp do pliku.htacces i z niego korzystać. Po zmianie tego pliku wiedz, że będzie on miał duży wpływ na bezpieczeństwo twojej witryny.

Jeśli nigdy nie pracowałeś z .htaccess, musisz najpierw o tym wiedzieć. Zasadniczo ten plik jest odpowiedzialny za konfigurację serwera WWW. Poza tym zawiera określone zasady, które przestrzega twój serwer sieciowy w celu obsługi plików twojej witryny.

Ten plik służy przede wszystkim do tworzenia przyjaznych dla użytkownika adresów URL dla każdej strony internetowej. Oprócz tego służy również do dokonywania niezbędnych modyfikacji związanych z bezpieczeństwem w twojej witrynie.

Poniżej podano kilka rzeczy, które plik pozwoli ci zrobić na swojej stronie WordPress pod względem bezpieczeństwa:

  • Blokuj podejrzane adresy IP
  • Dezaktywuj przeglądanie katalogu
  • Zezwól wybranym adresom IP na dostęp do wp-admin
  • Blokuj złe boty

3. Bezpieczeństwo -Ukryj nazwy użytkownika autora

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo

Jaki najlepszy hosting do wordpressa?

Używanie domyślnych ustawień WordPress nie jest dobrym pomysłem. Powodem jest to, że prawie każdy użytkownik WordPress zna domyślną nazwę użytkownika, której używa WordPress dla każdej strony internetowej. Często domyślną nazwą użytkownika autora witryny WordPress jest administrator. Dlatego musisz to zmienić. Jeśli go nie zmienisz, hakerzy będą mieli łatwiejszy dostęp do twojej witryny i korzystania z jej treści i innych funkcji.

Pamiętaj twoja witryna ma więcej niż jednego autora i żaden z nich nie jest administratorem, możesz zacząć. Może masz małą witrynę internetową i jesteś jedynym administratorem i Arturem, możesz utworzyć osobnego użytkownika dla swojego postu. Nie zapomnij przypisać roli autora użytkownikowi. Jest to ważne, ponieważ nie możesz zezwolić temu użytkownikowi, który ma wszystkie prawa do wprowadzenia niezbędnych zmian w witrynie. Innymi słowy, użytkownik powinien mieć ograniczony dostęp.

4. Ukryj stronę logowania do witryny

Jeśli strategia bezpieczeństwa obejmuje ukrywanie stron logowania i plików, to nie wystarczy. W końcu wszystkie te elementy witryny WordPress nie uniemożliwiają hakerom dostępu do nich. Ale przynajmniej utrudni im włamanie się na twoją stronę. Ukrywanie długiej strony witryny nie zajmie więcej niż kilka sekund, jeśli wybierzesz odpowiednią metodę, na przykład wtyczkę.

Jeśli przeniesiesz lub zmienisz nazwę strony logowania WordPress, hakerowi będzie znacznie trudniej uzyskać nieautoryzowany dostęp. W rzeczywistości programuje się większość rodzajów ataków. Dlatego jeśli masz inną stronę logowania, będą musieli zainwestować w znacznie więcej wysiłku, aby zaatakować twoją stronę.

Możesz wybierać spośród wielu wtyczek, które mogą ułatwić ci to zadanie. Możesz na przykład wypróbować WPS Hide Login w tym celu.

5. Idź z wiarygodną firmą hostingową

Według statystyk 4 na 10 stron internetowych zostało zhakowanych tylko dlatego, że były bardziej podatne na ataki. Luka wynika z platformy hostingowej. Dlatego dobrym pomysłem jest wybranie hosta o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Poniżej podano kilka cech dobrej usługi hostingowej:

  • Skanowanie złośliwego oprogramowania i wykrywanie podejrzanych plików
  • Automatyczne aktualizacje motywu
  • Ochrona firewall
  • Zoptymalizowany pod kątem WordPress
  • Obsługa najnowszej wersji mySQL i PHP

To tylko kilka ważnych rzeczy, które mogą pomóc Ci wybrać odpowiednią firmę hostingową. Wybór najbardziej popularnego i niezawodnego dostawcy to świetny pomysł, jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie.

Krótko mówiąc, jeśli szukasz wskazówek, jak zabezpieczyć swoją witrynę WordPress, zalecamy skorzystanie ze wskazówek podanych w tym artykule. Nie powinieneś ignorować aspektu bezpieczeństwa witryny, jeśli poważnie podchodzisz do tego, co robisz. Pamiętaj, że bezpieczeństwo twojej witryny ma ogromne znaczenie.


Podziel się:

Dodaj komentarz