6 niezbędnych wtyczek WordPress dla początkujących

Podziel się:

Istnieje wiele niezbędnych wtyczek WordPress. W rzeczywistości obecnie dostępnych jest ponad 23 000 wtyczek do pobrania z WordPress.org. To może być naprawdę przytłaczające dla absolutnego początkującego do WordPressa. Oto 6 niezbędnych wtyczek, które każda nowa witryna WordPress powinna mieć:

6 niezbędnych wtyczek WordPress

1) Akismet

Gdy twoja witryna WordPress zyska na popularności, przekonasz się, że dostaniesz więcej komentarzy SPAM (zakładając, że zezwalasz odwiedzającym twoją witrynę na zamieszczanie komentarzy). Wtyczka Akismet zapewnia solidny i niezawodny sposób zarządzania tym spamem. Za każdym razem, gdy ktoś opublikuje nowy komentarz na twojej stronie WordPress. Jest on sprawdzany w serwisie internetowym Akismet, który szybko ustali, czy komentarz jest spamem. Wtyczka Akismet jest bezpłatna dla witryn osobistych i możesz wybrać, ile chcesz zapłacić za witrynę firmy. Zacznij więc od wybrania „osobistej” strony i wypróbuj Akismet. Jeśli masz witrynę firmy i uważasz, że wtyczka jest warta pieniędzy, po prostu wróć i zapłać, co uważasz za warte.

Rozszerzenie Akismet, pomagające w walce ze spamem w komentarzach, jest częścią domyślnej instalacji WordPressa, tak więc większość z nas zakłada, że korzystanie z niego jest bezpłatne i jest jedną z niezbędnych wtyczek. Niestety, mimo że otrzymanie niezbędnego do działania wtyczki klucza API jest darmowe, to używanie jej na stronie komercyjnej wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty (niewielkiej, ale jednak).

niezbędnych wtyczek

2) SEO WordPress firmy Yoast

Jeśli chcesz uzyskać ruch związany z wyszukiwaniem, musisz zapewnić doskonałą optymalizację na stronie. WordPress ma teraz wiele dobrych wbudowanych funkcji wsparcia SEO, ale wtyczka SEO WordPress firmy Yoast faktycznie idzie o krok dalej i pomaga pisać lepsze treści „przyjazne dla SEO”. Wtyczka jest bezpłatna i zapewnia wiele fajnych funkcji, dzięki którym każda strona witryny jest w pełni zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek i jest kolejną z niezbędnych wtyczek . Obejmuje to także możliwość utworzenia pliku XML mapy witryny, którego wyszukiwarki mogą użyć do lepszego znalezienia wszystkich stron w witrynie.

Wtyczka spełnia kilka przydatnych funkcji:

  • pozwala na wygodne tworzenie tagów Title i Description
  • generuje mapę strony (site map) w formacie XML – dzięki temu z łatwością otrzymujesz URL, który możesz następnie podać w Google Search Console swojej domeny: /sitemap_index.xml
  • pozwala kontrolować okruszki (bread crumbs) i dodawać linki kanoniczne;
  • ocenia pod kątem SEO treść znajdującą się na danej stronie.

3) Kopia zapasowa WordPress na Dropbox

Ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe witryny WordPress i upewnić się, że możesz łatwo przywrócić witrynę w razie problemów. Istnieje wiele świetnych wtyczek premium do tworzenia kopii zapasowych dostępnych dla WordPress, takich jak Backup Buddy, który zapewnia bardzo niezawodne i łatwe w użyciu rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych. Ale jeśli dopiero zaczynasz, wtyczka WordPress Backup to Dropbox jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. To darmowa wtyczka, która (jak sama nazwa wskazuje) tworzy kopię zapasową witryny WordPress na koncie Dropbox. Możesz także założyć bezpłatne konto Dropbox. Zapewni 2 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej, co jest wystarczającą ilością miejsca dla większości witryn WordPress.

4) Shareaholic

Nie jest tajemnicą, że sieci społecznościowe mogą być doskonałym źródłem ruchu dla twojej witryny, dlatego chcesz, aby odwiedzający mogli jak najłatwiej udostępniać swoje treści. Wtyczka Shareaholic jest bezpłatna i ułatwia odwiedzającym udostępnianie treści w ich sieciach. Po zainstalowaniu wtyczki możesz łatwo dodawać świetnie wyglądające przyciski udostępniania społecznościowego do stron w swojej witrynie dla niemal dowolnej sieci społecznościowej. Śledzi także i wyświetla liczbę akcji, polubień, tweetów itp.

5) Google Analytics dla WordPress

Będziesz potrzebować sposobu na śledzenie statystyk witryny, tj. Odwiedzających, ruchu, kliknięć itp. Istnieje wiele narzędzi analitycznych do wyboru, ale Google Analytics jest zwykle dobrym wyborem dla większości osób i jest bezpłatny. Po rejestracji możesz osadzić kod śledzenia na swojej stronie WordPress lub użyć wtyczki Google Analytics dla WordPress, która automatyzuje i upraszcza proces dodawania kodu śledzenia. Ta wtyczka zapewnia również szereg dodatkowych funkcji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości analityki witryny.

6) Formularz kontaktowy 7

Prawdopodobnie będziesz potrzebować sposobu, aby odwiedzający twoją witrynę skontaktowali się z Tobą przez e-mail. Umieszczenie adresu e-mail na stronie internetowej nie jest dobrym pomysłem, chyba że lubisz otrzymywać jeszcze więcej wiadomości SPAM. Wtyczka Contact Form 7 zapewnia łatwy sposób utworzenia formularza kontaktowego w twojej witrynie, z którego użytkownicy mogą korzystać, aby wysyłać wiadomości na twój adres e-mail, nie znając Twojego adresu e-mail. Contact Form 7 to darmowa wtyczka, która zapewnia również dodatkowe funkcje, takie jak obsługa CAPTCHA, filtrowanie spamu Akismet itp.


Podziel się:

Dodaj komentarz